شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717143
روایتی از کادر درمان در لباس خادمیاری رضوی؛

جهادگران سلامتی که مرهم زخم‌های نیازمندان شدند/ ویزیت رایگان ۲۰۰ هزار بیمار در محروم‌ترین نقاط جنوب شرق

جهادگران سلامتی که مرهم زخم‌های نیازمندان شدند/ ویزیت رایگان ۲۰۰ هزار بیمار در محروم‌ترین نقاط جنوب شرق
مسئول کانون سلامت خدمت رضوی در سیستان و بلوچستان گفت: جهادگران سلامت در لباس خادمیاری رضوی با حضور در محروم ترین نقاط جنوب شرق کشور و ویزیت رایگان ۲۰۰ هزار بیمار مرهم زخم‌های نیازمندان شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ سیستان و بلوچستان یکی از نقاط محروم کشور است که در بسیاری از زمینه ها از جمله درمانی با مشکلات و کمبودهایی رو به است، به گونه ای که خیلی ها برای درمان رخت سفر می بندند و به دیگر نقاط استان یا حتی خارج از آن مراجعه می کنند.

در این میان افرادی هم هستند که حتی امکان دسترسی به مراکز درمانی استان را هم ندارند و از توانایی مالی برای پرداخت هزینه های درمان و داروهایشان برخوردار نیستند، بیماران نیازمندی که علاوه بر رنج معیشت باید رنج بیماری را هم متحمل شوند.

اما کم نیست تعداد کسانی که چشم هایشان را به روی مشکلات مردم نبسته اند و با نگاهی ویژه برای حمایت از آن ها حتی در دورترین نقاط این خطه شتافته اند، همان هایی که همدلی و کمک به هم نوع را مهمترین وظیفه انسان می دانند و گشودن گره های محرومان را هدف خود قرار داده اند.

در این میان مراکزی هم وجود دارد که با ساماندهی این خیران به منظور برقرای عدالت و برخورداری همه مردم محروم اقدام به راه اندازی گروه های جهادی کرده اند تا بتوانند تسلی بخش آلام بیماران نقطه نقطه این دیار باشند که از جمله آن می توان به آستان قدس رضوی اشاره کرد که با راه اندازی کانون سلامت خدمات ارزنده ای را برای نیازمندان انجام داده است.

ویزیت رایگان ۲۰۰ هزار نفر از مردم محروم توسط ۸۵ تیم جهادی

در همین راستا با غلام عبدی، مسئول کانون سلامت خدمت رضوی در سیستان و بلوچستان گفت و گویی انجام شد که به خبرنگار ما گفت: این کانون از سال ۹۶ با آغاز به کار دفاتر استانی فعال شد و تاکنون فعالیت های بسیار گسترده ای را در سیستان و بلوچستان و خارج از استان داشته است.
 
وی ادامه داد: در زمینه ویزیت رایگان ماهیانه ۲ تا سه تیم جهادی با همراهی پزشک، پرستار و تیم دارویی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان اعزام شدند، همچنین ویزیت رایگان در مطب ها توسط متخصصان انجام شده است.
 
عبدی اضافه کرد: تاکنون ۸۵ تیم جهادی با حضور ۱۰ نفر کادر پزشکی، پرستاری و دارویی در قالب هر تیم، به مناطق محروم استان اعزام شدند و بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر از خدمات رایگان درمانی و دارویی آن ها استفاده کردند.
 
به گفته وی، تعداد زیادی از خادمیاران که امکان نداشتند، روزهای جمعه در مناطق حضور یابند، در مطب هایشان اعلام آمادگی کردند تا بیمارانی را که از سوی این کانون معرفی می شوند به صورت رایگان ویزیت و داروهایشان را تامین کنند.
 


جذب ۲۵۰ خادمیار از گروه‌های پزشکی
 
این مقام مسئول تصریح کرد: توانسته‌ایم بالای ۲۵۰ خادمیار از گروه‌های پزشکی جذب کنیم، خیلی از این عزیزان به دلیل مشکلاتی که دارند در سامانه خادمیاری ثبت نشده‌اند، اما به محض این که بتوانند کشیک انجام دهند در این سامانه ثبت می شوند تا در دارالشفای حرم از کشیک های شان استفاده کنیم.
 
وی گفت: غربالگری بیماران از دیگر اقدام هایی است که علاوه بر ویزیت انجام می شود، چراکه خیلی از افراد به دلیل عدم توان مالی شرایط مراجعه به متخصصان و عمل جراحی ندارند، بنابراین این بیماران به صورت انفرادی با معرفی کانون سلامت به مراکز درمانی مجهز سیستان و بلوچستان و خارج از استان معرفی شده اند.
 
عبدی اظهار کرد: میزان هزینه هایی که در تیم های جهادی صورت گرفته، ۴۵۰ میلیون تومان است، همچنین حدود ۸۰۰ بیمار در بیمارستان های سیستان و بلوچستان، مشهد و حتی تهران با حمایت خادمیاران رضوی و کمک مالی خیران درمان و جراحی شدند.
 
وی افزود: علاوه بر اعزام تیم ها، به اندازه مورد نیاز دارو نیز به مناطق محروم ارسال شده و حتی نسخ بیماران نیازمند را که از سوی موسسه های مختلف به کانون معرفی شده اند، تامین کرده ایم که در مجموع ۶۰۰ میلیون تومان در زمینه دارویی هزینه شده است.

ویزیت ۷۰۰ بیمار در حوزه دندان پزشکی

مسئول کانون سلامت خدمت رضوی در سیستان و بلوچستان از ویزیت ۷۰۰ بیمار در حوزه دندان پزشکی خبر داد و گفت: برای ۱۰۰ نفر دندان مصنوعی کامل تامین شده و در مجموع در این بخش نیز ۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.
 
وی گفت: اقدام دیگر تامین لوازم پزشکی بیماران از جمله ویلچر، تشک مواج، واکر، سمعک و حتی کپسول اکسیژن است که در همین راستا ۱۵۰ میلیون تومان لوازم پزشکی به بیماران نیازمند اهدا شده است.
 
عبدی اذعان کرد: ویزیت رایگان تا زمان شیوع کرونا ادامه داشت، اما برای این که تجمعی پیش نیاید تعطیل و غربالگری بیماران به صورت سامانه ای شروع شد، در این طرح با ثبت اطلاعات بیماران، آن ها را به پزشکان معرفی می کنیم و پس از آن کارهای بستری، جراحی و درمان شان پیگیری می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717143
ارسال نظر
نظرات