شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: تهران بزرگ
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716847
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

مجمع تشخیص هیچ مصوبه ای به ضرر منافع ملی و به نفع FATF تصویب نخواهد کرد

مجمع تشخیص هیچ مصوبه ای به ضرر منافع ملی و به نفع FATF تصویب نخواهد کرد
محسن رضایی گفت: در موضوع FATF مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ مصوبه‌ای که به ضرر منافع ملی باشد، تصویب نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار فعالان رسانه‌ای و مجازی تهران بزرگ با بیان اینکه مبعث رسول اکرم(ص)، راهی نو در مسیر بشریت ایجاد نمود و سعادت را برای بشریت رقم زد، گفت: بعثت نبی اکرم(ص)، فکر نو، جدید و نگاه جدیدی را به انسان و هستی آغاز کرد تا اثبات کند که هیچ قدرتی و بتی همچون الله سزاوار پرستش نیست. 

وی افزود: با ایمان آوردن به خدای یگانه می توان سعادت دنیوی و اخروی را از آن خود کرد؛ به همین دلیل پیامبر اکرم(ص) آغاز کار خود را از بت شکنی آغاز کرد تا واسطه بین انسان و خدا را از بین ببرد و بت شکنی سرآغازی برای رسیدن به خدا بود و در دورانی که بت را به عنوان خدا پرستش می کردند، پیامبراکرم(ص) خدای یگانه را با معجزه قرآن کریم به بشر معرفی کرد.

 
وی ادامه داد: پیامبراکرم(ص) پس از سال ها تلاش در حوزه دعوت از مردم برای ایمان آوردن به خدای یگانه، در نهایت بت ها را شکست و رابطه جدیدی میان انسان و خدای یگانه به وجود آورد و این موضوع تا به امروز همچنان جریان دارد اما در عصر ما شاهد هستیم که فلسفه و تمدن غرب تلاش کردند که قطع کننده ارتباط میان انسان و خدای یگانه باشند و اعلام کردند که هیچ خدایی وجود ندارد و تاکید کردند که مسئله طمع و سود شخصی موتور پیشرفت دنیاست. 
 
رضایی خاطرنشان کرد: یعنی فلسفه و تمدن غرب در مقابل بعثت پیامبراکرم(ص) ایستاد تا مانع از اجرای آن در میان بشر شود و رابطه انسان و خدا را قطع کند و در همین شرایط، انقلاب اسلامی در کشورمان به پیروزی رسید تا بر علیه این بت پرستی و شرک عصر جدید وارد صحنه شود و دوباره رابطه انسان با خدا را ایجاد کند.
 
رضایی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ولایت فقیه در کشورمان به طور جدی شکل گرفت تا راهنمای مسیر انقلاب اسلامی باشد و مردم را به امر الهی تشویق کند تا انسان و جوامع از طریق ولایت به خدا وصل شدند و باعث نابودی فلسفه غربی ها شود و یقینا بدون بت شکنی و مقابله با شوروی و امریکا نمی توانستیم بعثت نبی اکرم(ص) را بازآفرینی کنیم و بحمدالله انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و امام خامنه ای این بت شکنی را آرمان اصلی خود قرار دادند و ملت ما این از این بعثت نوین و خیزش جدید انسانی و بشری حمایت کردند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بت شکنی فقط علیه امریکا و غرب نیست و برخی غرب زدگان در داخل کشورمان هم هستند که باید در مقابل آنان هم ایستادگی کرد، گفت: آیا رفتار دولتمردان ما در کشورمان که دچار غرور و تکبر شده اند و سفارش های رهبرمعظم انقلاب اسلامی را نادیده می گیرند و آن را عمل نمی کنند و دچار توهم شده اند، نمونه بابت بت پرستی در داخل کشور نیست؟
 
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد برخی آفت ها هم در کشور بودیم، این در حالی است که انقلاب اسلامی از شهادت،ایثار و برادری شروع شد اما برخی دچار منیت،خودخواهی و منافع شخصی، شدند و باعث شدند که همان افکاری برگردیم که روزگاری در مقابل آن ایستاده بودیم و واجب است که بسیجیان و نیروهای انقلابی از بازگشت تفکرات شاهنشاهی و غربی در جامعه جلوگیری کنند.
 
