شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1399/12/22 شناسه خبر: 1716405
اهم محور خطبه‌های نمازجمعه استان یزد:

شورای شهر جای سیاست بازی نیست/ مبارزه قاطع با دلال بازی مهمترین راه مقابله با مشکل گرانی

شورای شهر جای سیاست بازی نیست/ مبارزه قاطع با دلال بازی مهمترین راه مقابله با مشکل گرانی
انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری، مقابله گرانی و حل مشکلات اقتصای و برخی مسائل فرهنگی یزد مهم‌ترین محور خطبه‌های ائمه جمعه استان یزد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، ائمه جمعه استان یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته با مسئله هایی چون انتخابات و پرهیز از سیاست بازی در شورای شهرها و روستاها، گرانی و رفع مسائل اقتصادی و برخی مسائل فرهنگی یزد اشاره کردند.

امام جمعه یزد: توان حل مشکلات، ملاک تعیین افراد در انتخابات باشد

آیت الله ناصری ادامه داد: جای شورای اسلامی شهرها برای کار و خدمت به فرهنگ و گره‌گشایی از مسایل و مشکلات است و اصلا جای کار سیاسی و دنبال حزب‌گرایی نیست و مردم باید با بینش و بصیرت کامل به افراد مناسب و دلسوز جامعه اسلامی رای دهند.

امام جمعه یزد اظهار کرد: افرادی که دلسوز مردم هستند باید وارد عرصه انتخابات شوراهای اسلامی شوند و احساس وظیفه کنند که این موضوع از جمله رسالت ملی و انقلابی است و همه در قبال مردم و کشور مسوول هستند و بی‌توجهی به آن اصلا پذیرفته نیست.

ناصری یزدی با بیان این‌که شوراهای اسلامی شهر و روستا فقط محل خدمت به مردم و فرصت مناسبی برای گره‌گشایی است، تصریح کرد: افرادی که دلسوز مردم هستند باید با احساس مسئولیت در قبال آینده ملت و انقلاب وارد عرصه انتخابات شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ترویج فرهنگ دینی و حراست از ارزش‌های انقلابی را مهمترین وظیفه نماینده مردم در شوراهای اسلامی دانست و بیان کرد: شورای شهر جای سیاسی بازی نیست و افراد باید این آفت پرهیز کنند.

ناصری یزدی بیان کرد: باید در نوروز و حضور مسافران و گردشگران، حرمت شهر مذهبی یزد در ابعاد مختلف حفظ شود چون این استان جای انجام امور خلاف شرع مقدس نیست و باید مسوولان مواظبت کنند تا برنامه‌های تعطیلات نوروزی در شان مردم باشد.

ناصری با بیان اینکه شادی حق مردم است، تصریح کرد: مردم ما باید شاد باشند، اما شادی حلال. بار‌ها خواسته شده برای بانوان پارک اختصاصی درست کنند ولی تاکنونی توجهی به این خواسته نشده است و متاسفانه بانوان ما در خیابان‌ها به دوچرخه سواری می‌پردازند.

مبارزه قاطع با دلال بازی مهمترین راه مقابله با مشکل گرانی
ام حجت الاسلعلیزاده با بیان این‌که بصیرت و صبرو استقامت دو عنصر مهم برای مواجه با دشمن است، افزود: امروز دشمن تلاش می کند با وارونه کردن حقایق، تحریف، دروغگویی و غبار آلوده کردن فضای کشور ذهن مردم ما را منحرف کند که لازمه مقابله با این حیله، بصیرت است.

امام جمعه بخش بهمن: اگر بصیرت باشد انسان در شناخت راه درست و غلط دچار اشتباه نمی شود.

وی در ادامه به عقب نشینی طلبکارانه اروپا از قطعنامه ضد ایرانی اشاره کرد و گفت: قطعا این عقب نشینی اروپا هر چند ممکن است تاکتیکی باشد؛ اما بیش از آنکه محصول دیپلماسی باشد، نتیجه گفتمان مقاومت و دست برتر ایران و عمق راهبردی ما در منطقه است  و نشان می دهد که در جنگ اراده ها می توان پیروز شد به شرطی که بر گفتمان مقاومت پافشاری کنیم.

خطیب جمعه مهردشت پیرامون سفر پاپ رهبر کاتولیک ها به عراق، افزود: رسانه های غربی تلاش کردند با سیاه نمایی چهره ای خشن و مخالف با صلح از اسلام معرفی کنند در حالی که دیدار پاپ با آیت الله سیستانی نوعی ابراز تقدیر و سپاس از حمایت مرجعیت عالی شیعه و شیعیان عراق از مسیحیان کشور خصوصا مسیحیان ایزدی  بوده است  و نکته مهم اینکه بخش عمده تامین امنیت این سفر به عهده رزمندگان حشد الشعبی بود که پاپ با خیال راحت به این سفر آمد و برگشت.

علیزاده از بزرگترین حمله موشکی انصار الله یمن به پایانه های نفتی عربستان یاد کرد و ادامه داد: برای نخستین بار در تاریخ جنگ یمن یگان موشکی این کشور تصمیم گرفت پایانه های نفتی شمال شرق عربستان و ساحل خلیج فارس را هدف قرار دهد که این پایانه های نفتی در حد خود بزرگترین پایانه های جهان و مسئول ذخیره و صادرات روزانه 7 میلیون بشکه نفت و فراوردهای نفتی عربستان ازطریق دریایی است.

امام جمعه تفت: هرکس در توانش هست برای شوراها ثبت نام کند

حجت الاسلام و المسلمین علی محمد گلوردی در نمازجمعه این هفته شهر تفت گفت: هر کس در توانش هست، شرایط و صلاحیت لازم را دارد برای انتخابات شوراها ثبت نام کند، اگر رای هم نیاورد سجده شکر بگذارد که مسئولیت سنگین بر دوشش گذاشته نشده است.

وی افزود: برنامه من در شهرستان تفت سه چیز است: اول: سرباز ولایت هستم؛ هرجا پرچم ولایت اقامه شود در خدمت ولایتم.

گلودری تصریح کرد: حامی همه مسئولان دلسوز و خدمت گذار به مردم هستم؛ شاید سلیقه ها متفاوت باشد ولی همه زیر پرچم ولایت باید خدمت گذار صادقانه به مردم باشیم.

وی با بیان ایتکه هر تقاضایی مردم داشته باشند را انجام می دهم به سه شرط: در توانم باشد، خلاف شرع نباشد، خلاف قانون نباشد ابراز کرد: بعد از واجبات خدمت گذاری به مردم از اوجب واجبات است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716405
ارسال نظر
نظرات