شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/12/22 شناسه خبر: 1716363
در خطبه‌های نمازجمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛

بصیرت راه رسیدن به حکومت مطلق الهی/ دشمن‌شناسی و صبر، دو عنصر مهم مقابل با استکبار جهانی است

بصیرت راه رسیدن به حکومت مطلق الهی/ دشمن‌شناسی و صبر، دو عنصر مهم مقابل با استکبار جهانی است
خطیبان جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه بصیرت راه رسیدن به حکومت مطلق الهی است، دشمن شناسی و صبر را دو عنصر مهم مقابل با استکبار جهانی دانستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، حجت الاسلام سید خلیل حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان اظهارداشت: یکی از آثار مراعات تقوا این بوده که با وجود آن عمل کم معنا ندارد یعنی اگر کسی تقوا را در رفتارش مراعات کند عملش هر چند کم باشد در پیشگاه خدا بزرگ و با ارزش است.

وی با اشاره به اینکه عمل کم و کوچک که به همراه تقوا باشد بهتر و برتر از عمل زیاد و فراوانی که بدون تقوا باشد افزود: ممکن است کسی عمل خیر انجام دهد اما اگر تقوا نداشته باشد مرتکب حرام هم می‌شود.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به اینکه چند روز اخیر  مناسبت‌های مهم پشت سر گذاشته‌ایم بیان کرد: دیروز ۲۷رجب آغاز بعثت پیامبر اکرم(ص) بود که در این مورد رهبر معظم انقلاب بیانات مبسوط و مهمی را بیان کردند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که هدف بعثت پیامبر(ص) هدایت بشر و راهنمایی او به سمت حکومت مطلق الهی بوده بیان کرد: با توجه به بیانات ایشان انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران با همراهی مردم همان هدف پیامبر اسلام یعنی ایجاد حکومت الهی را در روی زمین دنبال می‌کردند و همانطور که در آن زمان دشمنان اسلام نتوانستند این موضوع را بپذیرند ظالمان و مستکبران این زمان هم نتوانستند انقلاب را تحمل کنند.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمن می‌خواهد در میان مردم شناخت راه حق را مخدوش کند ما باید در این زمینه هشیار و گول تحریف‌های دشمن را نخورده و بصیرت داشته باشیم.

ولایت مداری بزرگترین درس از زندگی حضرت ابوالفضل(ع) است

حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه گفت:بزرگترین درسی که می توان از حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام آموخت ولایت مداری است.

وی افزود: جانبازان امروز قهرمانان جامعه هستند لذا احترام آنها باید همیشه حفظ شود.

امام جمعه هیرمند تصریح کرد: با توجه به اینکه چهارشنبه آخر سال در پیش است جوانان توجه کنند که حوادث ناگواری ایجاد نکنند.

وی تصریح کرد: امروز باید از فضای مجازی برای بصیرت افزایی استفاده کنیم‌ و با اهداف دشمن در این فضا بجنگیم.

خطیب جمعه هیرمند بیان کرد: پاسداران باید در همه ابعاد خلق و خوی حسینی داشته باشند هیچگاه همانند امام شهیدان تسلیم خواسته های دشمن نشوند.

وی تصریح کرد: پاسداران باید شجاع باشند و هیچ وقت زیر بار زور دشمن نروند.

ایستادگی انقلاب اسلامی ایران مقابل استبداد و استکبار جهانی

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان  با اشاره به بلواگری های دشمنان و معاندین با ابزار قدرتمند مادی در دنیای اسلام و کفر، بیان کرد: امروز دشمن  در حال وارونه نشان دادن حقیقت هاست که باید با بصیرت و صبر مقابل هجمه های دشمن ایستادگی کنیم.

وی با بیان اینکه توحید در رأس رسالت همه انبیاء الهی بوده است، افزود: توحید به معنای حاکمیت مطلق پروردگار در عالم و بعثت انبیاء تشکیل حاکمیت الهی است، امروز به لطف خداوند متعال حاکمیت الهی با رهبری رهبر الهی در صدر حاکمیت برای اجرای فرامین الهی را داریم.

