شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/21 شناسه خبر: 1716155
امام جمعه تفرش:

هدف بعثت پیامبر(ص)، رسیدن بشر به سعادت و ملاقات با خداوند بود

هدف بعثت پیامبر(ص)، رسیدن بشر به سعادت و ملاقات با خداوند بود
حاجی لری گفت: هدف بعثت پیامبر(ص) رسیدن بشر به سعادت و ملاقات با خداوند بود. همه انسانها از هر نژاد و سلایق به سمت مسیری که انتهای آن «راضیة مرضیه» بود، هدایت شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حاجی لری امام جمعه تفرش در گفتگو با ندای تفرش با تبریک بعثت پیامبر اکرم(ص)، اخلاق پیامبر(ص) را مبتنی بر اخلاق قرآنی دانست و گفت: حسن خلق پیامبر، رفتار و کردار، مواضع و زندگی فردی، اخلاقی و اجتماعی پیامبر(ص) مبتنی بر قرآن بود.

حاجی لری اظهار کرد: پیامبر(ص) حامل و عامل بر قرآن بود. اخلاق حسنه ایشان سبب شد وجود پیامبر(ص) برای همیشه ماندگار و پایدار باشد.

وی با اشاره به فلسفه بعثت حضرت رسول اکرم(ص)، افزود: پیامبر(ص) در زمانی مبعوث شد که جامعه دچار جاهلیت فراوان بود. زنده به گور کردن دختران یکی از مصادیق جاهلیت بود که در آن زمان رواج داشت. جهل و نادانی در بین مردم پر رنگ بود و بعثت پیامبر(ص) در این دوره، پاسخ سوالات و شبهات و جهالت را داد و سبب رسیدن بشر به سعادت حتی در دوره های بعدی زندگی بشریت شد.

امام جمعه تفرش ادامه داد: هدف بعثت پیامبر(ص) رسیدن بشر به سعادت و ملاقات با خداوند بود. همه انسانها از هر نژاد و سلایق به سمت مسیری که انتهای آن «راضیة مرضیه» بود، هدایت شدند.

حاجی لری با اشاره به ارتباط بعثت و انقلاب اسلامی بیان کرد: امام خمینی(ره) حرکت بسیار بزرگی را آغاز کردند که به لطف خدا حتی پس از رحلت ایشان ادامه دار شد. امام(ره) با سه محور قرآن، تزکیه، علم، تدبیر و تعقل درست و اسلامی، انقلاب را آغاز کردند. استفاده از همین سه عامل سبب کسب موفقیت های بی شماری شده است.

وی خاطر نشان کرد: توجه به هدف بعثت و انقلاب اسلامی سبب تحقق اهداف انقلاب اسلامی می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716155
ارسال نظر
نظرات