شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716845
دست خالی مدیران اقتصادی خراسان رضوی برای رفع معضل صف‌های طویل کالا؛

توانمندسازی توزیع کالا صف‌های طولانی بازار را جمع می‌کند/ ذخیره مرغ وظیفه ستاد تنظیم بازار است نه مردم!

توانمندسازی توزیع کالا صف‌های طولانی بازار را جمع می‌کند/ ذخیره مرغ وظیفه ستاد تنظیم بازار است نه مردم!
مدیران اقتصادی خراسان رضوی راهکاری برای حل معضل صف‌های طویل تهیه اقلام ضروری ندارند، از طرفی مردم در انتظار ارائه شیوه نوینی از عرضه کالا در بازار هستند و با ذخیره‌سازی کالای اساسی در منازل مانع از کاهش التهاب بازار می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ باوجود برگزاری نشست مدیران اقتصادی استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در هفته گذشته باز هم گره از افزایش قیمت مرغ در بازار باز نشد و همه مسئولان متولی امر به‌جای ارائه راهکار دلایل گرانی را مطرح می‌کردند.

صف‌های مرغ روزبه‌روز در خیابان‌های بورس محصولات پروتئینی طولانی‌تر شده و بی‌تدبیری مسئولان درروند توزیع مرغ باعث افزایش تقاضا و در ادامه کاهش مرغ در کشتارگاه‌ها می‌شود.

در همین رابطه، علی غفوری مقدم، معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در رابطه با نحوه مقابله با افزایش قیمت مرغ در خراسان رضوی و بهینه‌سازی روش توزیع مرغ در شهرستان‌های بزرگ استان اظهار کرد: جلسات متعددی با سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و تعزیرات حکومتی حول محور اصلاح نحوه توزیع، آمار کشتار و کاهش قیمت مرغ در محل استانداری برگزارشده است.

وی افزود: در ۱۴ کشتارگاه خراسان رضوی برای جلوگیری از تخلفات در بارگیری مرغ و آمار طیور ورودی و گوشت خروجی بازرس مقرر شده است تا افزایش نظارت، دست دلالان و عاملان گرانی مرغ در بازار آزاد را از این حوزه قطع کند.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوی با بیان اینکه افزایش جوجه ریزی نمی‌تواند نواقص روش توزیع مرغ را جبران کند خاطر نشان کرد: اکنون زنجیره تولید مرغ در استان مستلزم توانمندسازی است و نگاه مسئولان برای مرتفع سازی مشکلات کمبود مرغ فقط به آمار جوجه ریزی در ماه‌های گذشته نباشد بلکه روند توزیع مرغ در استان با مشکل مواجه است.

وی افزود: با توجه به نابسامانی وضعیت توزیع نهاده در خراسان رضوی کنترل قیمت مرغ زنده با نرخ مصوب ۱۴.۴۰۰ کار دشواری به‌حساب می‌آید.

غفوری مقدم تصریح کرد: طبق آخرین گزارش‌های تعزیرات حکومتی خراسان رضوی مبنی بر تعداد تخلفات اصناف در حوزه مرغ، ۷۸۳فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ورود پیداکرده است که ۶۹۹ پرونده از آن مختومه اعلام‌شده و درمجموع ۱۸۸ میلیارد ریال جزای نقدی متخلفان است.

وی افزود: گرانی مرغ مختص به امسال نبوده و هرساله شاهد نابسامانی وضعیت تولید، کشتار و توزیع مرغ در تمام استان‌‌های کشور هستیم.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوی بابیان این‌که قیمت مرغ در خراسان رضوی تشدید قیمت نداشته است گفت: در میان تمام استان‌های کشور، خراسان رضوی حتی در افزایش قیمت اقلام، گوشت مرغ و کالاهای جایگزین از ثبات بیشتری برخوردار است.

به گفته مسئولان بازرسی صمت و تعزیرات، اغلب گرانی‌های مقطعی برخی کالاها در راستای عدم پروتکل منحصربه‌فرد در توزیع کالای مذکور شکل می‌گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716845
ارسال نظر
نظرات