شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 00:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716802
در برنامه نگاه یک بررسی شد

فراز و فرود سال 99 از نگاه وزیر کشور

فراز و فرود سال 99 از نگاه وزیر کشور
وزیر کشور با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر به علت شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن، شغل خود را در کشورمان از دست دادند افزود: مسائل مختلفی از جمله فشار تحریم‌ها و تبعات ناشی از کرونا موجب شد که سال ۱۳۹۹ سال بسیار سختی برای ما باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالرضا رحمانی فضلی با حضور در برنامه «نگاه یک» با بیان اینکه سال ۹۹ سال بسیار خاصی برای کشور و به ویژه برای وزارت کشور بود افزود:​ در سال ۱۳۹۸ مجموعه‌ای از شرایطی اتفاق افتاد و آغاز سال با سیل و ادامه آن با ساخت و ساز‌ها بود و در عین حال فشار‌های تحریمی آمریکا علیه کشورمان افزایش یافت.

وی اضافه کرد: در ادامه با حوادث آبان سال ۱۳۹۸ مواجه شدیم و سپس انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد که نقد‌ها و گفتگو‌ها هم در پی آن افزایش یافت.

وزیر کشور با اشاره به تشدید تهدیدات و تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان در سال ۱۳۹۹ گفت: سال انتخابات آمریکا هم بود و ترامپ می‌خواست امتیازی از ایران بگیرد یا اقدامی انجام دهد تا به دنیا نشان دهد که فشارها، تحریم‌ها و تهدید‌های او اثر کرده است.

آقای رحمانی فضلی افزود: آن‌ها در سال ۱۳۹۷ اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران, ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید و آن‌ها می‌خواستند حتماً در سال ۱۳۹۹ در کشورمان، اتفاقی بیفتد.

وی اضافه کرد:​ با توجه به فضایی که در سال ۱۳۹۸ بود، ما هم نگران بودیم. موضوع دیگری هم در اسفند روی داد که نگرانی ما را خیلی بیشتر کرد و آن آمدن ویروس ناخوانده کرونا و بیماری ناشی از آن بود که مجموعه این‌ها به نارضایتی بسیار شدید و فشرده منجر می‌شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مردم در سال ۹۹ با سختی‌های بسیار زیادی مواجه شدند گفت: امسال نگران کنترل و مدیریت امنیت در کشور بودیم و همچنین مقابله با بیماری کرونا هم از دیگر دغدغه‌های وزارت کشور بود.

آقای رحمانی فضلی اضافه کرد: در حوزه سیاسی، با توجه به مقاومت و استقامت مردم و فشاری که به افکار عمومی آمریکا وارد شد و به علت اینکه حزب حاکم آمریکا و ترامپ در ایران نتوانست امتیازی گیر بیاورد در تعاملات سیاسی داخلی خود و همچنین در انتخابات شکست خورد.

وزیر کشور گفت: شکست ترامپ برای مردم ما دفع یک شر و خوشحال کننده بود، چون فردی که ضوابط و قوانین و مقررات بین المللی را رعایت نمی‌کند و به تعهدات خود پشت می‌کند، غیر قابل پیش بینی است.

آقای رحمانی فضلی افزود: در ابتدای پیدایش کرونا، همه کشور‌ها از جمله کشور ما با کمبود ماسک، ونتیلاتور، تجهیزات و امکانات مواجه شدند، اما توانستیم این فضا را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ توانستیم، نسبی رشد متناسب در حوزه تولید و اقتصاد نسبت به سال پیش داشته باشیم اضافه کرد: در حوزه‌های تجارت، واردات، صادرات، شاخص‌ها مناسب شد و مردم هم به این سبک زندگی عادت کردند تا اکنون که به جایی رسیدیم که برای سال ۱۴۰۰ آماده می‌شویم که در آن چهار انتخابات داریم.

وزیر کشور تاکید کرد: همه این‌ها را مدیون الطاف الهی و هدایت‌های مقام معظم رهبری و تاکیدات، پیگیری ها، برنامه ریزی‌ها و تلاش‌های بسیار زیاد رئیس جمهور و دولت محترم می‌دانیم، اما در ورای همه اینها، مردم هستند که همه مشکلات را تحمل، مقاومت و استقامت می‌کنند و به همه ما روحیه می‌دهند.

آقای رحمانی فضلی افزود: امیدواریم لایق این مردم باشیم و بتوانیم نیاز‌های آن‌ها را برآورده کنیم و فضای مناسبی را برای زیست و فضای مناسبی را از نظر امنیتی و سیاسی ایجاد کنیم.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716802
ارسال نظر
نظرات