شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 22:39 منتشر شده در مورخ: 1399/12/23 شناسه خبر: 1716799
کارشناس هواشناسی اعلام کرد

آغاز روند افزایش دما در استان یزد از فردا

آغاز روند افزایش دما در استان یزد از فردا
محمدرضا شیرغلامی گفت: از فردا تا اواسط هفته جاری، جوی نسبتا آرام همراه با آسمانی عمدتا صاف و روند افزایشی دما را خواهیم داشت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدرضا شیرغلامی کارشناس هواشناسی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: روز گذشته شاهد جوی ناپایدار در سطح استان یزد بودیم که موجب وزش باد شدید توأم با گرد و خاک در بسیاری از نقاط استان و همچنین موجب بارش باران در برخی نقاط شد.

وی افزود: بیشترین میزان باران در ایستگاه طزرجان و ده بالا به ترتیب به میزان ۳۱.۳ و ۲۹ میلیمتر و در بین مراکز شهرستان‌ها نیز در ایستگاه مهریز به میزان ۸.۳ میلیمتر گزارش شده است.

کارشناس هواشناسی اضافه کرد: اما با خروج این سامانه بارشی از استان یزد و صاف شدن هوا و نیز نفوذ زبانه‌های پرفشار به استان، امشب شاهد کاهش محسوس دما در سطح استان یزد خواهیم بود به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود دما در مناطق کوهستانی و سردسیر استان به زیر صفر برسد.

شیرغلامی ادامه داد: به همین جهت در مناطقی که درختان سیاه ریشه به گل نشسته‌اند و مناطقی که درختان پسته و انار بیدار شده و جوانه‌های برگ ظاهر شده است به باغداران توصیه می‌شود اقدامات حفاظتی لازم از قبیل روشن کردن آتش، آبیاری در زمان افت دما و عدم استفاده از کودهای نیتراته را به عمل آورند.

وی عنوان کرد: اما از فردا تا اواسط هفته جاری، جوی نسبتا آرام همراه با آسمانی عمدتا صاف و روند افزایشی دما را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716799
ارسال نظر
نظرات