شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715991
استاندار یزد:

پرورش انگیزه موزه‌داری مهم ترین ابزار بهره مندی از تاریخ یزد است

پرورش انگیزه موزه‌داری مهم ترین ابزار بهره مندی از تاریخ یزد است
طالبی گفت: این نیاز هر زمان احساس می شود که بدانیم در مقاطع مختلف تاریخ چه رخ داده و یزد از چه داشته هایی بهره می برده است که موزه ها و پرورش انکیزه موزه داری یکی از ابزار مهم در این امر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمدعلی طالبی استاندار یزد در آیین افتتاح موزه پست و فیلاتلیک یزد با بیان اینکه در یزد افراد علاقمند بسیاری موزه هایی با علاقه شخصی خود راه اندازی کرده اند اظهار کرد: موزه ایثار و شهادت در اردکان، موزه علوم طبیعی بهاباد و دیگر موزه های استان یزد هر کدام را که نگاه کنید استثنا هستند.

استاندار یزد با تاکید بر پاس داشت موسسان موزه ها افزود: این افراد با انگیزه خاصی تلاش و فعالیت می کنند به خاطر همین انگیزه ها ما هم خودمان را  برای کمک به آنها متعهد می دانیم.

وی با بیان اینکه برخی از تعهدات به موزه ها هنوز انجام نشده است تصریح کرد: دستگاه های مسئول در استان قدر چنین داشته هایی را بدانند و به آن ها در پیشبرد اهداف و برنامه هایشان کمک کنند زیرا افراد علاقمند بدون چشمداشت برای ماندگاری تاریخ و فرهنگ این سرزمین همراهی می کننداین موضوع کمی نیست.

طالبی با بیان اینکه جهانی شدن شهر یزد مسئولیت سنگینی را بر عهده مردم و مسئولان استان یزد گذاشته است ابراز کرد: معرفی داشته های یزد به عنوان یک شهر جهانی بسیار حائز اهمیت است و این نیاز هر زمان احساس می شود که بدانیم در مقاطع مختلف تاریخ چه رخ داده و یزد از چه داشته هایی بهره می برده است که موزه ها و پرورش انکیزه موزه داری یکی از ابزار مهم در این امر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715991
ارسال نظر
نظرات