شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717180
فرمانده انتظامی خراسان شمالی اعلام کرد؛

برخورد جدی ناجا با هنجارشکنان در چهارشنبه سوری/ افزایش ۳۲ درصدی جعل و کلاهبرداری در خراسان شمالی

برخورد جدی ناجا با هنجارشکنان در چهارشنبه سوری/ افزایش ۳۲ درصدی جعل و کلاهبرداری در خراسان شمالی
سردار علیرضا مظاهری با اعلام اینکه نیروی انتظامی استان در شب چهارشنبه سوری آماده باش است، گفت: در این شب با هنجارشکنان به صورت جدی برخورد خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، سردار علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام کشف ۲۸ هزار و ۲۳۰ مواد محترقه در استان، اظهار کرد: نیروی انتظامی استان در شب چهارشنبه سوری به منظور برقراری امنیت در سطح استان در آماده باش خواهد بود و در مناطق مختلف مستقر است.

سردار مظاهری با تاکید بر این نکته که نیروی انتظامی استان در شب چهارشنبه سوری به صورت جدی با هنجارشکنان برخورد خواهد کرد، خواستار شد: خانواده ها در این شب مراقب اعمال و رفتار فرزندان خود باشند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی در ادامه از آغاز اجرای طرح نوروزی کنترل تردد خودروها در جاده های استان از فردا خبر داد و گفت: اجرای این طرح تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: طی اجرای این طرح با تخلفات حادثه ساز از جمله سرعت غیرمجاز، سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی اعلام کرد: طی این مدت، متخلفانی که دستگیر شوند و خودروهایی که توقیف شوند تا ۱۵ فروردین ماه آزادسازی نمی‌شوند.

سردار مظاهری خاطر نشان کرد: در نوروز ۹۹ در مقایسه با نوروز ۹۸ وقوع تصادفات تا ۶۹ درصد و تعداد مجروحان تا ۷۲ درصد کاهش یافت.

وی همچنین عنوان کرد: طی ۱۱ ماه و ۲۳ روز گذشته از سال جاری نیز ۶۷۸ هزار و ۴۸۷ فقره اعمال قانون انجام، شش هزار و ۸۴۱ خودروی متخلف و شش هزار و ۷۴۲ موتور سیکلت متخلف نیز توقیف شدند.

وی در بخش دیگری از سخن خود درباره وقوع تخلفات اقتصادی در استان نیز اظهار کرد: طی ۱۱ ماه و ۲۳ روز گذشته از سال جاری ۸۰۲ فقره پرونده جعل و کلاه برداری در استان تشکیل شد که در همین راستا ۴۱۴ نفر دستگیر شدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال جاری ۹۰ درصد از تخلفات جعل و کلاه برداری واقع شده در استان کشف شده‌اند، یادآور شد: وقوع این تخلف طی مدت یاد شده در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین به تشکیل ۳۳ پرونده در زمینه جرایم اقتصادی شامل زمین خواری و رباخواری در استان طی مدت ۱۱ ماه و ۲۳ روز گذشته از سال جاری به ارزش ۱۰۷ میلیارد ریال خبر داد و افزود: در همین راستا، ۳۹ نفر دستگیر شدند.

افزون بر این، فرمانده انتظامی خراسان شمالی به اجرای ۱۵ طرح مبارزه با قاچاق کالا در استان طی مدت ۱۱ ماه و ۲۳ روز گذشته از سال جاری نیز اشاره و عنوان کرد: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان در مدت یاد شده ۱۷۶ میلیارد ریال بوده است.

سردار مظاهری افزود: در همین راستا، هزار و ۴۱۴ نفر دستگیر شدند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717180
ارسال نظر
نظرات