شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716852
پیگیری‌های رسانه‌ای نتیجه داد؛

امروز؛ آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از دریای عمان/ مردم سیستان و بلوچستان به آرزوی دیرینه خود می‌رسند

امروز؛ آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از دریای عمان/ مردم سیستان و بلوچستان به آرزوی دیرینه خود می‌رسند
بالاخره پیگیری های رسانه‌ای بعد از ۱۰ سال به بار نشست و طبق گفته رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان، قرار است امروز عملیات اجرایی طرح انتقال آب از دریای عمان که یکی از آرزوهای دیرینه مردمان این خطه بود، آغاز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ پروژه عظیم نمک زدایی و انتقال آب از دریای عمان به سه استان‌ سیستان و بلوچستان،‌ خراسان جنوبی و خراسان رضوی، وعده ای است که در دولت احمدی نژاد جهت رفع کمبود‌ آب شرب و صنایع مستقر در نوار شرقی کشور مطرح شد، اما طی ۱۰سال اخیر عملی نشد.
 
این وعده در دولت تدبیر و امید نیز بارها مطرح و با تناقض گویی هایی همراه شد و در حالی که مردم رنجیده از سال ها خشکسالی و قهر طبیعت، همه امیدشان به تحقق این طرح بود، طی هفته های اخیر اعلام شد که طرح انتقال آب از خلیج فارس استارت خورده و پروژه انتقال آب از دریای عمان لغو شده است.
 
بنابراین پیگیری های رسانه ای که طی این سال ها برای شروع این پروژه تداوم داشت، در این روزها شکل جدی تری به خود گرفت، به گونه ای که نمایندگان مجلس را پای نشست با وزرای صمت و نیرو کشاند تا برای تعیین تکلیف این پروژه و رفع نگرانی های مردم اقدامی عاجل انجام دهند.
 
در همین راستا گزارش‌هایی با عناوین غول خط انتقال آب ایران در عطش مدیریت می سوزد/ لب های تشنه پهنه شرقی کشور؛ همچنان زیر خاکستر وعده ها، تناقض گویی های دولتی ها درباره غول خط انتقال آب ایران/ آب دریای عمان به پهناورترین استان کشور می رسد؟ و سایه ابهام همچنان بر سر غول خط انتقال آب ایران/صبر مردم از وعده های بی سرانجام به سرآمد در این پایگاه خبری منتشر شد و به مردم قول دادیم که تا حصول نتیجه پیگیر موضوع خواهیم بود.
 
بالاخره پیگیری های رسانه ای به بار نشست و طبق اعلام مسئولان امر و گفت و گویی که با رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس انجام شد، عملیات اجرایی طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور آغاز می شود، به امید آن روز که این آرزوی دیرینه به بار بنشیند و همچون دیگر پروژه های دولتی فقط در حد کلنگ زنی باقی نماند که البته از این پس این مهم با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد تا بتوانیم خبر خوب افتتاح این طرح را به مردم مخابره کنیم.

انتقال آب از دریای عمان به ۲۰ شهرستان سیستان و بلوچستان
 
در همین راستا، ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان به خبرنگار ما گفت: طی نشستی که مجمع نمایندگان با وزیر صمت برگزار کردند، مصوب شد امروز عملیات اجرایی طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان آغاز شود.
 
وی ادامه داد: این طرح برای ۲۰ شهرستان سیستان و بلوچستان اجرایی می شود و قرار بر این است که این پروژه از چند نقطه شروع شود تا زود به بار بنشیند.
 
فاضلی اضافه کرد: پیشنهاد نمایندگان بر این بود که این طرح علاوه بر سیستان و بلوچستان، استان های خراسان رضوی و جنوبی را هم پوشش دهد، چراکه آبی که از دریای عمان برداشت می شود از نظر محیط زیست، عوارض کمتری را نسبت به طرح انتقال آب از خلیج فارس به همراه دارد و جمعیت زیادی را تحت پوشش قرار می دهد.

بهره برداری از طرح تا سه سال دیگر
 
 به گفته وی، قرار بر این است که در عرض ۲ تا سه سال آبرسانی این طرح انجام شود، به امید این که به بار بنشیند و مردم این خطه به آرزوی دیرینه خود دست پیدا کنند، البته مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با جدیت پیگیر این موضوع است و امروز هم نشست هایی در این رابطه برگزار می شود.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1716852
ارسال نظر
نظرات