شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:31 منتشر شده در مورخ: 1399/12/22 شناسه خبر: 1716351
رئیس مجلس شورای اسلامی:

برای حل مشکلات اقتصادی نگاه سیاسی نداریم/ مشکل اصلی ناکارآمدی است

برای حل مشکلات اقتصادی نگاه سیاسی نداریم/ مشکل اصلی ناکارآمدی است
قالیباف گفت: ممکن است مواضع ما از جهت سیاسی متفاوت باشد اما در حل مشکلات مردم در حوزه مسائل اقتصادی هرگز نگاه سیاسی نداریم هرکاری بتوانیم با این دولت انجام می‌دهیم زیرا وظیفه شرعی و اخلاقی ما است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم یادواره شهدای عملیات بدر و خیبر با اشاره به جنایات آمریکا در جنگ ایران و عراق اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی پس از گذشت بیش از 40 سال با این عظمت ایستاده و هژمونی آمریکا را در درون آمریکا و منطقه شکسته است. نامی از حزب بعث و سلطه گران در منطقه نیست ولی نام امام و انقلاب  و شهدا همچنان پابرجاست.

وی تبیین کرد: نسل جوان کشور بدانند برای این انقلاب خون دلها خورده شده، افرادی بودند که قلب و دلشان را جلوتر از سپرشان گذاشتند و سرشان را به خدا سپردند. اگر می خواهیم امروز هم در عرصه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، آسیب های اجتماعی و ... بر مسائل و مشکلات داخل کشور پیروز شویم نیازمند همین فرهنگ هستیم. فرهنگی که مبتنی بر سنت های الهی و مردم باوری باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکلات فعلی کشور ما ناشی از مدیریت کسانی است که باورشان مبتنی بر سنت های الهی نیست و به جای استفاده از ظرفیت جوانهای کشور و کم کردن آثار تحریم، تمنای از دشمن می کنند. تفکر حاکم بر کشور ما تفکر امثال بنی صدر است که در زمان جنگ معتقد بودند باید زمین بدهیم تا زمان بخریم.

قالیباف تاکید کرد: سنت قطعی الهی این است که هر اتفاقی بخواهد رقم بخورد به دست خود ما رقم خواهد خورد. روزهای اول دفاع مقدس که به دور از سنت های الهی بودیم هر روز شکست میخوردیم ولی وقتی بر اساس سنت الهی حرکت کرده و در راه خدا گام برداشتیم پیروزی های بزرگی را رقم زدیم. این سنت الهی قابل تبدیل و تحویل نیست.

وی افزود: ما امروز نیازمند یک معجزه اجتماعی هستیم که ملت و مردم و همه جامعه با هم کاری را انجام دهند؛ این نیاز به معجزه در عرصه مشکلات داخل کشور بیشتر احساس می شود. اگر به درستی اوضاع را مدیریت کرده و مبتنی بر سنت های الهی حرکت کنیم مشکلات اقتصادی ما قابل حل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گلایه یکی از هموطنان از وضعیت اقتصادی فعلی و صفهای طولانی مرغ که باعث شده مردم حتی نتوانند پای مرغ هم بخرند، تصریح کرد: تا 27 مهرماه سال جاری مبلغ 4.2 میلیارد دلار اعتبار به حوزه نهادهای کشاورزی که یک بخش خروجی آن مرغ و تخم مرغ است پرداخت شده؛ با این پول قیمت مرغ هرگز نباید از 12 هزار تومان بیشتر شود.

قالیباف افزود: اما صفهای طولانی مرغ و این کمبودی که امروز وجود دارد نشان می دهد مشکل ما پول نیست بلکه مشکل ناکارامدی است، مشکل ایده هایی است که به دنبال حل اساسی موضوع نیستند.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود تاکید کرد: اگرچه ممکن است از لحاظ سیاسی تفاوت هایی بین مواضع سیاسی ما وجود داشته باشد اما در حل مشکلات اقتصادی مردم هرگز نگاه سیاسی نداریم و هر کاری از دستمان بر بیاید برای این دولت انجام می دهیم. این حق مردم و وظیفه شرعی و اخلاقی و دینی ماست.

رئیس مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: امروز ما باید برای تقویت بنیه اقتصادی این کشور و رفع تحریم و خنثی سازی آن تلاش کنیم. خنثی سازی اثر تحریم مهم تر از رفع آن است، حتی خنثی سازی است که کمک می کند رفع تحریم اتفاق بیفتد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در نقطه حساسی قرارگرفته ایم که باید تلاش کنیم با استعانت از شهدا پیشرفت و سرافرازی کشور را رقم بزنیم. موفقیت هم وقتی رقم می خورد که جوانها و مردم در صحنه باشند. انشالله با آن فرهنگی که انقلاب ما به پیروزی رسید بر این چالش های اقتصادی و اجتماعی موفق خواهیم شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716351
ارسال نظر
نظرات