شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:07 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716764
سرلشکر صفوی:

دفاع و امنیت بدون علم دست‌یافتنی نیست

دفاع و امنیت بدون علم دست‌یافتنی نیست
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه دفاع و امنیت بدون علم دست‌یافتنی نیست، گفت: در گام دوم انقلاب فرماندهی را می‌خواهیم که علاوه بر ایمان و شجاعت دانش نظامی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های علمی - پژوهشی مابین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و معاونت دانش و پژوهش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به روابط خوب مابین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: به عنوان بخش هایی از نیروهای مسلح که مطیع امام و رهبری می‌باشند روابط خوب بین ارتش و سپاه یک اصل است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ادامه به تشریح ساختار پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و همکاری های علمی و پژوهشی مابین مراکز آموزشی و پژوهشی نیروهای مسلح با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس بدنبال هم افزایی علمی و پرهیز از تداخل در امور پژوهشی با سایر مراکز پژوهشی نیروهای مسلح هستیم و در این در پژوهشگاه پروژه ها متناسب با نیاز نیروهای مسلح تعریف می شود.

سرلشکر صفوی افزود: 40 درصد پروژه ها در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با نگاه به ساختن آینده و آینده پژوهی است.

سرلشکر صفوی با اشاره به تغییرات مولفه های دفاع و امنیت گفت: چهره دنیا در حال تغییر و تحول است و جنگ های آینده کاملا متفاوت با گذشته می باشد و نگاه به دفاع و امنیت و مولفه های تاثیر گذار به آن در حال تغییر است.

سرلشکر صفوی بااشاره به وظایف نیروهای مسلح در گام دوم انقلاب، خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در گام دوم انقلاب و در 40 سال دوم انقلاب سپاه پاسداران را مجهز به علم بیشتری کنید ، دفاع و امنیت بدون علم دست یافتنی نیست ، در گام دوم انقلاب فرماندهی می خواهیم که علاوه بر ایمان و شجاعت دانش نظامی داشته باشد.

در ادامه این جلسه سرتیپ دوم پاسدار دکتر محمدرضا نواب-معاون دانش و پژوهش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سابقه تحقیقات غیر صنعتی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از یک دهه قبل تصمیم بر آن شد که با توجه به پتانسیلی که در سپاه از لحاظ نیروی انسانی و سرمایه انسانی تحصیل کرده وجود دارد تحقیقات غیر صنعتی را به بدنه سپاه توسعه بدهیم و همچنین نگاه مدیریت دانشی به موضوع پیدا کنیم و مدیریت دانشی پاسداری از انقلاب اسلامی را در دستور کار قرار دادیم که این بخشی از مدیریت دانش در سطح تولید دانش و موضوع تحقیقات غیرصنعتی است.

معاون دانش و پژوهش سپاه پاسادارن انقلاب اسلامی در تشریح مدیرت دانش پاسداری از انقلاب اسلامی اظهار داشت: بخش اعظم مدیریت دانش پاسداری از انقلاب اسلامی ، ثبت تجربیات پاسداری از انقلاب اسلامی در گذشته و در دهه اول که عمدتاً در دفاع مقدس بوده و دهه های دوم سوم و چهارم پاسداری از انقلاب اسلامی و بخش قابل توجهی از آن در حقیقت تولید دانش برای پاسخگویی به نیازهای آینده است و اینکه چه نیازهایی را در گام دوم انقلاب اسلامی برای پاسداری از انقلاب اسلامی نیاز داریم و چه سطوحی از دانش را و چه موضوع هایی از دانش را باید به آن توجه کنید.

سردار نواب با اشاره به تهیه نقشه جامع علمی پاسداری از انقلاب اسلامی گفت: یکی از کارهایی که در سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح شروع شده، تهیه نقشه جامع علمی پاسداری از انقلاب اسلامی است یعنی اینکه ما بتوانیم شاخه ها و لایه های علمی مورد نیاز و اولویت دار برای پاسداری از انقلاب اسلامی را در حوزه علم ،فناوری و سامانه در حقیقت تشخیص دهیم .

در بخش دیگری از این جلسه تفاهم نامه همکاری های علمی - پژوهشی مابین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا نیز منعقد گردید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716764
ارسال نظر
نظرات