شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716843
مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

مشکلی در زمینه تامین داروی بیماران خاص استان یزد وجود ندارد

مشکلی در زمینه تامین داروی بیماران خاص استان یزد وجود ندارد
حیدری گفت: اطلاعات بیماران خاص در استان یزد ثبت و تعداد و میزان مصرف دارویی آنها مشخص است و مشکلی در زمینه تامین داروی این بیماران وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز حیدری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص تامین دارو برای بیماران خاص در استان یزد گفت: بیماران خاص در استان یزد اطلاعاتشان ثبت و تعداد بیماران خاص و میزان مصرف دارویی آنها مشخص می‌شود و پس از آن داروخانه‌هایی که می‌توانند این بیماران داروی خود را تامین کنند تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکلی در زمینه تامین دارو برای بیماران خاص استان وجود ندارد، ادامه داد: اطلاعات بیماران خاص استان یزد تا دی ماه ثبت شده است، شاید در این مدت بیمار جدیدی اضافه شده باشند و یا اینکه برخی از بیماران برای ثبت اطلاعات مراجعه نکرده باشند که می‌توان فعلا داروی مورد نیاز آنها را تامین کرد و پس از ثبت اطلاعاتشان سهمیه دارویی خود را دریافت کنند.

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در خصوص وجود بازار سیاه برای برخی داروهای بیماران خاص و یا انسولین عنوان کرد: برخی داروخانه‌ها در این زمینه تخلف می‌کنند و موجب ایجاد بازار سیاه می‌شوند اما با توجه به اینکه اطلاعات دارویی به صورت بارکد در سامانه تیتک ثبت می‌شود می‌توان به طور دقیق قابل ردیابی و پیگیری کرد که داروهای عرضه شده در بازار سیاه از کدام داروخانه به این بازار راه یافته است.

حیدری افزود: برخی بیماران نیز هستند که به اختیار خود دوز دارویی که دکتر تجویز کرده را کمتر استفاده می‌کنند برای نمونه انسولین تجویز شده را کمتر استفاده می‌کنند و آن را با قیمت بالاتر به فروش می‌رسانند که این مورد نیز به این دلیل که داروها در سامانه ثبت می‌شوند و مشخص است که کدام بیمار و از کجا دارو دریافت کرده قابل پیگیری و ردیابی است.

وی گفت:  تقریبا از سه ماه گذشته همه داروخانه‌های استان  به سامانه تیتک متصل شده‌اند و کد دارند و همه داروهایی که در بیمه تایید می‌شوند به صورت اتوماتیک و همزمان اطلاعاتشان در تیتک ثبت می‌شود و در مورد آنهایی که نسخه آزاد دارد و یا بیمه غیرپایه دارد داروخانه‌ها موظف هستند که در تیتک ثبت کنند و در این سامانه اطلاعات دارویی، دریافت کنندگان دارو و ... مشخص است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716843
ارسال نظر
نظرات