شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1399/12/21 شناسه خبر: 1716243
عراقچی در مصاحبه با اسپوتنیک مطرح کرد؛

بازگشت آمریکا به برجام نیازمند هیچ نشستی نیست

بازگشت آمریکا به برجام نیازمند هیچ نشستی نیست
معاون وزارت خارجه ایران در مصاحبه با یک خبرگزاری روسی، تاکید کرد که گام اول برای بازگشت به تعهدات برجامی باید از سوی آمریکا برداشته شود و این مسئله جای چانه زنی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت خارجه ایران در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک، یادآوری کرد که بازگشت آمریکا به برجام در گرو برگزاری هیچ نوع نشستی نیست.

وی افزود: در صورتی که آمریکا به برجام بازگردد و تحریم‌های ضد ایرانی را لغو کند، ایران هم بعد از راستی‌آزمایی، به تعهدات خود باز خواهد گشت.

این در حالی است که اروپا پیشتر درخواست برگزاری نشست غیر رسمی ۱+۵ با حضور ایران و آمریکا را مطرح کرده بود که از سوی ایران رد شد.

عراقچی ادامه داد: درباره حسن نیت روسیه (از پیشنهادهایی که مطرح می‌کند) هیچ تردیدی نداریم اما این آمریکا است که باید گام اول را بردارد.

این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اخیراً پیشنهاد داده بود که تهران و واشنگتن گام‌های همزمانی برای بازگشت به تعهدات برجامی بردارند.

به گفته عراقچی، فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر مبنای نیازمندی‌های این کشور انجام می‌شود و هیچ ربطی به سیاست‌های آمریکا در دیگر نقاط جهان از جمله سوریه ندارد.

معاون وزارت خارجه ایران همچنین گفت که این کشور هیچ مشکلی با آغاز گفتگو با کشورهای همسایه به ویژه آنهایی که در حاشیه خلیج فارس هستند؛ ندارد.

وی همچنین تاکید کرد که هیچ گفتگوی مستقیمی میان ایران و آمریکا وجود ندارد و سوئیس تنها کانال رسمی میان دو کشور است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716243
ارسال نظر
نظرات