شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716527
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان عنوان کرد؛

اشتغال‌زایی برای ۳۰۰۰ مددجو کمیته امداد در خراسان شمالی/ حمایت از طرح‌های دانش بنیان در راستای ایجاد اشتغال

اشتغال‌زایی برای ۳۰۰۰ مددجو کمیته امداد در خراسان شمالی/ حمایت از طرح‌های دانش بنیان در راستای ایجاد اشتغال
مجید الهی راد گفت: در راستای محرومیت‌زدایی در استان خراسان شمالی طی سال جاری تاکنون تعداد سه هزار و ۳۵۳ مورد اشتغال با اعتباری بالغ بر ۱۴۷ میلیارد تومان اجرایی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در راستای اشتغال زایی اظهار داشت: در حال حاضر دو طرح دانش بنیان در مرحله اجرا قرار گرفته اند که در مجموع برای هشت نفر ایجاد اشتغال داشته است.

وی ادامه داد: کمیته امداد استان خراسان شمالی با هدف حمایت از طرح محصولات تولیدی هوشمند الکترونیک در سال ۹۸ مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات امداد و ۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تبصره ۱۶ بانک به این شرکت دانش بنیان اختصاص داده است.

الهی راد گفت: علاوه بر این در سال جاری برای توسعه کار مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کارآفرینی از محل اعتبارات بانکی به این شرکت پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه با راه اندازی این شرکت به صورت مستقیم برای هفت نفر ایجاد اشتغال شده است، گفت: این شرکت دانش بنیان در زمینه ساخت سرپیچ هوشمند الکترونیک، هوشمند ساز همه کاره، هوشمند ساز کولر، پریز هوشمند فعالیت دارد.

الهی راد یادآور شد: همچنین شرکت دانش بنیان دیگری تحت عنوان ساخت دستگاه ضدعفونی کننده ویروس کرونا در سال ۹۹ فعالیتش را آغاز کرده است که برای ساخت نمونه اولیه این دستگاه بلغ ۵۰ میلیون تومان به آن اختصاص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه ضدعفونی کننده به مرحله ثبت ملی رسیده است، گفت: قابلیت ضدعفونی همزمان دست و پا، تب سنجی با دقت بالا، عدم نیاز به برق جهت کارکرد از جمله ویژگی های این دستگاه می باشد.

الهی راد در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر شرایط مادام العمر بودن حمایت از مددجویان گفت: در استان کسی به صورت مادام العمر تحت پوشش قرار نمی گیرند و هدف این است که مددجویان بعد از توانمند سازی از پوشش کمیته امداد خارج  شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) خراسان شمالی اضافه کرد: این سازمان در راستای محرومیت زدایی از استان، کلیه خدمات که در سرفصل های امداد از جمله اشتغال، مسکن، فرهنگی، درمانی و ... است را انجام می دهد.

الهی راد افزود: که در همین راستا در سال جاری سه هزار و ۳۵۳ مورد اشتغال با اعتباری بالغ بر ۱۴۷ میلیارد تومان، دو هزار و ۷۹۱ خدمت عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اختصاص پیدا کرده است.

وی همچنین به پرداخت ۷۵۳ جهیزیه در سال جاری با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: در حوزه پرداخت وام های قرض الحسنه در مجموع ۶ هزار و ۶۱۳ فقره وام با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان به مددجویان پرداخت شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716527
ارسال نظر
نظرات