شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 17:05 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716985
نماینده ادوار مجلس:

کشورهای غربی کاملاً به FATF اعتقادی ندارند

کشورهای غربی کاملاً به FATF اعتقادی ندارند
لاله افتخاری با بیان اینکه FATF و برجام خواهر و برادری یکدیگر هستند، گفت: درواقع این دو بسته‌هایی هستند که غرب برای ما تدارک دیده‌ و خیلی مواقع خودش هم از این بسته‌ها استفاده نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لاله افتخاری، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: دولت با تصویب FATF به دنبال این است که به اهداف خودش که در این مدت ترسیم کرده است، دست یابد که این اهداف و برنامه‌ریزی‌ها ناشی از نگاه برون‌‎گرای دولت است.

وی افزود: براساس نگاه برون‌گرای دولت، FATF جزء ابزارهای برون‌گری است؛ لذا بیش از این نباید از مرام و مسلک دولت انتظار داشت و به همین خاطر طبیعی است که مجموع تشخیص مصلحت نظام را تحت فشارهای سیاسی قرا دهد و علیه این نهاد فرافکنی کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه روحانی و حامیان او حاضر نیستند بنا به شرایط حاکم در روابط بین‌الملل دیدگاهشان را نسبت به FATF  تعدیل کنند، گفت: حداقل امیدواریم به بهانه انتخابات هم که شده دولت کمی درون‌گرایی را مدنظر قرار دهد و میان دوست و دشمن تمایز قائل بشود و میان منافع ملت با منافع دیگران تفاوت را مدنظر قرار دهد.

افتخاری معتقد است؛ FATF و برجام خواهر و برادری یکدیگر هستند. درواقع این دو بسته‌هایی هستند که دیگران برای ما تدارک دیده‌اند و خیلی مواقع خودشان هم از این بسته‌ها استفاده نمی‌کنند همانند واکسنی که در کشورهای آفریقا آن را امتحان می‌کنند و به کاهش موالید می‌انجامد.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در بحث علمی ما مؤسسه خودخوانده علمی ISI را داریم که FATF هم یک مؤسسه خودخوانده است و همه این مؤسسه‌ها از ابزارهای استعمار و استکبار تلقی می‌شوند.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1716985
ارسال نظر
نظرات