شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716503
معاون شهردار زنجان:

مطالعات بازنگری خطوط اتوبوسرانی زنجان در حال انجام است

مطالعات بازنگری خطوط اتوبوسرانی زنجان در حال انجام است
معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری زنجان در پاسخ به اینکه آیا احتمال دارد خطوط اتوبوسرانی این شهر با توجه به ایجاد ترافیک شدید، اصلاح شود، گفت: شهرداری، مشاوری را در این زمینه به‌کارگیری کرده و مطالعات لازم نسبت به بازنگری خطوط اتوبوسرانی در حال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در خصوص اینکه اصلاح خطوط اتوبوسرانی شهر زنجان سبب ایجاد ترافیک شدید در خیابان‌های سعدی و امام(ره) شده است، اظهار داشت: اصلاح خطوط، یکی از دلایل ترافیک بوده اما یکی دیگر از دلایل ترافیک در هسته مرکزی شهر، استفاده بیش از حد مردم از خودروهای شخصی و عدم استفاده از ناوگان حمل‌نقل عمومی است.

وی در پاسخ به اینکه آیا احتمال دارد خطوط اتوبوسرانی شهر با توجه به ایجاد ترافیک شدید، اصلاح شود، خاطرنشان کرد: شهرداری، مشاوری را در این زمینه به‌کارگیری کرده و مطالعات لازم نسبت به بازنگری خطوط اتوبوسرانی در حال انجام است.

عباسی افزود: این مشاور در حال مطالعه جهت بازنگری طرح است تا بتواند راهکاری برای کاهش ترافیک شهر زنجان ارائه دهد.

معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری زنجان گفت: به هر حال، اصلاح خطوط اتوبوسرانی، تصمیمی بوده که در آن زمان به صورت هیجانی گرفته و اجرا شده است.

وی با اشاره به هزینه‌های فراوان جهت آماده‌سازی زیرساخت ایستگاه‌های اتوبوس از جمله کابل نوری، چراغ و دوربین، اظهار داشت: نظر مشاور بر این بود که ایستگاه‌های فعلی، کنار گذاشته شوند.

عباسی خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه 2 میلیارد تومانی برای استقرار ایستگاه‌های فعلی اتوبوس، نمی‌توان این کار را کرد و ایستگاه‌ها را کنار گذاشت.

وی ابراز کرد: بر این اساس به مشاور گفتیم که مطالعات خود را تکمیل کرده و راهکار نهایی را ارائه دهد که این مطالعات در حال اتمام بوده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716503
ارسال نظر
نظرات