شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716861
استاندار مرکزی:

نظارت و کنترل بر قیمت کالاهای اساسی با جدیت در استان مرکزی انجام می‌شود

نظارت و کنترل بر قیمت کالاهای اساسی با جدیت در استان مرکزی انجام می‌شود
آقازاده گفت: در استان مرکزی شرایط نسبتاً خوبی در نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار و خصوصاً کالاهای ضروری وجود دارد که این مسئله همچنان تا پایان تعطیلات با قوت دنبال می‌شود تا بتوانیم ایام نوروز خوبی برای مردم استان رقم بزنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به تمهیدات استان مرکزی برای کنترل و نظارت بر بازار شب عید گفت: در استان مرکزی از ابتدای اسفند سال جاری جلسات تنظیم بازار را با محور کنترل و تنظیم قیمت‌های شب عید خصوصاً کالاهای ضروری با جدیت در حال برگزار می‌کنیم که در هفته میانگین یک یا دو بار جلسات تشکیل می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه استان مرکزی در مقایسه با استان‌های دیگر شرایط عرضه کالاهای اساسی بهتر است و علت آن این است که اگر ما کالاهای اساسی همچون مرغ و تخم‌مرغ در نظر بگیریم در اکثر شهرستان‌های استان و خصوصاً شهرهای بزرگ همچون ساوه قیمت‌ها به‌صورت رسمی عرضه می‌شوند درصورتی‌که در خیلی از استان‌های دیگر این‌گونه نیست.

استاندار مرکزی اظهار کرد: در بسیاری از شهرهای کشور قیمت مرغ بالای ۲۸ هزار تومان است اما در شهر اراک و ساوه سعی کردیم با همکاری تولیدکنندگان و نظارت بر کشتارگاه‌ها قیمت‌ها متعادل باشد.

وی بیان کرد: شاید در برخی از شهرها مرغ به قیمت رسمی به دست مصرف‌کنندگان نرسد اما قیمتی که عرضه می‌شود بسیار نزدیک به قیمت رسمی است.

آقازاده با اشاره به تمهیدات انجام‌شده در بحث میوه شب عید بیان کرد: در بحث میوه شب عید هم ذخیره‌سازی‌های لازم انجام‌شده و از ۲۵ اسفند عرضه میوه عید با قیمت رسمی انجام می‌شود که برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این راستا با دستگاه‌های متولی انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی در استان مرکزی شرایط نسبتاً خوبی در نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار و خصوصاً کالاهای ضروری وجود دارد که این مسئله همچنان تا پایان تعطیلات با قوت دنبال می‌شود تا بتوانیم ایام نوروز خوبی برای مردم استان رقم بزنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716861
ارسال نظر
نظرات