شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1399/12/24 شناسه خبر: 1716990
با حضور علاقه‌مندان ادبیات کودک و نوجوان صورت گرفت؛

رونمایی از مجموعه چهارجلدی "ماجراهای مهسا و محمود"/سبک زندگی اسلامی مورد تاکید رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است

رونمایی از مجموعه چهارجلدی "ماجراهای مهسا و محمود"/سبک زندگی اسلامی مورد تاکید رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است
امروز مراسم رونمایی از مجموعه داستان های ماجراهای مهسا و محمود (آموزش مهارتهای زندگی ) با حضور جمعی از علاقه‌مندان به حوزه ادبیات کودک و نوجوان در کتابخانه نور زاهدان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر هامون، حامد زارعی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان در این مراسم که با حضور رئیس حوزه هنری زاهدان، محسن سنچولی پردل نویسنده کتاب و حضور مجازی حامد محقق، نویسنده و شاعر حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: اهمیت به سبک زندگی و تغییر آن در این بیانات مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: دشمن همواره برای تغییر سبک زندگی و ذائقه جامعه و نفوذ در آن برنامه ریزی می کند و اگر ما تحت تاثیر این القائات قرار گیریم بی شک سبک زندگی ما تغییر خواهد کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ترسیم راه و روش درست زندگی یکی از وظابف نویسندگان بوده و سبک زندگی در مجموعه مهسا و محمود در راستای آرمان های انقلاب اسلامی و انتقال محتوای آن به جامعه است.

زارع، ادامه داد: آثاری که با زبان داستان و تصویرسازی به بیان سبک زندگی می پردازند مانند یک پویانمایی و اثر هنری و سینمایی اثر بخش خواهد بود.

زبان محاوره ای و لباس های محلی در تصویرسازی نقطه قوت است

حامد محقق، نویسنده و شاعر حوزه ادبیات کودک و نوجوان نیز که از طریق فضای مجازی در این جلسه حضور داشت، گفت: جایگاه تصویرگری ایرانیان در دنیا شناخته شده است و آموزش اولین وظیفه ادبیات به ویژه در بخش کودک و نوجوان است.

وی ادامه داد: آموزش مهارت های زندگی به وسیله ادبیات، باید به صورت مستقیم انجام شود، در مجموعه چهار جلدی ماجراهای مهسا و محمود استفاده از زبان محاوره ای و کودکانه، لباس های محلی در تصویرسازی و صفحه آرایی از نقاط قوت آن است.

قصه های مهارت های زندگی قدرت تفکر کودک را افزایش می دهد

محسن سنچولی پردل، نویسنده مجموعه کتابهای ماجراهای مهسا و محمود (آموزش مهارتهای زندگی)، گفت: ادبیات کودک به دنبال عینیت بخشیدن به داستان ها و همزاد پنداری کودک با شخصیت های داستان است.

وی خاطرنشان کرد: قصه هایی که درباره مهارت های زندگی نگاشته می شوند، قدرت تفکر کودک را افزایش می دهند.

نویسنده مجموعه کتاب داستان های مهسا و محمود ادامه داد: نوشتن این مجموعه در ابتدا از سال 91 به صورت داستان های کوتاه در ماهنامه کودک مسلمان بلوچ آغاز شد.

وی افزود: مجموعه حاضر در چهار مجلد و دارای یازده داستان است که در آن سعی شده به آداب و رسوم، مهمان نوازی، پرهیز از خشونت و ...  توجه شود.

سنچولی گفت: برای سال آینده نیز مجموعه ای از ادبیات نوجوان در قالب طنز را در دست نگارش دارد.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1716990
ارسال نظر
نظرات