وی با بیان اینکه سفره دولت از سفره مردم جدا شده است و سفره مردم رنگ و بویی ندارد و هر ماه کوچکتر می شود، تصریح کرد: وقتی سفره دولت را با سفره مردم مقایسه می کنیم، عمق فاجعه را در می یابیم؛ اینکه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی شاهد هم رنگ بودن سفره دولت و مردم بودیم و در جنگ هشت ساله، مردم به دولت کمک کردند و در زمان هایی هم دولت به کمک مردم می رفت تا شرایط اقتصادی بدی نداشته باشند. 
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد:‌ به همین دلیل می توان گفت که یکی شدن،مهمترین پیام انقلاب اسلامی بود اما ایا این اصول را حفظ کردیم؟ صراحتا می توانیم بگوییم که در مبعث رسول اکرم(ص) دو جبهه داخلی و خارجی داریم و ما برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی با دشمن داخلی و خارجی مواجه هستیم و ادامه بعثت جدید انقلاب اسلامی، ادامه مسیر در جهت مقابله با این گروه هاست تا به اصل ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی خدشه ای وارد نشود.
 
رضایی با بیان اینکه دشمن در موضوع برجام به کشورمان خسارت های زیادی وارد کرد، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی ما را محاصره اقتصادی کرده اند و از سویی شاهد عدم عمل به برجام از سوی امریکا و اروپایی هستیم و از سوی دیگر تحریم ها روز به روز در حال تشدید است و کشوری همچون ایران که عمل به مفاد برجام را رعایت کرد، امروز متضرر شده است. 
 
وی اظهار داشت: به همین دلیل موضوع سازش به دشمن نمی تواند اساس ما برای پیشرفت انقلاب اسلامی باشد، چون با دشمنی مواجه هستیم که به هیچ عهدنامه بین المللی وفادار نیست و فقط نگاهش به منافع شخصی خودش است و در چنین شرایطی، دولتمردان ما باید دشمن را وادار به عقب نشینی کنند تا به تعهداتشان عمل کنند و در مجامع بین المللی خسارت های وارده از برجام را مطالبه کنیم و از سوی دیگر، مشروعیت تحریم اقتصادی بر علیه کشورمان را زیر سوال ببریم تا آن را لغو کنند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مسئله بعدی که باید در اولویت قرار گیرد، مسئله شیطنت های رژیم جعلی صهیونیستی است، گفت: اسرائیل با مذاکراتی در حال ارتباط و تعامل با کشورهایی همچون امارات و بحرین است و از سوی دیگر در جمهوری اذربایجان هم فعالیت دارد. 
 
وی گفت: ما از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی با چنین وضعی دچار نبودیم که اسرائیل بتواند با کشورهای همسایه ما وارد تعامل و دوستی شود و به راحتی بتواند کشتی هایش را از تنگه هرمز عبور دهد و بیش از پیش علیه اسلام و انقلاب اسلامی توطئه افکنی کند.
 
رضایی بیان داشت:‌ اکنون نیروهای انقلابی چه فکری برای این تحرکات اسرائیل اندیشیده اند؟ بخش سوم این وی تقویت جبهه مقاومت را یکی از اقدامات واجب در شرایط فعلی دانست و افزود: جبهه مقاومت باید روز به روز تقویت شود و جمهوری اسلامی به دعوت ملت ها و دولت ها در منطقه برای دفاع از آنها در برابر استکبار جهانی مشاوره می دهد و ما در این کشورها پایگاه نظامی نداریم و فعالیتمان در حد مشاوره ای است اما امریکا و اروپا در این کشورها پایگاه نظامی ایجاد کردند اما ما نقش مستشاری نظامی داریم و به کمک این کشورهای همسایه رفتیم تا خودشان برای سرنوشت کشورمان تصمیم گیری کنند و دخالت های خارجی نتواند امنیت منطقه را دچار اختلال کند.
 
