شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715938
عضو شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد؛

بهره‌برداری از پروژه پارکینگ آزادی مشهد با ۶ برابر بودجه مصوب!/ امکان استیضاح شهردار وجود دارد

بهره‌برداری از پروژه پارکینگ آزادی مشهد با ۶ برابر بودجه مصوب!/ امکان استیضاح شهردار وجود دارد
بهاروند گفت: برای انجام پروژه پارکینگ آزادی مشهد، بودجه ۶۰ میلیاردی در شورای شهر مصوب شد اما شهردار مشهد این پروژه را با بودجه ۳۳۶ میلیارد تومانی به پایان رساند و من به عنوان یکی از اعضای شورای شهر در زمان افتتاح این پروژه متوجه شدم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی بهاروند، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: شهردار مشهد منتخب شورای شهر است لذا باید تابع تصمیمات شورا باشد حتی اگر این تصمیمات به صورت مشورتی گرفته شده باشد، وی باید ابتدا با شورای شهر مشروط کند و پس از آن صورت‌جلسه یا مصوبه‌ای را در کمسیون‌هایی که خارج از شهرداری عضو است را امضا کند.

وی افزود: از این رو در یک‌صد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر، ۱۰ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد به دلیل تصمیمات ایشان در کمسیون ماده 5 و طرح‌های تفصیلی پیشنهادی که با نظر شورای شهر هماهنگی نداشته است، تذکر دادند لذا ما در شورا پیگیر تخلفات شهردار هستیم.

امکان استیضاح شهردار وجود دارد

بهاروند ادامه داد: شهردار مشهد پیش از این در جلسه علنی 6 بهمن ماه شورای شهر حاضر و به سؤالات من درخصوص عدم اجرای به موقع خطوط دو، سه و آغاز عملیات حفاری خط چهار قطار شهری پاسخ داد اما از پاسخ وی قانع نشدم که طبق آیین‌نامه جدید شوراها، بعد از عدم اقناع، عضو شورای شهر می‌تواند با جمع‌کردن پنج رأی از اعضای شورا، نسبت به استیضاح شهردار اقدام کند لذا با توجه به تذکر 10 نماینده دیگر شورای شهر به ایشان امکان طرح سؤال و استیضاح شهردار وجود دارد.

انجام پروژه پارکینگ آزادی با 6 برابر بودجه مصوب

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با تأکید بر اینکه انتقادات مطرح شده از سوی بنده، کاملاً مستند است، گفت: انتقاد دیگر من از شهردار در خصوص انجام پروژه پارکینگ آزادی با 6 برابر بودجه مصوب شورای شهر است زیرا پایانه‌ای که برای آن بودجه ۶۰ میلیاردی مصوب شده را با بودجه ۳۳۶ میلیارد تومانی به پایان رسانده است و من به عنوان یکی از اعضای شورای شهر در زمان افتتاح این پروژه متوجه این موضوع شدم.

شهردار به شورای شهر احضار می‌شود

وی خاطر نشان شد: به دلیل طولانی شدن اجرای پروژه پارکینگ آزادی انتظار نداشتیم که این پروژه با همان بودجه مصوب به پایان برسد و پیش‌بینی می‌شد حداکثر بین 120 تا 200 میلیارد تومان این پروژه به پایان برسد اما زمانی که اعلام شد برای این پروژه 336 میلیارد تومان هزینه شده است برای من به عنوان یکی از اعضای شورای شهر نیز تعجب‌آور بود از این رو قطعاً شهردار مشهد به شورای شهر احضار خوانده می‌شود و باید در این خصوص توضیح دهد.

قرار نبود شهردار مشهد در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند

بهاروند عنوان کرد: روزی که ما در شورای شهر مشهد، آقای کلایی را به عنوان شهردار انتخاب کردیم، ایشان بیان کردند که من فرزند مشهد هستم و این وعده را داد که طی 3 سال و نیم تا پایان دوره شورا برای مشهد کار کند و هیچ فعالیتی را به خدمت‌رسانی به مردم مشهد ترجیح ندهد اما به ناگهان سر از فدراسیون فوتبال درآورد و برای آن ثبت‌نام کرد و در صورتی که می‌توانستند قطعاً شهرداری مشهد را رها می‌کردند و جذب فدراسیون فوتبال می‌شدند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: ما در شورای شهر مشهد آقای کلائی را به عنوان شهردار مشهد انتخاب نکردیم که هر لحظه فرصتی برایش پیش آمد شهرداری را رها کند که در همان زمان من از اقدامات وی انتقاد کردم و خوشبختانه ایشان موفق به کسب تعداد لازم آراء نشد و دوباره به شهرداری مشهد بازگشت.

به آقای کلائی به عنوان شهردار آینده مشهد رأی نخواهم داد

وی در پایان تأکید کرد: به دلیل اینکه مشخص نیست چه گروه یا طیفی در انتخابات شورای شهر آینده پیروز می‌شود لذا سیاسی‌کاری‌های آقای شهردار بی‌فایده است اما در صورتی که من برای شورای شهر آینده ثبت‌نام کنم و در انتخابات رأی بیاورد قطعاً جزو افرادی خواهم بود که به آقای کلائی به عنوان شهردار آینده مشهد رأی نخواهم داد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715938
ارسال نظر
نظرات