شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716665
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

دفاع مقدس در همه ابعاد کامل و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد

دفاع مقدس در همه ابعاد کامل و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد
کریمی گفت: دفاع مقدس در همه ابعاد کامل و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و این فرهنگ ارزشی به اندازه ای گسترده است که در بحث هنر ، امروز همه ارزش های انقلاب اسلامی را می توانیم در شعر دفاع مقدس ببینیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین رونمایی از ۳ عنوان کتاب دفاع مقدس و تجلیل از برگزیدگان جشنواره یوسف و کنگره ملی شعر دفاع مقدس گفت: به برکت تفکر حضرت امام(ره) از ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی زمینه و بستر بسیار خوبی در کشور برای پرداختن به شعر آیینی ایجاد شده و این آیین با آمیختگی که از فرهنگ عاشورا گرفت توانست جایگاه خوبی کسب کند.

کریمی اظهار کرد: شعر آیینی در انقلاب اسلامی با تاسی از فرهنگ و نهضت عاشورا تحولی عظیم به شعرخوانی داد و بعد از حماسه سازی هایی که در دفاع مقدس شکل گرفت شعر آیینی در قالب شعر دفاع مقدس شناخته شد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس در همه ابعاد کامل و حرف های زیادی برای گفتن دارد و این فرهنگ ارزشی به اندازه ای گسترده است که در بحث هنر ، امروز همه ارزش های انقلاب اسلامی را می توانیم در شعر دفاع مقدس ببینیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: شعر دفاع مقدس در همان مقطع هشت ساله اوج گرفت چراکه بسیاری از رزمندگان در این حوزه صاحب سبک بودند و حرف برای گفتن داشتند و امروز اگرچه آن دوران تمام شده اما با توجه به اثرگذاری این سبک هنری شاهد رشد روزافزون آن نیز هستیم.

کریمی اضافه کرد: امروز اگر در شعر دفاع مقدس حرفی برای گفتن داریم به برکت فرهنگ ارزشی خود دفاع مقدس و حماسه هشت ساله است و اگر آن حماسه سازی های برجسته و مجاهدت های شهدا و رزمندگان نبود قطعا شعر دفاع مقدس جایگاه امروز را نداشت.

وی اضافه کرد: شعر دفاع مقدس افتخارات و مجاهدت های رزمندگان را به خوبی تبیین کرده و نقش به سزایی در راستای نشان دادن عزت و سربلندی ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی داشته است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: امروز آن چیزی که بیشتر احساس می شود انتقال فرهنگ ارزشی دفاع مقدس به نسل جوان است و باید فعالیت های فرهنگی بر روی انتقال فرهنگ دفاع مقدس متمرکز شوند.

کریمی افزود: مقام معظم رهبری از جامعه هنری که در حوزه ادبیات دفاع مقدس فعالیت می کنند انتظار صدبرابری کردن تولیدات فاخر و اثرگذار را دارند که این مسئله مهم علاوه بر اینکه گنج بی پایان دفاع مقدس را نشان می دهد وظیفه ما را نیز سنگین تر می کند که باید بر آن توجه ویژه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از وظایف مهمی که امروز هنرمندان و خصوصا شاعران باید به آن توجه داشته باشند متصل کردن حوادث صدر اسلام با حوادث امروز است و رسالتی مهم برای شعر و شاعران دینی است و باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: امروز به طور همزمان مراسم اختتامیه مرحله استانی بیست و دومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و نهمین دوره جایزه ادبی داستان های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت با عنوان یوسف در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با حضور مسئولین برگزار شد.

کریمی بیان کرد: در این مراسم تعدادی از خانواده های معظم شهدا تجلیل ، ۲۰ نفر از برگزیدگان دو رویداد مهم تقدیر به عمل آمد و سه نفر از شاعران برجسته استان نیز به مناسبت روز بزرگداشت شهدا اشعاری را خواندند که در حاشیه برنامه مستندات تولیدی ستاد چهل سالگی دفاع مقدس استان از جمله مستند شهید مدافع سلامت امیر قاسم جلیلوند نیز پخش شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های مراسم امروز رونمایی از ۳ عنوان کتاب از تولیدات ستاد چهل سالگی دفاع مقدس استان بود که کتاب" لالایی بروی سردشت" با نویسندگی خانم ها؛ فریده احمدلو و الهام ویسمه، کتاب "مدیر سرافراز " با پژوهشگری و تدوین آقای محمدرضا بیک محمدی و مجموعه شعر" آن دوره های نزدیک" با گردآوری آقای شاهرخ حکمت را شامل می شدند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716665
ارسال نظر
نظرات