وی افزود: مسئله بعثت انقلاب اسلامی باید ادامه داشته باشد و ما باید نگاه تازه ای را در کشور خودمان و در اطرافمان توسعه دهیم و این نگاه نو این است که قدرت اصلی اداره جهان از آن خداست و انسان ها هر چه بتوانند انسانی تر باشند، امنیت،صلح و عدالت بیشتری در جهان مستقر می شود و باید در منطقه صلح،عدالت و امنیت برقرار شود تا موانع پیشرفت جهان اسلام برطرف شود و ما در کشورمان همین کار را شروع کردیم و انقلاب اسلامی نگاه جدیدی به جامعه ما داده است و کرامت انسان ها باید بیش از پیش حفظ شود و نباید جامعه به سوی هنجارهای غیراسلامی برود و تداوم راه انیبا و نبی اکرم(ص) آن چیزی که در اثر انقلاب اسلامی به عنوان یک دستاورد مهم به آن دست پیدا کردیم و این یک آرمان ارزشمند محسوب می شود.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی رهبرمعظم انقلاب اسلامی گفت: خوشبختانه رهبرانقلاب تداوم راه کشورمان را تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی تشریح کرده است؛ یعنی اینکه ما در گام اول یک راهی را طی کردیم و در ادامه راه باید بیانیه گام دوم را اجرایی کنیم و این موضوع ادامه راه بعثتی محسوب می شود که در ایران آغاز شده است؛ به همین دلیل می توان گفت که بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک انقلاب دوم محسوب می شود که مکمل انقلاب اسلامی است که باید صورت بگیرد.
 
وی افزود: غرب زده های دست و پا شکسته در کشورمان وجود دارند که مدام در اندیشه تعامل با دشمن هستند و افکارشان بارها با شکست روبرو بوده است و باید برنامه ریزی کنیم تا با اجرای فکری بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به سوی آینده، از تجربات گذشته استفاده کنیم و آن را آسیب شنایی نماییم و نگاه و برنامه مان در جهت آینده باشد و در چنین شرایطی، مدیریت جهادی باید در اولویت قرار بگیرد، یعنی براساس افق های آینده و حوادثی که در آینده برای کشورمان رخ خواهد داد، برنامه ریزی کنیم و نگذاریم که دولت های گذشته تکرار شود.
 
رضایی با اشاره به برخی اولویت های دولت ۱۴۰۰ گفت: تحریم های اقتصادی باید برطرف شود، سرمایه گذاری کشور در طول این سال ها منفی بوده و باید آن را مثبت کرد و متاسفانه یک نقدینگی در حال وارد شدن به بازار کشور است که می تواند تورم شدیدی را ایجاد کند چرا که در کنار این نقدینگی باید کالا هم تامین شود و اگر این اتفاق رخ ندهد شاهد کوچک تر شدن سفره های مردم خواهیم بود و نباید این اتفاق رخ دهد. 
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بیانیه گام دولم انقلاب اسلامی را برای جوانان تبیین کنیم تا بدانند که چنین شرایطی که دولت برای کشورمان میسر کرده، جزو اصول انقلاب اسلامی نیست و حضرت آقا در این بیانیه تاکید کرده اند که در کنار نگاه سیاسی دولتمردان، باید به موضوع فرهنگ و اقتصادی هم نگاه ویژه ای صورت بگیرد و این یعنی اینکه تشکیل دولت های سیاسی بدون نادیده گرفتن تحولات فرهنگی و اقتصادی در ایران، جامعه را دچار آسیب می کند.
 
