شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:18 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717129

اعدام؛ حکم قاطع دستگاه قضایی برای ۴ متجاوز به عنف

اعدام؛ حکم قاطع دستگاه قضایی برای ۴ متجاوز به عنف
دستگاه قضایی خراسان رضوی در پی دستگیری چهار نفر از متهمین پرونده تجاوز گروهی به خانمی میانسال که برای کوهنوردی به کوه رفته بود پس از تکمیل پرونده و تحقیقات حکم قضایی صادر نمود و حکم اعدام جاری گشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ دستگاه قضایی خراسان رضوی در پی دستگیری چهار نفر از متهمین پرونده تجاوز گروهی به خانمی میانسال که برای کوهنوردی به کوه رفته بود پس از تکمیل پرونده و تحقیقات حکم قضایی صادر نمود و حکم اعدام جاری گشت.

لازم به ذکر است ترس و ناامنی ناشی از حادثه خشونت‌بار این مجرمان سبب سلب آرامش روانی بانوان منطقه محل وقوع جرم شده بود و درخواست‌های مکرر مردمی برای تسریع در تکمیل پرونده و صدور حکم را به همراه داشت.

برخورد قاطع دستگاه قضایی با مجرمان و پشتیبانی کامل از ناجا در ایجاد امنیت فراگیر، سبب ایجاد فضایی ناامن برای اراذل و اوباش و دست ‌درازان به نوامیس مردم خواهد شد.

به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل خراسان رضوی، صبح امروز احکام صادره در خصوص پرونده متهمان تجاوز به عنف درمنطقه فریمان در زندان مرکزی مشهد به مرحله اجرا درآمد.

بر پایه همین گزارش متعاقب اعلام شکایت از سوی شکات و اعلام گزارش یک مورد تجاوز به عنف مورخ سوم مهرماه سال جاری، در منطقه سفیدسنگ فریمان از سوی مرجع انتظامی، پرونده‌ای با همین موضوع و آدم‌ربایی با تهدید در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب آن شهرستان تشکیل و پس از شناسایی عوامل جنایت علیه یک مرد و زن کوهنورد و انجام تحقیقات از چهار نفر از متهمان به اسامی روح اله جاویدی راد فرزند علی اکبر دارای سابقه کیفری و متاهل، محمد صیادی باغسنگانی فرزند مهدی و متاهل، محمد حسینی فرزند احمد و محمد وطن‌دوست فرزند حسین دارای سابقه کیفری و طی تشریفات قانونی، در تاریخ ۱۵ آبان‌ماه ۹۹ کیفرخواستی نسبت به متهمان صادر شد.

این گزارش می‌افزاید: با صدور کیفرخواست از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فریمان پرونده برای ادامه رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی ارسال و به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت و نهایتا پس از انجام تحقیقات و اقدامات قانونی لازم در خصوص اتهامات متهمین موصوف مبنی بر آدم‌ربایی به عنف و اکراه و تهدید و تجاوز به عنف، اقدامات لازم توسط شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی با توجه به محتویات پرونده، گزارشات مرجع انتظامی، گزارش اداره اطلاعات شهرستان، مدافعات بلاوجه نامبردگان، تحقیقات معموله قانونی، اظهارات و اقرارات صریح و تلویحی متهمان نسبت به ارتکاب بزه‌های انتسابی، شکایت شاکیان خصوصی، کروکی ترسیمی و تصاویر ماخوذه از محل وقوع بزه و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده انجام و بزه انتسابی به متهمین محرز و مسلم تشخیص داده شد.

بر این اساس رای مجازات متهمان توسط دادگاه  کیفری یک خراسان رضوی صادر و با اعتراض متهمین و وکلای آنها پرونده برای ادامه رسیدگی به دیوان‌عالی کشور ارسال و در نهایت شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور با بررسی کلیه محتویات پرونده و طی تشریفات قانونی، رای شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی مبنی بر اعدام نامبردگان با طناب دار در محل زندان مرکزی مشهد را ابرام کرد؛  بدین ترتیب حکم نامبردگان صبح امروز و پس از طی تشریفات قانونی در محل زندان مرکزی مشهد به مرحله اجرا درآمد و به دار اویخته شدند.

گفتنی است؛ مدتی قبل متهمین نسبت به آدم‌ربایی و تجاوز به عنف یک زن و مرد کوهنورد در منطقه سفید سنگ فریمان اقدام کرده بودند و با بستن دست و پای مرد، جلوی چشم وی همسرش را مورد تجاوز گروهی قرار داده بودند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717129
ارسال نظر
نظرات