شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716536
مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

سال ۱۴۰۰در استان یزد بدون مشکل انسولین آغاز می‌شود

سال ۱۴۰۰در استان یزد بدون مشکل انسولین آغاز می‌شود
حیدری گفت: با پیگیری‌هایی که از سوی استان انجام گرفت از این پس به نسبت تعداد بیماران دیابتی در استان یزد انسولین دریافت خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز حیدری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه بخش عظیمی از مشکلات انسولین در استان یزد حل شده است، گفت:، از دو هفته گذشته سهمیه خوبی به استان تعلق گرفت، این هفته نیز در استان یزد توزیع سهمیه انسولین داریم که برای تعطیلات عید مشکلی وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: با پیگیری و نامه نگاری‌هایی که در چند ماه گذشته انجام شد، اعلام شد که تعداد دریافتی انسولین استان یزد نسبت به جمعیت افراد دیابتی در این استان کمتر است و در این زمینه مستندات ارائه شد که استان یزد به درصد سهمیه بالاتری نیاز دارد.

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ادامه داد: با پیگیری‌هایی که از سوی استان انجام گرفت اواخر بهمن ماه با افزایش سهمیه انسولین استان یزد موافقت شد و اسفندماه سهمیه جدید دریافت کردیم و از این پس به نسبت تعداد بیماران دیابتی در استان انسولین دریافت خواهیم کرد.

حیدری افزود: در اسفندماه که سهمیه جدید توزیع شد با وجود اینکه بیماران از قبل با کمبود انسولین مواجه بودند توزیع نسبتا خوبی صورت گرفت و با دریافت سهمیه بعدی مربوط به فروردین ماه ان شاءالله مشکلی در زمینه تامین انسولین برای بیماران نخواهیم داشت.

وی در خصوص تعداد بیماران انسولینی در استان یزد گفت: ما از بیمه‌های مختلف استعلام گرفتیم و برای افراد انسولینی که بیمه غیر پایه هستند یا افرادی که بیمه ندارند نیز پرونده تشکیل است و هم در معاونت و هم در مراکز بهداشتی اطلاعاتشان ثبت شده که آمار این بیماران را می‌توان از معاونت درمان دریافت کرد.

 انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716536
ارسال نظر
نظرات