شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:17 منتشر شده در مورخ: 1399/12/22 شناسه خبر: 1716381
یادداشت؛

حسین(ع)؛ شهید عاشورایی که مصداق انسان کامل است

حسین(ع)؛ شهید عاشورایی که مصداق انسان کامل است
۲۲ اسفند روز عاشقی الی الله بر تمام بلند پروازانی که به مقتدای خود سید و سالار شهیدان پیوستند و رسم جاودانگی را بر تقویم نشاندند تا نشانی از بی نشان ها شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصدرا شهیدی" طی یادداشتی اختصاصی به مناسبت روز شهید برای "تیتریک" نوشت، هو الشهید... خداوند باری تعالی فرمودند: «من طلبنی وجدنی، من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی و من احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلی دیته و من علی دیته فأنا دیته»

هر کس مرا طلب کند، مرا می یابد و هر که مرا بیابد، مرا می شناسد و هر که مرا بشناسد، مرا دوست دارد و هر کسی مرا دوست بدارد، عاشقم می شود و هر که عاشقم بشود، عاشقش می شوم و هر کس را که عاشقش بشم، او را می کشم و هر کس را بکشم، دیه او به گردن من است و هر کس که به گردن من دیه دارد، من خودم دیه او هستم.

آنگاه که خداوند حدیث عشق می گوید، آنگاه که آفریدگار، خود با قلم حیات بخش خویش، معرفت، محبت، عشق و شهادت را به تصویر کشیده چه جای جدل؟

شاید این چنین است که عاشقان لقاء الله، همان هایی که حل معمای عرفان را در عشق به خدا یافتند، پای در حظیره قدسیان گذاشته تن درهم شکستند، تا روح آنان آزاد از آسودگی های ظلمانی به افق اعلی پر کشیده و دیگر ارواح در بند را که در تن آسایی اسیران کوی ماده سرگشته بودند نجات دهند.

حضرت امام(ره) این عارف کامل، جهاد و شهادت در راه خدا را مقامی اسرار آمیز می دانند و آنها را از مختصات انسان کامل به شمار می آورند؛ مقامی که حتی ملکوتیان با آن فاصله ها دارند و با دیدگاه امکانی نمی توان به آن پی برد و یافتن ارزش آن نیازمند دیدی ربوبی است، چرا که شهادت تنها منحصر به جنبه فردی نیست بلکه اصلاح دیگران و رشد دادن کاروان انسانی از اسفل السافلین به اعلی علیین است.

سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) مصداق انسان کامل است. به تعبیر دیگر، انسان کامل جانشین خدا بر روی زمین است و اگر از بین برود نظام هستی و حیات از بین می‌رود.

از این رو عرفا به حادثه عاشورا به عنوان واقعه‌ای می‌نگرند که انسان کامل در آن حضور داشته و بدین سبب است تا ابد زنده و حیات بخش بوده و در تمامی اعصار خون تازه به رگ های تاریخ تزریق می کند 

۲۲ اسفند روز عاشقی الی الله بر تمام بلند پروازانی که به مقتدای خود سید و سالار شهیدان پیوستند و رسم جاودانگی را بر تقویم نشاندند تا نشانی از بی نشان ها شوند، خجسته و بر ما جاماندگان طریقت عاشقی تذکر است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716381
ارسال نظر
نظرات