شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716661
یک فعال کارگری عنوان کرد:

دستمزد کارگران باید بر اساس تورم و مبلغ سبد معیشت محاسبه شود/ تعیین مزد به روزهای آخر سال کشیده نشود

دستمزد کارگران باید بر اساس تورم و مبلغ سبد معیشت محاسبه شود/ تعیین مزد به روزهای آخر سال کشیده نشود
رنجبر از فعالین کارگری استان مرکزی با اشاره به اینکه دستمزد کارگران باید بر اساس تورم و مبلغ سبد معیشت محاسبه شود گفت: زمانی که در جامعه خط فقر را ۱۰ میلیون تومان اعلام می شود چطور امکان دارد که یک خانواده ۳ یا ۴ نفره کارگری با حداقل حقوق فعلی بتواند زندگی خود را سپری کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل رنجبر از فعالین کارگری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با افزایش دستمزد سال آینده کارگران و تصمیماتی که می‌بایست با توجه به وضعیت معیشتی نامطلوب قشر کارگری و فشار تورمی موجود در شورای عالی کار اتخاذ شود گفت: جامعه کارگری در وهله اول خواهان در نظر گرفتن ماده ۴۱ قانون کار هستند که در آن تأکید شده است دستمزد کارگران باید بر اساس تورم اعلامی از سوی مراکز رسمی و سبد معیشت کارگران محاسبه شود.

نائب رئیس شورای اسلامی کار هپکو افزود: زمانی که در جامعه خط فقر را ۱۰ میلیون تومان اعلام می‌ شود چطور امکان دارد که یک خانواده ۳ یا ۴ نفره کارگری با حداقل حقوق فعلی بتواند زندگی خود را سپری کند چراکه قطعاً با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو خواهد شد.

وی تصریح کرد: بدون شک اگر برای تعیین دستمزد کارگران در سال آینده درست و منطقی تصمیم‌گیری نشود تبعات نامطلوبی را در ابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی در سطح جامعه به همراه خواهد داشت.

رنجبر اظهار کرد: متأسفانه در سال گذشته میزان افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۹ با توجه به تأیید نکردن و امضا ننمودن صورت‌جلسه توسط نماینده کارگران در شورای عالی کار توسط دولت و کارفرمایان به‌صورت دستوری مصوب و تعیین شد.

این فعال کارگری خاطرنشان کرد: ما کارگران امیدواریم که اولاً جلسات تعیین دستمزد کارگری را به پایان روزهای آخر سال نکشانند تا مجدداً تحت‌فشار و دستوری نرخ دستمزد کارگری در سال ۱۴۰۰ تعیین گردد و همچنین از نمایندگان خود در کانون شورای عالی کار تقاضا داریم باقدرت به مذاکره ادامه دهند و از حقوق جامعه کارگری در برابر قدرت دولت و کارفرمایان دفاع کنند، قطعاً تمام کارگران ایران از نمایندگان خود در کانون شورای عالی کار حمایت خواهند کرد و پشتیبان آن‌ها هستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716661
ارسال نظر
نظرات