شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716508
وقتی ساز بازار در روزهای پایانی سال ناکوک است؛

کرونا و صف های شلوغ، مانع دستیابی شهروندان به مرغ/ کنترل نرخ گوشت سفید از دست دولت خارج شد

کرونا و صف های شلوغ، مانع دستیابی شهروندان به مرغ/ کنترل نرخ گوشت سفید از دست دولت خارج شد
این روزها در آستانه عید نوروز، توزیع مرغ منجمد در سایه بی تدبیری مسئولان سبب ایجاد صف های طولانی در شرایط کرونایی در زاهدان شده به گونه ای که دیگر کنترل قیمت از دست دولت خارج شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، این روزها با وجود هشدار کارشناسان بهداشت و درمان درباره موج چهارم کرونا و نوع جهش یافته آن موسوم به کرونای انگلیسی، سو تدبیر مسئولان، مردم به خیابان‌ها و تشکیل صف‌های طولانی مرغ کشانده است و این در حالی است که چنین صف هایی سلامت مردم را به شدت در معرض خطر قرار می دهد.

توزیع مرغ منجمد در سایه بی تدبیری و کمبود این کالای اساسی سبب ایجاد صف های طولانی در مقابل برخی فروشگاه های زاهدان شده است به طوری که در آنها فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک رعایت نمی‌شود.

تورم مردم را به صف ها کشانده است

میر یکی از شهروندان زاهدانی در اینباره می گوید: خطر تجمع مردم در این وضعیت کرونایی و تلف شدن وقت و بی حرمتی به شهروندان از سوی برخی کسبه و صاحبان فروشگاه ها صحنه های زننده ای را در شهر ایجاد کرده است به طوری که چند روز گذشته درگیری فیزیکی بین شاگردان یکی از فروشگاه ها با خریداران رخ داد.

وی افزود: مسئولان باید پیش از روزهای پایان سال به فکر ساماندهی بازار شب عید می بودند  مردم با این تورم و گرانی قیمت مرغ چاره ای جز ایستادن در صف های طولانی ندارند.

وی ادامه داد: من هم از کرونا می ترسم اما این قیمت های سرسام اور باعث شده تا خطر را به جان بخرم و برای خرید مایحتاج با قیمتی مناسب تر ساعت ها در صف بمانم.

مسئولان چشم خود را بر مشکلات مردم بسته اند

اربابی یکی دیگر شهروندان گفت: اگر دولت قیمت ها را کاهش دهد و همه چیز را به اندازه در اختیار مردم قرار دهد  صف تشکیل نخواهد شد اما وقتی مسئولان چشم خود را بر مشکلات مردم بسته اند چاره ای نداریم.

وی اضافه کرد: قدرت خرید قشر ضعیف و متوسط جامعه به شدت کاهش یافته و مسئول ان نیز دولت است اما نه تنها فکری برای مردم نمی کنند بلکه قیمت ها روز به روز افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: برخی از مردم با وجود اینکه خطر کرونا را به جان خریده و ساعت ها در صف می مانند اما دست خالی به خانه برمی گردند.

افزایش ورود روزانه ۲۰ تن مرغ کشتار روز به استان

محمد قاسمی معاون امور بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: ورودی مرغ به استان کم است و با کمبود مرغ مواجه هستیم اما برای رفع این مشکل، اقداماتی انجام شده تا سهمیه روزانه ۲۰ تن مرغ کشتار روز از استان یزد وارد سیستان و بلوچستان شود.

وی افزود: همچنین برنامه ریزی های لازم انجام گرفته تا سهمیه ای برای ورود مرغ کشتار روز از شهرستان بیرجند و خراسان رضوی جذب شود و بخشی از مشکلات برطرف شود.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش تولید مرغ در خراسان جنوبی با هماهنگی انجام شده، میزان ارسال به استان ما نیز افزایش می یابد و مشکل حل شود.

قاسمی خاطر نشان کرد: تشکیل صف های طولانی مربوط به خرید مرغ منجمد است و برای این معضل، تعداد محل های عرضه را افزایش دادیم و درخواست کردیم تا امار ورودی ان را نیز افزایش پیدا کند و در حال انجام است.

قاسمی اذعان کرد: اختلاف قیمت میان مرغ کشتار روز از ۲۳ هزارتومان و منجمد ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، مردم را به سمت خرید مرغ منجمد سوق می دهد و سبب ایجاد صف های طویل شده است.

وی ادامه داد: احتکار در انبارهایی که در سامانه صنعت و معدن ثبت شده انجام نمی شود چرا که به طور مرتب بازدید می شود درخواست ما از مردم این است که هر گونه احتکار کالا را با سامانه ۱۲۴ گزارش دهند تا در اسرع وقت به ان رسیدگی و از بروز تخلفات این چنینی جلوگیری شود.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716508
ارسال نظر
نظرات