شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715972
مدیرعامل آتش نشانی بجنورد اعلام کرد؛

آتش‌سوزی ۲۰۰ باب منزل و فضای تجاری در سال ۹۹/ آماده باش آتش نشانی در شب چهارشنبه سوری

آتش‌سوزی ۲۰۰ باب منزل و فضای تجاری در سال ۹۹/ آماده باش آتش نشانی در شب چهارشنبه سوری
مجید گریوانی گفت: ۱۶۰ باب واحد مسکونی و ۴۰ فضای تجاری در شهر بجنورد امسال به علل مختلف در آتش سوختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید گریوانی، مدیرعامل آتش نشانی بجنورد در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: از ابتدای امسال تا ۱۸ اسفند ماه جاری آتش نشانی بجنورد برای مقابله و مهار هزار و ۵۲۲ حادثه به محل حادثه اعزام شد که ۶۶۸ فقره آن مربوط به وقوع حوادث و ۸۵۴ فقره نیز مربوط به وقوع آتش سوزی بوده اند.

گریوانی گفت: تعداد حوادث گزارش شده به آتش نشانی و اعزام آتش نشانان به محل حوادث در سال جاری در مقایسه با سال گذشته تا ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی درباره وقوع آتش سوزی ها در سال جاری عنوان کرد: بیشترین آتش سوزی ها مربوط به آتش سوزی علف های هرز و کلش های مزارع با ۲۴۴ فقره، آتش سوزی منازل مسکونی با ۱۶۰ فقره، آتش سوزی فضای سبز و پارک های جنگلی با ۱۵۶ فقره، آتش سوزی وسایط نقلیه با ۸۸ فقره و آتش سوزی فضای تجاری با ۴۰ فقره بوده اند.

وی گفت: بیشترین علت وقوع آتش سوزی ها وجود نقص فنی در سیستم های برقی در منازل و فضاهای تجاری، مجاورت مایعات اشتعال زا با شعله آتش، آتش بازی بچه ها و آتش سوزی های عمدی بوده اند.

گریوانی درباره وقوع حوادث در سال جاری نیز بیان کرد: بیشترین حوادث گزارش شده به آتش نشانی  بجنورد مربوط به رفع حیوانات مزاحم با ۲۰۶ فقره، حبس شدگی به ۱۸۰ فقره، حبس شدگی در آسانسور با ۱۱۳ فقره و گازگرفتگی با ۲۵ فقره بوده اند.

وی در ادامه یادآور شد: در سال جاری در جریان وقوع آتش سوزی های اشاره شده ۲۳ نفر مرد و ۱۰ نفر زن مصدوم و به مراکز درمانی اعزام شدند.

وی افزود: در جریان وقوع حوادث اشاره شده نیز ۳۶ نفر مرد و ۲۴ نفر زن مصدوم همچنین ۱۵ نفر مرد و چهار نفر زن فوت شدند.

مدیرعامل آتش نشانی بجنورد در خاتمه به برنامه در دستور کار آتش نشانی بجنورد برای مقابله با حوادث چهار شنبه سوری نیز اعلام کرد: علاوه بر اینکه برای آماده سازی نیروهای آتش نشانی بجنورد چند مانور را برگزار کرده ایم همچنین برنامه ریزی شده است که در همان شب ۸۹ نیروی آتش نشان با ۱۷ دستگاه خودرو در ۱۷ نقطه شهر بجنورد مستقر شوند.

وی افزود: با واحد فضای سبز شهرداری بجنورد نیز مکاتبه کرده ایم تا تمامی شاخه های هرس شده درختان از سطح پارک ها و معابر داخل شهر جمع آوری کنند.

گریوانی تاکید کرد: از شهروندان انتظار خواهیم داشت که در شب چهار شنبه سوری برای کنترل شیوع بیماری کرونا و کاهش حوادث در این شب از منازل خود خارج نشوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715972
ارسال نظر
نظرات