شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716664
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

درگیری‌های طایفه‌ای مانع از عمران و آبادانی می‌شود/علما و بزرگان مردم را به رعایت قانون دعوت کنند

درگیری‌های طایفه‌ای مانع از عمران و آبادانی می‌شود/علما و بزرگان مردم را به رعایت قانون دعوت کنند
ملک فاضلی ضمن محکوم کردن هرگونه اقدامی که باعث ایجاد نا امنی در استان شود، گفت: علما و بزرگان باید مردم را دعوت به آرامش، انسان دوستی و رعایت قانون کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملک فاضلی رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به درگیری های طائفه ای و هر گونه حرکت و اقدامی که باعث از دست دادن جان انسان می شود محکوم است، بیان کرد: اگر سطح آموزش و دانش اجتماعی افراد جامعه بالا رود طبعا خود به خود این چنین موضوعاتی کنار گذاشته خواهد شد.

وی افزود: ایجاد ناامنی، اسلحه کشیدن و درگیری ها به دلیل عدم آگاهی و بعضاً بر اساس القاعات گذشته که در جامعه وجود داشته رخ می دهد لذا می طلبد آموزش های لازم برای ایجاد آرامش در جامعه توسط روحانیون و تریبون های نماز جمعه انجام شود.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه افرادی که از هرطایفه در چنین اقداماتی کشته می شوند شهروندان این مملکت هستند، اضافه کرد: چنین موضوعاتی وقت زیادی را از مسئولین به ویژه مسئولین امنیتی می گیرد و از سوی دیگر نا آرامی های این چنینی در عمران، آبادانی و خدمت رسانی خلل ایجاد می کند.

فاضلی با توجه به اینکه ریختن خون انسان ها گناه کبیره است، خاطر نشان کرد: ایجاد آرامش در جامعه وظیفه شرعی و قانونی ما در جامعه اسلامی است چرا که خون انسان در قانون اساسی، شرع، اسلام و قرآن کریم ارزشمند است.

وی اذعان کرد: در قانون برای هر عمل خطا مسیر مشخصی وجود دارد باید چنین مواردی از مسیر قانونی طی شود تا آرامش در جامعه حکم فرما شود، اگر هر فرد خود بخواهد خود مختار عمل کند دلیل بر توانمندی وی نیست، بزرگ ترین توانمندی گذشت و بخشش است.

فاضلی خاطر نشان کرد: علما، نمایندگان مجلس، کارگزاران دولتی، فرهیختگان، صاحب نظران و تمامی رهبران دینی، اجتماعی و فرهنگی که در جامعه صاحب نفوذ و احترام هستند باید شهروندان را دعوت به آرامش، انسان دوستی و نوع دوستی و رعایت قانون کنند.

وی با بیان اینکه عزت و حرمت گذاشتن به جان انسان ها باعث صلح، آرامش، صفا و سازندگی می شود که در دین مبین اسلام نیز به این موضوع تاکید شده است، گفت: علما که پایدار گذار مسائل مذهبی در جامعه و ادامه دهنده راه انبیاء هستند می توانند اثرگذاری مثبت در جهت آموزش و گفتمان مسائل شرعی داشته باشند.

لازم به ذکر است بعد از ظهر روز جمعه ۲۲ اسفند ماه ایوب کرد برادر امام جمعه اهل سنت مهرستان و برادر مدیر کل اداره ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در پی درگیری طایفه ای در شهرستان مهرستان به قتل رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716664
ارسال نظر
نظرات