شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/21 شناسه خبر: 1716165
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان خبر داد؛

توانمندسازی مددجویان در اولویت کمیته امداد خوزستان/ هدف پویش ایران مهربان، کمک به ایتام است

توانمندسازی مددجویان در اولویت کمیته امداد خوزستان/ هدف پویش ایران مهربان، کمک به ایتام است
منصوری گفت: در چند ساله اخیر رویکرد کمیته امداد تغییر کرده است و به سمت توانمندسازی مددجویان قدم برمی‌دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حافظ منصوری معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان در گفتگو با رهیاب، اظهار داشت: کمیته امداد هرساله در آستانه سال نو جشن نیکوکاری را با هدف تامین قسمتی از معیشت مددجویان تحت پوشش و نیازمندان، برگزار می‌کند.

وی افزود: امسال نیز جشن نیکوکاری با شعار "عیدی برای همه" از سیزدهم تا پانزدهم به مدت سه روز اجرا شد.

منصوری ادامه داد: همچنین هفته احسان و نیکوکاری از روز چهاردهم اسفندماه همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد آغاز شده است و تا پایان روز بیست و چهارم ادامه خواهد داشت.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان با بیان اینکه هر ساله به مناسبت جشن نیکوکاری و هفته احسان، پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی به صورت فیزیکی مستقر می شدند، عنوان کرد: امسال به علت شیوع ویروس کرونا و نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی روش های جایگزین معرفی شدند.

وی به ۴ روش برای اهدای کمک های مردمی اشاره کرد و گفت: یکی از این روش ها کد ussd به شماره ستاره ۸۸۷۷ ستاره یک مربع است که با شماره گیری آن توسط تلفن همراه، آیتم های مختلفی را مانند جشن نیکوکاری، اکرام ایتام، صدقه و... را به نمایش می گذارد. همچنین از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۰۵۷۵، مردم عزیز می توانند کمک های نقدی خود را پرداخت کنند.

منصوری ادامه داد: روش سوم مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir است و ۲۱۴ مرکز نیکوکاری در سراسر خوزستان نیز آمادگی دریافت کمک‌های مردمی را دارند تا در شب عید این هدایا بین مددجویان کمیته امداد و سایر نیازمندان توزیع شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان با بیان اینکه کمیته امداد خوزستان ۲۵ هزار ایتام را تحت حمایت دارد، عنوان کرد: از این تعداد ۵ هزار نفر از آنها فاقد حامی هستند که یک پویشی به این واسطه راه اندازی شده است تا بتوانیم تا نیمه اول ماه مبارک رمضان که سالروز میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام است، این میزان حامی را جذب کنیم.

وی اضافه کرد: کمیته امداد خوزستان در حال حاضر ۳۷ هزار حامی از سراسر کشور و یک تعداد از ایرانی های مقیم خارج از کشور را دارد و در مجموع کل خیرینی که به ما یاری می رسانند؛ ۴۵۰ هزار نفر است.

منصوری به پویش ایران مهربان پرداخت و گفت: هدف ما در این طرح کمک به ایتام است که به نام طرح اکرام ایتام نام گذاری شده است و یکی از موفقیت ترین طرح های کمیته امداد به شمار می آید.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان ادامه داد: حمایت کنندگان در این طرح یک یا چند کودک و نوجوان نیازمند را به دلخواه خود انتخاب و کمک خود را، به‌صورت مستقیم و در لحظه به حساب‌شان واریز می نمایند. اطلاعات فرزندان و مبالغ اهدایی نیز در صفحه کاربری‌ شخص قابل مشاهده است.

وی عنوان کرد: در نتیجه این مبالغ چرخشی در حساب‌های دولتی ما نخواهند داشت و کمیته امداد فقط واسطه خیر است.

منصوری به مبحث مراکز نیکوکاری نیز اشاره کرد و گفت: در واقع هدف امداد از ایجاد این مراکز سپردن کار مردم به خود مردم است. این مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد برپا می‌شود چرا که معمولاً افراد در مسجد اهل خیر و به دنبال حل مشکلات مردم هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان افزود: در این طرح تعدادی از خیرین هر محله یک مرکز نیکوکاری را راه اندازی می‌کند و کمیته امداد نیز مجوز آن را صادر و بر عملکرد آن ها نظارت دارد.

وی بیان کرد: تا کنون ۲۱۴ مرکز نیکوکاری در سراسر استان ایجاد شده است و هدف ما در سال جدید رساندن آن ها به ۴۰۰ مرکز است.

منصوری با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری به صورت عمومی و تخصصی انجام وظیفه می کنند، عنوان کرد: در مراکز عمومی تهیه بسته های حمایتی و خدمت‌رسانی به مددجویان انجام می گیرد اما مراکز تخصصی به صورت ویژه به یک سری از معضلات ورود می کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان ادامه داد: به عنوان مثال مرکز تخصصی سرپناه وظیفه آن در رابطه با مسکن است و به مددجویانی که فاقد مسکن هستند یا منزل آنها نیاز به تعمیر و بازسازی دارد، در این حوزه کمک می کنند.

وی افزود: مرکز تخصصی اشتغال نیز در جهت کاریابی و ایجاد شغل برای مددجویان اقدام می کند.

منصوری با بیان اینکه در چند ساله اخیر رویکرد کمیته امداد تغییر کرده است، بیان کرد: این سازمان به سمت توانمندسازی مددجویان قدم برمی دارد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خوزستان ادامه داد: مددجویان نباید در فقر بمانند ما با کمک خیرین دست این عزیزان را می‌گیریم و در مبحث آموزش، اشتغال و با پرداخت وام‌ به آن ها کمک خواهیم کرد و همچنین نظارت فنی بر کار مددجویان خواهیم داشت تا به توانمندی برسند و از فقر نجات یابند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716165
ارسال نظر
نظرات