وی افزود: ما دولتی نمی‌خواهیم که از نظر سیاسی متنوع باشند اما عملکرد اقتصادی و فرهنگی مشترکی برای کشورمان به همراه داشته باشند، همچون دولت مرحوم هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد که در آن شاهد دو برابر شدن قیمت دلار بودیم و در دولت حسن روحانی شاهد هشت برابرشدن قیمت دلار هستیم و این در نوع خودش افتضاح است و چنین الگوهایی نمی تواند کشور را در گام دوم انقلاب اسلامی هدایت کند و باید به توصیه های رهبرمعظم انقلاب اسلامی در راستای توسعه علم و فناوری، اقتصاد و فرهنگ هم توجه شود.
 
خود تحریمی از سوی داخلی ها که بدتر از تحریم های شیطان بزرگ است
 
وی با بیان اینکه مسئله اول و آینده کشور، مسئله اقتصادی است و دشمن در سنگر تحریم ها در تلاش برای فلج کردن اقتصاد کشورمان است، افزود: در حال حاضر دشمن در تلاش است که تحریم ها را علیه کشورمان تشدید کند به همین دلیل fatf و پیوستن ایران به آن مانع از دور زدن تحریم ها می شود و یقینا وضعیت اقتصادی مردم شرایط هولناک تری خواهد داشت. 
 
رضایی خاطرنشان کرد: اما برخی موافقین پیوستن ایران به fatf مدعی اند که ایران در شرایط پیوستن به آن شرایط اقتصادی بهتری را تجربه خواهد کرد اما نباید از یاد برد که در حال حاضر با دو تحریم در کشور روبرو هستیم، اولی تحریم از سوی امریکا و دومی خود تحریمی از سوی داخلی ها که بدتر از تحریم های شیطان بزرگ است؛ برای مثال برخی از کارآفرینان در جلساتی به من اظهار داشتند که از دولت بخواهیم تا مانع از فعالیت های آنان نشود تا بتوانند تحریم های امریکا را خنثی کنند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، خود تحریمی ستون پنجم هم باعث ضربه به کشور شده است، گفت: رانت خواران،نفوذی ها و بازیگران سیاسی باعث تشدید خود تحریمی در کشور شده اند که آن را خودتحریمی ستون پنجم نامیده ام؛ یعنی ماندن در گذشته و نرفتن به سوی آینده و این موضوع نمونه بارز عمل نکردن به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است؛ به همین دلیل باید گفت که دولت ۱۴۰۰ باید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را اجرایی کند و مانع از تکرار دولت های گذشته شود.
 
رضایی افزود: دولت ۱۴۰۰ باید کارآمدی داشته باشد به این صورت که اگر بورس قرار است که با بحران مواجه شود، با اقداماتی مانع از این کار شود، مسئله دوم قوی بودن است و دولت باید از این طریق احترام طرف مقابل را از آن خود کند، به این صورت که در طول ۲۰۰ سال گذشته شاهد عبور امریکایی ها از تنگه هرمز هستیم اما آنان با زبان فارسی از قایق های تندروی ایران اجازه می گیرند و سپس عبور می کنند این یعنی احترام به نیروهای نظامی در خلیج فارس و همین مسئله در دوران پهلوی برعکس بود و استوار امریکایی بر شاه ایران برتریت داشت.
 
وی اضافه کرد: مسئولیت پذیری مسئله سومی است که دولت آینده باید آن را در اولویت داشته باشد و اینکه بگوید خواستم کار کنم اما نگذاشتند، جواب قانع کننده ای نیست و دولت باید مسئولیت پذیر باشد و مسئله چهارم، لزوم پاسخگویی دولت آینده است که باید در هر دوره ای، مردم را در جریان امورات جاری کشور قرار دهد نه اینکه در اخرین سال دولتش، از مردم عذرخواهی کند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: این بعثت انقلابی وجهانی که از ایران برخواسته و ولایت فقیه در کشورمان پرچم دار این بعثت جهانی است، به دنبال تغییر در جهان هست و باید انشالله دست به دست هم دهیم تا ین نهضت را ادامه دهیم و از آفت زدگی انقلاب اسلامی جلوگیری کنیم و از حرکت به جلو متوقف نشویم.
 
