شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 20:13 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1716080
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

سازمان بسیج سازندگی از دستگاه‌های بسیار موثر در رفع فقر و بیکاری است

سازمان بسیج سازندگی از دستگاه‌های بسیار موثر در رفع فقر و بیکاری است
عبدالملکی گفت: سازمان بسیج سازندگی یکی از دستگاه های بسیار موثر در مساله رفع فقر و بیکاری در کشور است که سازمان بسیج سازندگی بازوی اصلی اجرایی آن به حساب می آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی را رسیدگی به محرومین و مستضعفین دانست و اظهار کرد: ما امروز حدود 1.5 میلیون فرد محروم در کشور داریم که مستعد اشتغال هستند.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی در سال 99 تعداد 220 هزار فرصت شغلی مستقیم را ایجاد کرد و برنامه ریزی کرده ایم که برای سال 1400 این عدد را به 300 هزار فرصت شغلی مستقیم ارتقا دهیم. اما این را می دانیم که ایجاد اشتغال محرومین باری نیست که بتوان به تنهایی توسط کمیته امداد برداشته شود و نیاز است از همه کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیریم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تبیین کرد: سازمان بسیج سازندگی یکی از دستگاه های بسیار موثر در مساله رفع فقر و بیکاری در کشور است که سازمان بسیج سازندگی بازوی اصلی اجرایی آن به حساب می آید. ما در سال 99 به صورت پایلوت در 7 استان کشور تفاهمی کردیم که قرار شد سازمان بسیج سازندگی برای ایجاد اشتغال محرومین به عنوان محور قرار بگیرد. انشالله در سال 1400 این تفاهم به کل کشور تسری پیدا خواهد کرد.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: معتقدیم اگر همه دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی دست به دست هم داده و هم افزایی کنند، هم مساله بیکاری محرومین ظرف دو سال حل می شود و هم می توان بیکاری کشور را که یک تهدید بسیار بزرگ محسوب می شود به یک فرصت برای جهش تولید و افزایش اقتدار اقتصادی کشور در عرصه های بین المللی تبدیل کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716080
ارسال نظر
نظرات