شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 20:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716788

درد دل مردم

درد دل مردم
درد دل مردماگر کسی در تحکیم پایه‌های ولایتمداری سستی کند و جامعه دچار آسیب شود، متخلف؛ پایه‌های نبوت و امامت را ناقص کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله در یادداشتی نوشت: بنایی مشغول ساختن خانه‌ای بود. رهگذری در حال عبور، به او خسته نباشید گفت. بنا که به خانه رفت، چون کر بود و نفهمیده بود رهگذر چه گفته، به همسرش گفت: مردم چقدر فضولند، حالا دیوار را کج چیده ام به تو چه؟! خانم خانه هم کر بود، پس از صحبت‌های شوهر، به دخترش گفت: پدرت امروز به من گفت می‌خواهم برایت یک روسری بخرم؛ چه رنگی باشد؟ گفتم: روسری بخر، هر رنگی باشد؟! دختر هم کر بود و نفهمید مادرش چه گفت، رفت پیش دوستش و به او گفت: امروز مادرم به من گفت می‌خواهم عروست کنم، پسر عمویت را می‌خواهی یا پسر دائیت را؟

 
داستان برخی مسئولین و روسای جمهور ما همین است. هر کسی حرف خودش را می‌زند. اصلا گوش نمی‌دهند تا بفهمند رهبر انقلاب چه می‌گوید؟!
 
یکی از مسئولین در جایی سخنرانی کرد. از معاونش پرسید: سخنرانی ام چگونه بود؟
 
معاون گفت: خیلی خوب بود!
 
رئیس پرسید: چی گفتم؟
 
معاون گفت: گوش ندادم!
 
برخی آقایان نه مطالعه می‌کنند، نه گوش می‌کنند، نه توجه می‌کنند، نه یاد می‌گیرند، نه بنای فهم دارند، راه خود را می‌روند.
 
مسئول در جمهوری اسلامی باید بداند:
 
۱. توحید؛ الهامی در زمینه حکومت دینی است. او باید موحد و دنبال حکومت اسلامی باشد و دستور دین را اجرا کند.
 
۲. توحید با نفی طاغوت و استکبار معنا پیدا می‌کند. همه پیامبران و اولیای الهی مامور بودند تا طاغوت را نفی کنند و حکومت دینی را شکل بدهند؛ تا:
 
الف: دین در جامعه حاکم‌و مستقر شود؛
ب: ترس و بیم از بین برود؛
ج: امنیت حاکم گردد؛
د: خداوند عبادت شود؛
ه: شرک از بین برود.
 
۳. در عصر غیبت ولی فقیه جانشین حضرت ولی عصر روحی له الفداست. بی توجهی به حرف وی، رد حرف امام معصوم است و رد کردن حرف امام زمان، رد کردن خدا و شرک است.
 
۴. طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی به وسیله رهبری مشخص می‌شود و رئیس جمهور و مسئولین کشور باید بر طبق نگاه ولایت حرکت کنند.
 
۵. ولی فقیه نیز در حکم ولایی موظف است به نظر خود عمل نماید؛ چون وی بر طبق حکم الهی فرمان می‌دهد و نمی‌تواند بر خلاف حکم الهی رفتار کند.
 
۶. هدف الهی و پیامبران و ائمه و، ولی فقیه، شکل دهی به حکومتی است که انسان‌ها در یک محیط سالم و مناسب، و در یک کارخانه انسان سازی، رنگ الهی بگیرند.
 
۷. هدف حاکم و حکومت دینی، ترسیم و شکل دهی به حاکمیتی است که انسان‌ها در محیطی عادلانه زندگی نمایند و فقر را ریشه کن کنند.
 
۸. اگر کسی در تحکیم پایه‌های ولایتمداری سستی کند و جامعه دچار آسیب شود، متخلف؛ پایه‌های نبوت و امامت را ناقص کرده است.
 
۹. وظیفه مسئول توجه به دین و معنویت جامعه است و اگر رئیسی با عملش پایه‌های دین را سست کند؛ همان طاغوت است و حکمش نافذ نیست.
 
۱۰. مردم بر اساس دستور دین؛ ولی نعمت مسئولین هستند و باید قدر آنان دانسته شود.
 
۱۱. به مردم نباید دروغ گفت. مسئول باید صادق باشد. روراست باشد. به وعده عمل کند.
 
۱۲. برای شکل گیری نظام اسلامی ایران، پیامبران و اولیای الهی و امامین انقلاب و مردم سختی کشیدند، رنج بردند، شهید دادند، اسیر دادند، جانباز شدند. همه این‌ها برای اجرای دستورات دین و ایستادگی در برابر دشمنان اسلام و ملت ایران است؛ بنابراین باید حرف ولایت را شنید. آن را فهم کرد. به آن عمل نمود. با نشنیدن و کری؛ نمی‌شود کشور را اداره کرد. خوب است ناشنوایان عمدی برای ریاست جمهوری کاندیدا نشوند و دنیا و آخرت خود را تباه نسازند.
https://www.dana.ir/1716788
ارسال نظر
نظرات