شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1399/12/22 شناسه خبر: 1716368
نماینده زنجان در مجلس خبرگان رهبری:

امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، ادامه‌دهنده راه بعثت هستند/ عهدشکنی با ولی فقیه، شکستن بیعت با خداوند است

امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، ادامه‌دهنده راه بعثت هستند/ عهدشکنی با ولی فقیه، شکستن بیعت با خداوند است
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بعثت به معنای دگرگونی در عالم بشریت است، گفت: امام خمینی(ره) از کسانی بود که بیشترین تاثیر را از بعثت نبی مکرم اسلام(ص) گرفت و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ادامه‌دهنده این راه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌اله محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به 27 رجب، سالروز بعثت نبی مکرم اسلام(ص) اظهار داشت: امروز سالروز بعثت پیامبری است که عصاره خلقت و یادگار ارزشمند پیامبران گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم با تمام نعمت‌هایی که به ما عطا فرموده در برابر این نعمت با یک تعبیر ویژه با ما سخن گفته و فرموده که خدا پیامبر(ص) را بر مومنین، منت نهاده است.

آیت‌اله دولابی افزود: خداوند، نعمت بزرگ و سنگینی را به ما عطا کرده که چه انسانی از میان سایر انسان‌ها این لیاقت را پیدا می‌کند که مخاطب مستقیم وحی الهی قرار می‌گیرد و برای بشریت تا رزو قیامت، درس زندگی را تولید و تبلیغ کرده و مسیر رسیدن به قله‌های سعادت را برای بشریت، هموار کند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بعثت به معنای دگرگونی در عالم بشریت است، گفت: البته این دگرگونی در آغاز با دگرگونی در وجود مقدس نبی مکرم اسلام(ص) انجام گرفت و ایشان جامعه صدر اسلام و سپس جامعه بشری را متحول کردند.

وی اظهار داشت: ما نیز اگر بخواهیم به معنای واقعی تحت تاثیر بعثت نبی مکرم اسلام(ص) قرار بگیریم باید این نهضت را از خودمان آغاز کنیم و در درون ما یک تحول و انقلابی رخ بدهد و این انقلاب درونی به انقلاب پیرامونی ما استمرار پیدا کرده و پس از آن به یک انقلاب تمدنی در جهان اطرافمان بیانجامد.

آیت‌اله دولابی با بیان اینکه امام خمینی(ره) از کسانی بود که بیشترین تاثیر را از بعثت نبی مکرم اسلام(ص) گرفت، خاطرنشان کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، دگرگونی و تحول زا در وجود خودش ایجاد کرد و این تحول در اطرافیان و شاگردان ایشان ایجاد شد و سپس در ملت ایران و در نهایت، موجب تحول در جهان معاصر شد.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، ادامه‌دهنده راه بعثت نبی مکرم اسلام(ص) هستند.

عهدشکنی با ولی فقیه، شکستن عهد با خداوند است

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جریان سقیفه بنی ساعده گفت: خداوند متعال، عهدی از ما گرفته که مطیع او باشیم و مطیع شیاطین نباشیم.

وی با بیان اینکه این عهد در بیعت با ولی خدا محقق شده و جامه عمل به آن پوشانده می‌شود، اظهار داشت: وقتی با ولی خدا بیعت می‌کنیم در واقع به آن عهدی که با خداوند بسته‌ایم، وفاداری کرده و پایبندی به آن عهد را نشان می‌دهیم.

آیت‌اله دولابی با بیان اینکه اگر کسی عهد با ولی خدا را بشکند در واقع بیعت با خدا را شکسته است، تصریح کرد: بیعت با رسول مکرم اسلام(ص) و جانشینان ایشان که ائمه معصومین(ع) بوده و در عصر غیبت نیز ولی فقیه، جانشین حضرت ولی‌عصر(عج) است و بالعکس بیعت با ولی فقیه در واقع بیعت با امام زمان(عج) و بیعت با ایشان در واقع بیعت با پیامبر(ص) و بیعت با پیامبر(ص) نیز بیعت با خداوند است.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشته و لذا در حمایت و اطاعت از عنصر ولایت، جدیت به خرج داده و عهدشکنی نکنیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716368
ارسال نظر
نظرات