مردم خواهند گفت که دوباره مهدی باکری و شهید همت ها آمدند
 
رضایی در پاسخ به این سوال که جریان غربگرا و برخی جریانات سیاسی که در داخل کشور هستند و همه مقدرات کشور را به حضور ایران در کنوانسیون های بین المللی گره زده اند، اکنون در موضوع fatf متمرکز شده اند و سرنوشت این ماجرا چه خواهد شد؟ گفت: برخلاف اینکه تصور می شود پیوستن ایران به fatf در میز مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می شود، غلط است و ما فقط در حال بررسی دولایحه سی‌اف‌تی و پالرمو است و سوال اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام از دولت این است که چه ضمانت اجرایی برای پیوستن ایران به fatf وجود دارد؟
 
وی افزود: متاسفانه دولتی ها جوابی برای این سوال ندارند و از سوی دیگر پیوستن ایران به fatf می تواند باعث شود که سال ها اطلاعاتی را از داخل کشورمان به آنان ارجاع دهیم و این موضوع چه فوائدی برای آنان دارد و باز می بینیم که دولتی ها سکوت می کنند و جوابی ندارند. متاسفانه دولت در مه غلیظی در حال حرکت است و فقط به دنبال پیوستن به این کنوانسیون بین المللی است و این در حالی است که باید ضمانت قوی داشته باشد و استدلال های امضا شده طرف مقابل را جلب کند تا در آینده نگوید که این اشتباه، خطای وزیر بوده نه دولت.
 
رضایی بیان داشت: بارها هم به مسئولان دولتی گفته ایم که اگر منظور این کنوانسیون بین المللی جلوگیری از فعالیت موشکی و هسته ای کشورمان است، نیازی به پیگیری برای پیوستن نباید وجود داشته باشد و یقینا مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ مصوبه ای که به ضرر منافع ملی ما باشد، تصویب نخواهد کرد.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه رهبرمعظم انقلاب اسلامی علاج مشکلات کشور را دولت جوان انقلابی و حزب اللهی می دانند و نقشی که بسیجیان دغدغه مند برای برون رفت مدیریت غربگرایان و آمدن یک دولت انقلابی و کارآمد و مقتدر خواهند داشت چیست؟ گفت: ما در آینده خواهیم دید که آدم های شایسته و گمنامی به صحنه اداره کشور وارد خواهند شد و مردم خواهند گفت که دوباره مهدی باکری و شهید همت ها آمدند. نباید افراط و تفریط کنیم و در آینده با مشکلاتی همچون بیماری کرونا مواجه هستیم و جوانان باید در دولت راه یابند تا با روحیه و نشاط و کارآمدی کار را پیش ببرند و اما جوان بودن فقط به سن نیست و فردی با سن میانسالی هم می تواند با حفظ روحیه جوانان و کارآمدی، کشور را به بهترین شکل ممکن هدایت کند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما می توانیم جوانان را وارد کابینه کنیم و این خوب است و تمام نسل های انقلاب اسلامی باید در کابینه حضور داشته باشند و زیر بار یک مسئولیت بزرگ بروند. 
 
وی افزود: برای مثال در دوران دفاع مقدس هم ظرفیت های بزرگی را در جبهه ها توسط سپاه ایجاد کردیم و توانستیم دشمن را شکست دهیم و ظرفیت سازی در دولت ها هم اهمیت زیادی دارد.
 
رضایی تصریح کرد: ما آنقدر می توانیم ظرفیت کشور را که باعث کوچک تر شدن آن شدیم، بزرگ کنیم تا جوانان انقلابی به کار گرفته شوند و آنقدر وسعت داشته باشیم که از جوانان جهان اسلام هم بهره ببریم.
 
انتهای پیام/ مصطفی قهرمانی
https://www.dana.ir/1716847
ارسال نظر
نظرات