شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716677
فرمانده انتظامی استان یزد:

افزایش ۴۸ درصدی کشف کالای قاچاق در استان یزد/ ۷۵درصد پرونده‌های جرایم سایبری استان به نتیجه رسیده است

افزایش ۴۸ درصدی کشف کالای قاچاق در استان یزد/ ۷۵درصد پرونده‌های جرایم سایبری استان به نتیجه رسیده است
بهدانی فر گفت: کشف قاچاق کالا در استان یزد نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته و در این زمینه حدود ۱۳۱ میلیارد تومان کالا کشف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، عباسعلی بهدانی فر پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد در تشریح عملکرد این نهاد در سال جاری با بیان اینکه استان یزد در حوزه امنیت، از وضعیت خوبی برخوردار است، گفت: دو سوم سرقت‌های استان یزد سرقت‌های خرد است و امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۶ درصدی این نوع سرقت‌ها، و در مجموع سرقت‌ها، با کاهش ۴ درصدی سرقت و افزایش ۷ درصدی کشف سرقت در استان یزد مواجه هستیم.

وی ادامه داد: سرقت‌های مهم در استان یک سوم سرقت‌ها را به خود اختصاص می‌دهند که در سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۲ درصدی سرقت‌های مهم و افزایش ۹ درصدی کشف این نوع سرقت‌ها در استان یزد مواجه بودیم  و در واقع استان یزد در زمینه آمار سرقت در جایگاه بیستمین استان کشور، در زمینه سرقت‌های مسلحانه در جایگاه بیست و سوم و در زمینه سرقت‌های خشن در جایگاه بیست و دوم در کشور قرار دارد که وضعیت نسبتا خوبی است.
 
فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه استان یزد در زمینه جرم قتل بیست و ششمین استان کشور است، ادامه داد: استان یزد در زمینه مواد مخدر هفتمین استان کشور است و امسال در زمینه مواد مخدر بیش از ۵۲ تن مواد کشف کرده که نسبت به سال گذشته حدود ۲۹ درصد افزایش کشف داشتیم و در زمینه دستگیرشدگان حوزه مواد مخدر نیز با افزایش ۹ درصدی مواجه بودیم.
 
بهدانی فر در خصوص کشف کالای قاچاق در استان گفت: کشف قاچاق کالا در استان یزد نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته و در این زمینه حدود ۱۳۱ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است و همچنین در زمینه احتکار کالا و وسایل مورد نیاز مردم، امسال در استان یزد حدود ۵۵ میلیارد تومان کالای احتکار شده کشف شده که نسبت به سال گذشته نزدیک به دو هزار درصد افزایش کشف وجود داشته است.
 
وی در زمینه تصادفات درون شهری و برون شهری در استان یزد گفت: امسال نسبت به سال گذشته در دو حوزه درون شهری و برون شهری استان یزد با کاهش  ۲۴ درصدی تصادفات فوتی، ۲۳ درصدی تصادفات جرحی و ۳۸ درصدی تصادفات خسارتی و در کل با کاهش ۲۶ درصدی مصدومین و ۲۷ درصدی متوفیات تصادفات در استان مواجه بودیم.
 
وی با بیان اینکه یزد در زمینه تصادفات نوزدهمین استان کشور است، افزود: در حوزه درون شهری استان یزد با کاهش ۲۴ درصدی مصدومین تصادفات و ۳۵ درصدی جانباختگان تصادفات و در حوزه برون شهری، مصدومین تصادفات ۳۰ درصد و فوتی‌ها ۲۳ درصد کاهش داشته است.
 
بهدانی‌فر با بیان اینکه یزد در زمینه دستگیرشدگان جرایم دوازدهمین استان کشور است، گفت: امسال نسبت به سال گذشته در کل دستگیرشدگان جرایم در استان یزد  حدود ۱۳ درصد و دستگیرشدگان اتباع بیگانه ۱۹ درصد افزایش داشته است.
 
وی تصریح کرد: استان یزد در حوزه فراوانی جرم بیست و پنجمین استان، در زمینه شرارت بیست و نهمین، در حوزه آسیب‌های اجتماعی بیست و پنجمین، در حوزه جرایم مالی بیست و نهمین، در زمینه جعل و کلاهبرداری بیست و چهارمین و در زمینه نزاع و درگیری بیست و نهمین استان کشور هستیم.
 
