شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716506
امام جمعه یزد:

مدیریت جهادی و برنامه‌ریزی اصولی لازمه موفقیت دولت آینده است

مدیریت جهادی و برنامه‌ریزی اصولی لازمه موفقیت دولت آینده است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه کار دولت آینده سخت است، گفت: دولت آینده در صورتی موفق خواهد بود که مدیریت جهادی و برنامه ریزی اصولی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مشکلات اقتصادی که کشور اکنون با آن دست به گریبان است، اظهار داشت: نمی توان بدون برنامه درست، اصولی و کارشناسی شده کشور را اداره کرد بنابراین دولت آینده باید مدیریت جدی و جهادی و برنامه ریزی درست، دقیق و قابل اجرا داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سیستم آموزش کشور نیز باید متحول شود تا بتوانیم برای آینده مدیران دلسوز، شجاع و خلاق تربیت کنیم، افزود: غربی‌ها سه اصل تدین، تفکر و تعقل را از سیستم آموزشی ما حذف کرده‌اند و این امر سبب شده حاصل سیستم آموزشی ما، افراد بیکار در جامعه باشد.

ناصری عنوان کرد: جوانان ما مستعد و باهوش هستند اما به خاطر سبک آموزش‌ها، افراد خلاقی بار نیامده‌اند از اینرو به جای اینکه کارآفرین باشد، پس از سالها تحصیل، بیکار می‌مانند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر می‌خواهیم برای نسل آینده کاری کنیم، باید دست به اقدامات زیربنایی و عمیق بزنیم و نسلی دین باور و خلاق تربیت کنیم که این مهم با تحول در سیستم آموزشی تحقق می‌پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از مهمترین مشکلات استان یزد گفت: یزد هم اکنون بالغ بر 120 هزار مهاجر تبعه خارجی دارد و علاوه بر این، تعداد زیادی از هموطنانمان از سایر نقاط کشور نیز برای کار به یزد آمده اند.

ناصری عنوان کرد: این مهاجرت‌ها ساختار فرهنگی یزد را دستخوش تغییر کرده و به ویژه در زمینه مهاجرت اتباع خارجی، نگرانی‌های جدی به ویژه از لحاظ جمعیت ایجاد کرده است.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه ما نیز موافق توسعه گردشگری هستیم، افزود: اما گردشگری نباید در ساختار فرهنگی یزد اشکال ایجاد کند بلکه باید شرایط به نحوی فراهم شود که یزدی‌ها فرهنگ اصیل خود را به سراسر دنیا معرفی کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716506
ارسال نظر
نظرات