شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:40 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717135
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

هر دو وزارتخانه جهاد و صمت در آشفتگی بازار نقش دارند

هر دو وزارتخانه جهاد و صمت در آشفتگی بازار نقش دارند
نظری، با انتقاد از عدم کنترل و نظارت بر قیمت‌ها در روزهای پایانی سال گفت: مشکلی که الآن مخصوصاً در موضوع مرغ و تخم‌مرغ در بازار وجود دارد محصول بی‌عملی هر دو وزاتخانه جهاد کشاورزی و صمت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با انتقاد از عدم کنترل و نظارت بر قیمت‌ها در روزهای پایانی سال گفت: همان‌طور که همه مردم این موضوع را لمس می‌کنند بحث بی‌ثباتی بازار کالاهای اساسی، محصولات پروتئینی و میوه از مواردی است که بسیار واضح است و موجب تکدر خاطر مقام معظم رهبری هم شد، همان‌طور که در فرمایشات اخیرشان به این موضوع اشاره کردند و اظهار گلایه‌مندی داشتند.

نظری در ادامه افزود: این موضوع در صحن علنی مجلس نیز به‌صورت علنی مطرح شد و تعدادی از نمایندگان هم همراهی کردند چون هم تولید میوه و انبار کردن و هم توزیع مرغ و تخم‌مرغ به شکلی به کمیسیون کشاورزی برمی‌گردد و بعد از تذکر مقام معظم رهبری مسئولین مربوطه از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت دعوت شدند که راهکارهایی برای ساماندهی بازار این چند محصول اساسی مطرح و بنا شد مبنای عمل باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر اینکه امیدواریم آثار عملی این تصمیمات را در بازار مشاهده کنیم اظهار داشت: با جدیت پیگیر هستیم تا در سطح ملی و استانی با تمهیداتی که در نظر گرفته می‌شود و این فشار از روی سفره مردم برداشته شود چراکه امروز این مسائل معیشتی بخش عمده‌ای از جامعه به‌خصوص طبقات پایین را به‌شدت تحت‌فشار قرار داده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی تصریح کرد: مشکلی که الآن مخصوصاً در موضوع مرغ و تخم‌مرغ در بازار وجود دارد محصول بی‌عملی هر دو وزاتخانه جهاد کشاورزی و صمت است به همین جهت بر اساس جلساتی که ما با مسئولین و تولیدکنندگان این حوزه در استان داشته‌ایم نتایج حاکی از این بود که هر دو وزارتخانه در این آشفتگی بازار نقش داشته‌اند.

نظری افزود: بخشی از مشکلات مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است که در بحث سامانه بازارگاه، موضوع نهاده‌ها و همچنین بخش قیمت‌گذاری مقصر هستند و بخشی هم مربوط به وزارت صمت است که عملاً نظارت درستی در این بخش ندارند.

نماینده مردم خمین خاطرنشان کرد: متأسفانه با کوتاهی‌هایی که صورت می‌گیرد علیرغم اینکه محصولی همچون مرغ و تخم‌مرغ در استان تولید می‌شود و بیش از نیاز است اما می‌بینیم بازار به‌شدت با کمبود مواجه است و از طرفی این محصول با قیمت‌های گزاف بالای ۳۰ هزار تومان در میدان بهمن تهران عرضه می‌شود، در اینجا هر دو وزارتخانه مقصر هستند و نتیجه بررسی‌ها این موضوع را تأیید می‌کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1717135
ارسال نظر
نظرات