فرمانده انتظامی استان یزد گفت: در سال جاری ۳۴۹ هزار و ۵۶۸ تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار شده است که در این زمینه ۱۶۷هزار و ۴۶۷ تماس عملیاتی شده است و بیش از ۱۸۲ هزار تماس منجر به ارشاد و توجیه و راهنمایی شهروندان شده است.
 
بهدانی فر با اشاره به طرح آزادسازی موتورسیکلت‌های رسوبی در استان یزد گفت: اجرای این طرح تا پایان سال در استان ادامه دارد و تاکنون با اطلاع رسانی‌هایی که صورت گرفته سه هزار و ۴۰۰ دستگاه موتورسیکلت آزاد شده است و هم اکنون تقریبا ۱۵ هزار دستگاه موتورسیکلت دیگر در پارکینگ باقی مانده است.
 
وی ادامه داد: علاوه بر تسهیل در ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی در استان یزد، نیروی انتظامی با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشت موجود، اقدام به توقیف موتورسیکلت‌ها در استان نکرده است و بیشتر برخوردها به صورت تذکر و ارشاد بوده و در این زمینه امسال با کاهش چشمگیر ۹۰ درصدی توقیف موتورسیکلت در استان یزد مواجه بودیم.
 
بهدانی فر با اشاره به شیوع کرونا از اسفندماه سال گذشته گفت: نیروی انتظامی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به عنوان دستگاه پیشتاز، در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا بوده و در زمینه اجرای مصوبات ستاد کرونا و اقدامات امنینی و انتظامی گام‌های موثری برداشته است و پلیس راهور نیز همچنان در زمینه محدودیت و ممنوعیت تردد شبانه نیز در سطح شهر حضور فعال دارند و به صورت میانگین هر شب حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ متخلف و راننده پرتردد مورد اعمال قانون قرار می‌گیرد.
 
وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه برخورد با اراذل و اوباش در استان‌ها گفت: اراذل و اوباش از جمله کسانی بودند که مورد هدف دشمن برای تحریک در فراخوانی‌ها بودند که به اموال عمومی خسارت وارد می‌کردند و در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفت و اراذل و اوباش استان یزد رصد، شناسایی و زیر چتر اطلاعاتی  قرار گرفتند و در بحث فراخوان‌ها و نارضایتی‌های کارگری و ... نیروی انتظامی اقدامات پیشگیرانه داشت و با استقرار خود در جمع مردم و حضور مسئولان مانع از تخریب و تحریک مردم می‌شد.
 
فرمانده انتظامی استان یزد در حوزه جرایم سایبری استان یزد نیز با بیان اینکه بیشترین جرایم در این حوزه اتفاق می‌افتد، گفت: امسال در حوزه سایبری دو هزار و ۱۵۵ فقره پرونده در حوزه جرایم ساببری در استان یزد تشکیل شده است که ۷۵ درصد این پرونده‌ها منتهی به نتیجه شده و متهمان دستگیر شدند و ۲۴ میلیارد تومان پول مردم که متهمان از طریق کلاهبرداری اینترنتی و دسترسی غیر مجاز به حساب‌های بانکی مردم برداشت کرده بودند به صاحبان آنها برگردانده شده است.
 
بهدانی فر با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال تصریح کرد:  با اقدامات برنامه ریزی شده هیچ نقطه و مکان امنی برای اقدامات مجرمانه و آتش بازی، ترقه یازی و مزاحمت برای مردم در چهارشنبه آخر سال در سطح استان یزد وجود ندارد و برخورد جدی در این زمینه با مجرمان صورت می گیرد و علاوه بر توقیف وسایل نقلیه این افراد تا اخر تعطیلات نوروز در بازداشت به سر خواهند برد.
 
وی با اشاره به تهمیداتی که برای سال ۱۴۰۰ سال دیده شده است، گفت: هنوز در زمینه تردد و یا عدم تردد مسافران به استان یزد موردی اعلام نشده است و ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد که ما نیز تابع آن هستیم، همچنین با توجه به کنگره ۴هزار شهید استان یزد امیدواریم که با اقدامات نیروی انتظامی به بهترین نحو برگزار شود و انتخابات را نیز در سال جدید داریم که نیروی انتظامی تلاش خود را در زمینه تامین امنیت این انتخابات  به نحو احسن خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1716677
ارسال نظر
نظرات