شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:01 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716822
رئیس سازمان قطار شهری شهرداری کرج:

گره مالی ۱۴ساله بر پروژه قطار شهری کرج باز می‌شود/ بدهی کارگران از وضعیت بحرانی ۱۱ ماهه خارج شد

گره مالی ۱۴ساله بر پروژه قطار شهری کرج باز می‌شود/ بدهی کارگران از وضعیت بحرانی ۱۱ ماهه خارج شد
علی اصغر صلواتی گفت: قطار شهری به عنوان نخستین پروژه شهر کرج تعریف شده و در تلاش هستیم تا منابع مالی را تامین کنیم، خوشبختانه در مرحله دوم مشکلات مرحله اول را نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  رئیس سازمان قطار شهری شهرداری کرج درباره آخرین وضعیت قطار شهری کرج در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: پیشرفت بخش اول پروژه برای راه اندازی، یعنی ایستگاه چهار راه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر به ۹۲ درصد رسیده است.

علی اصغر صلواتی با اشاره به اینکه ایستگاه مذکور با ۵ و نیم کیلومتر و در قالب ۲ ایستگاه در فصل بهار راه اندازی خواهد شد، افزود: در تلاش هستیم قبل از پایان سال تجهیزات را به مجموعه محل اجرای پروژه منتقل کنیم تا روند اجرا در فصل بهار دچار مشکل نشود.
 
وی منابع مالی را مشکل اصلی تاخیر در روند اجرای پروژه قطار شهری کرج دانست و اظهار داشت: سهم اعتبارات ۵۰ درصد شهرداری و ۵۰ درصد دولتی بود، اعتبارات بخش دولتی روند قبال قبولی داشت اما منابع شهر با توجه به افت و خیزهایی که داشت نتوانست این مهم را براورده کند.
 
صلواتی با اشاره به اینکه از همان روز اول اجرای پروژه منابع مالی خارجی هم در قالب فاینانس می توانست استفاده شود اما محقق نشد، تصریح کرد: بدون شک اگر قدم اول را برای راه اندازی بخشی از پروژه برداریم با شرایط بهتری می توانیم آن را برای افتتاح در دیگر بخش ها ادامه دهیم.
 
وی گفت: قطار شهری به عنوان نخستین پروژه شهر کرج تعریف شده و در تلاش هستیم تا منابع مالی را تامین کنیم، خوشبختانه در مرحله دوم مشکلات مرحله اول را نداریم زیرا یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در شورای پنجم شهر کرج برای پروژه مذکور اعتبار در نظر گرفته شده است.
 
رئیس سازمان قطار شهری شهرداری کرج در خاتمه با اشاره به اینکه اوراق ۴۰۰ میلیارد تومانی در سال ۱۴۰۰ هم می تواند مشکلات مالی پروژه را مرتفع کند، خاطر نشان داشت: در ادامه روند اجرای پروژه، مسیر را تا میدان شهید سلطانی ادامه خواهیم داد، همچنین بدهی کارگران از وضعیت بحرانی ۱۱ ماهه خارج شده است و تا شب عید تمامی حق و حقوق آنها تصفیه می شود.
 
شایان ذکر است اساسنامه پروژه قطار شهری کرج در سال ۱۳۸۰ به تصویب رسید و مردادماه سال ۸۵ کُلنگ این پروژه به زمین زده شد که تا کنون به واسطه مشکلات متعدد افتتاح نشده است.
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716822
ارسال نظر
نظرات