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: انقلاب اسلامی ایران همانند ابراهیم بت شکن قهرمان توحید در زمان نمرود که ندای حق داد و همانند موسی کلیم که مقابل هجمه فرعونیان ایستاد و مانند رسول اکرم (ص) که با سر دادن ندای حق مشرکین هجمه وارد کردند، علیه استبداد، استکبار و ظلم و ستم ایستاده  و یاور محرومان است.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری اضافه کرد: بصیرت و صبر دو عنصر بسیار مهم برای مقابله با هجمه دشمنان است.

وی خاطر نشان کرد: حکام سعودی با سردمداری آمریکا و برنامه ریزی یهود بیش از 6 سال است که یمن را زیر آتش بمب و موشک قرار داده است که در این زمان صدایی از سازمان های به اصطلاح حقوق بشر بلند نشد و این جنایت را محکوم نکردند اما حال که گروه مقاومت یمن با 22 موشک و پهپاد از خود دفاع کردند، بلواگری های غربی ها بلند شده است که جای ننگ و تاسف دارد.

امام جمعه سراوان اذعان کرد: با توجه به آغاز ثبت نام انتخابات شورای شهر، روستا و ریاست جمهوری انتظار می رد افراد سالم، صالح، متعهد، مجاهد، معتقد به نظام و انقلاب اسلامی ورود کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به مطلوب نبودن سیمای شهر و نظافت شهری خواستار رفع این معضل شد و ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و چهارشنبه سوری برخی افراد به غلط برای خود و دیگران خسارت ایجاد می کنند که دین، عقل و قانون این را نمی پذیرد لذا انتظار است در این موضوع دقت کافی انجام و حرکات خسارت بار انجام نشود.

وی در پایان خواستار نظارت بیشتر بر فروشگاه های عرضه مواد غذایی شد و به کاسبان و فروشندگان به عنوان یک وظیقه اسلامی خواست تا انصاف و حق را در فروش اجناس رعایت کنند.


اروپا از ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام عقب‌نشینی کرد

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا (س) بیان کرد: خوم و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم و تقوا همچون سپری در برابر گناهان است.

وی افزود: ابعاد شخصیت نبى اکرم را هیچ انسانی قادر نیست به نحو کامل بیان کند و تصویر نزدیک به واقعی از شخصیت اش را ارائه کند و آن چه ما از برگزیده‌ی پروردگار عالم و سرور پیامبرانِ سراسر تاریخ شناخته و دانستیم، سایه و شبحی از وجود معنوی، باطنی و حقیقی آن بزرگوار بوده است.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: در این شرایط کرونا جشن مبعث پیامبر اکرم(ص) در ایرانشهر با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور باشکوه مردم و به نحو احسن برگزار شد که بنده در اینجا از زحمات بانیان این مجلس خصوصا هئیت امنا مساجد، حسینیه ها، فاطمیه ها و شهروندان تقدیر و تشکر می کنم.

وی خاطرنشان کرد: جوسازی‌های کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران در نشست آژانس در نهایت به عقب‌نشینی آن ها منجر شد و آنان می دانند اگر اقدامی علیه کشورمان انجام می دادند در مقابل با واکنش شدیدی از سوی کشور مواجه بودند.

این خطیب جمعه اضافه کرد: موضع انقلابی مجلس در مسئله راهبردی تحریم راهبرد لغو تحریم ها بوده و کوتاه هم نخواهند آمد و به دولت نیز هم صدا با مجلس به میدان بیاید و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در جنگ اراده ها دشمنان نظام اسلامی شکست خوردند و باید آنان بدانند که ایران اسلامی هوشیارتر از هر زمانی است.

وی گفت: در روز درختکاری مقام معظم رهبری اشاره به مشکل گرانی‌ ها داشتند و ایشان تنها راه حل برون رفت مشکلات را نگاه به درون نه برجام دانستند.

حجت السلام والمسلمین عیسی بزمانی اذعان کرد: ایران کشوری غنی از معادن و تنوع آب و هوایی، نیروی جوان انقلابی و تعداد فراوانی شرکت های دانش بنیان بوده که با اصلاح در بودجه، افزایش نظارت ها، افزایش در بازار تولید و مصرف شاهد حل گرانی ها در سطح کشور خواهیم بود.

وی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی باید در انتخابات شوراها نظارت دقیق داشته باشد و انتظار مردم از آنان این بوده که نیروهای انقلابی و مردمی را انتخاب کنند و منتخبین شامل افرادی باشند که عدم ملاحظه کاری در دستور کارشان باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716363
ارسال نظر
نظرات