شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716866

کمپین نه به سفرهای نوروزی در استان مرکزی راه اندازی شد

کمپین نه به سفرهای نوروزی در استان مرکزی راه اندازی شد
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک از راه اندازی کمپین نه به سفرهای نوروزی در استان مرکزی گفت: جهت قطع زنجیره کرونا ایام نوروز از مسافرت پرهیز می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یاسر قربانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، در گفتگو با دیار آفتاب به مناسبت روزهای پایانی سال و در آستانه تعطیلات نوروز گفت: حدود یک سال از آغاز اپیدمی سهمگین کرونا می‌گذرد و این تجربه یک‌ساله به ما ثابت کرده که رفتار ویروس کرونا به رفتار مردم بستگی دارد.

وی افزود: با توجه به پیدایش نوع جهش یافته ویروس و به دلیل عادی انگاری بعضی از مردم کمپین نه به سفرهای نوروزی راه اندازی شده است .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: از هم استانیان گرامی خواهشمندیم تا با پیوستن به این کمپین دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه بهداشت و درمان را یاری نمایند تا بتوانیم از صعود مجدد آمار ابتلا و مرگ و میر بکاهیم .

قربانی تصریح کرد: وجود مشقات فراوان برای مردم از زمان شیوع این ویروس را عمیقاً درک می‌کنیم، اما ما شاهد رنج‌های کادر بهداشت و درمانی هم هستیم که نه‌تنها مسافرت نمی روند بلکه، گاها از دیدار خانواده خود نیز محروم هستند.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند، نوروز امسال نیز مانند سال گذشته به مسافرت نخواهند رفت، پس توقع داریم مردم نیز به تبعیت از رهبر فرزانه، از مسافرت های نوروزی چشم پوشی کنند تا شاهد آخرین روزهای گرفتاری با کرونا ویروس باشیم.

قربانی خاطر نشان کرد: یکی از نقاط تهدید که مجموعه علوم پزشکی استان مرکزی را به شدت نگران کرده سفرهای نوروزی است، چرا که با رفتن به سفر امکان رعایت پروتکل های بهداشتی به حداقل رسیده و از طرفی شرایط استان ها با یکدیگر متفاوت است و به راحتی ویروس از نقطه‌ای به نقطه دیگر از کشور گردش کرده و بی‌رحمانه سلامت مردم را تهدید می‌کند و ممکن است متاسفانه جان بسیاری را نیز به راحتی بگیرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: سفر نوروزی کرونا واقعا با چه قیمتی ارزش دارد؟ تعطیلات عید را با حوادث جبران ناپذیر و تهدید سلامتی گره نزنیم، به راستی پس از اتمام کرونا پشیمانی از دست دادن عزیزانمان به خاطر در خانه نماندن و سفر کردن چقدر ارزش دارد؟ آیا راه برگشتی برای ما وجود دارد؟ شاید با پاسخ به این سوال ها بتوانیم خودمان را آگاه سازیم و به خاطر حفظ سلامتی که یک نعمت و موهبت الهی بوده، خودمان را در معرض خطر قرار ندهیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1716866
ارسال نظر
نظرات