شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/12/21 شناسه خبر: 1716160
روحانی:

پیامبر با خلق، رفتار و اخلاق کریمه خود همه را جذب می‌کرد

پیامبر با خلق، رفتار و اخلاق کریمه خود همه را جذب می‌کرد
رئیس‌جمهور گفت: پیامبر با خلق، رفتار و اخلاق کریمه خود همه را جذب می‌کرد. ما اگر مدعی پیروی از ایشان هستیم باید با رفتار خود و درست کردن خود جاذبه دعوت داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح پروژه‌های فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و مسکونی بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌های تهران، کرمانشاه، مرکزی و ایلام پس از استماع گزارش رئیس بیمارستان خاتم الانبیا اظهار کرد: بسیار برای ما جای خوشحالی است که تعداد تخت‌های این بیمارستان از ۱۷۶ به ۹۵۰ تخت رسیده است.

روحانی با بیان اینکه این بیمارستان خدمات بسیاری انجام داده است، گفت: بخشی که قرار است به این بیمارستان به عنوان فاز دوم آن، اضافه شود، خدمات بیمارستان را بیشتر خواهد کرد.

وی افزود: از اینکه به این بیمارستان در دوران کرونا ۷۰ هزار نفر مراجعه کردند، خدمت بزرگی است که بیمارستان خاتم انجام داده است.

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد رئیس فقید بنیاد شهید گفت: مرحوم شهیدی محلاتی ۴ تا ۵ مرتبه به من گفت فاز دوم این بیمارستان در حال تکمیل است.

وی در بخش دیگری از افتتاح‌های امروز، عنوان کرد: از آغاز دولت یازدهم یکی از تأکیدات ما مسأله مسکن ایثارگران بوده است. ما در سال‌های قبل خدمت خانواده‌های عزیز شهدا که می‌رسیدیم و یکسال اخیر به دلیل کرونا از آن محروم شدیم، بسیاری از خانواده‌های جانبازان و شهدا در زمینه مسکن مصائبی داشتند. اقدامات آقای اوحدی در این مدت در تأمین مسکن بسیار خوب بوده است و مواردی که ذکر شد را حتماً آقای اوحدی پیگیری می‌کند.

رئیس‌جمهور افزود: بودجه‌ای که وزارت راه برای آماده کردن زمین‌های مربوط به مسکن ایثارگران نیاز دارد، قبل از پایان سال تأمین می‌شود و این طرف سال حتماً بودجه آن را تأمین می‌کنیم تا سال آینده و تا پایان دولت هر مقداری که توان دارند انجام دهند.

روحانی پس از استماع گزارش‌های مربوط به افتتاح‌های امروز از مادر ادامه داد: روز بسیار پر برکت و مبارکی است و بهترین و پربرکت‌ترین و والاترین روزی که بزرگ‌ترین انسان تاریخ بر قلب مبارکش امروز وحی نازل شد. وحی که موجب نجات دیروز و امروز و فردا خواهد بود و حمایت او به عنوان مشعل دار بزرگ برای همه انسان‌ها است.

وی با بیان اینکه در این روز رسالت بزرگی بر دوش ما قرار می‌گیرد، تصریح کرد: پیامبر نخواست پرچم هدایت را با زور و سیطره بر مردم آن زمان تحمیل کند. ایشان طبق آیه قرآن داعی بود و فرا می‌خواند تا مردم با آزادی، اراده و انتخاب دین مبین اسلام را انتخاب کنند. تمام زندگی ما از جمله دین، راه و نوع حکومت ما بر مبنای انتخاب جامعه و امت اسلامی است.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ما باید کاری کنیم که این مشعل را در اختیار قرار بگیریم، بیان کرد: پیامبر با خلق، رفتار و اخلاق کریمه خود همه را جذب می‌کرد. ما اگر مدعی پیروی از ایشان هستیم باید با رفتار خود و درست کردن خود جاذبه دعوت داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716160
ارسال نظر
نظرات