شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717213
گزارش دانا از آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر؛

بصیری: خبرنگاران در دوران کرونا در میدان بودند و آثار خوبی برجا گذاشتند/ خدادی: باید مخاطب شناسی بر تولید محتوا اولویت داشته باشد

بصیری: خبرنگاران در دوران کرونا در میدان بودند و آثار خوبی برجا گذاشتند/ خدادی: باید مخاطب شناسی بر تولید محتوا اولویت داشته باشد
مسئول سازمان بسیج رسانه با اشاره به اینکه این استقبال از جشنواره نشان می دهد استعدادهای خوبی در کشور وجود دارد افزود: خبرنگاران در دوران کرونا در میدان بودند و آثار خوبی برجا گذاشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسئول سازمان بسیج رسانه در آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر با بیش از ۱۹ هزار اثر به جشنواره ابوذر ارسال شده است گفت: در ۳۱ استان و ۳۲ سپاه استانی این مراسم برگزار می شود و حجم وسیعی از آثار پذیرفته شده است.

 
وی با اشاره به اینکه این استقبال از جشنواره نشان می دهد استعدادهای خوبی در کشور وجود دارد افزود: خبرنگاران در دوران کرونا در میدان بودند و آثار خوبی برجا گذاشتند.
 
بصیری با بیان اینکه هر زمان بحران می شود و همه به گوشه ای می خزند خبرنگار در میدان است گفت: خبرنگاران برای پوشش شرایط مختلف در صحنه هستند در حالی که یارانه رسانه ها، بیمه خبرنگاران و دریافتی های اهل رسانه شرایط مناسبی ندارد.
 
بصیری با اشاره به اینکه باید قبیله گرایی و حزب گرایی در کشور از بین برود گفت:خبرنگاران پیام بر هستند و چه خوب است که بهترین پیام رسانان باشند.
 
 
گنجی: بسیج رسانه می تواند پناهگاه خوبی برای مردم باشد
 
عبدالله گنجی، مدیر عامل روزنامه جوان در آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر با بیان اینکه سبک جشنواره ابوذر مشارکتی است گفت:برای هویت بخشی به رسانه و شعاع بیشتری را به میدان آوردن لازم است رسانه ها به دو بخش ملی و محلی تقسیم شوند.
 
وی با بیان اینکه باید یک رقابت سالم بین رسانه ها ایجاد کرد افزود: وضع موجود باید با شرایط جدید مکمل ادغام شود.
 
گنجی با اشاره به اینکه بسیج یک دولت کوچک است تصریح کرد: این تشکیلات مکملی است برای کمک در حوزه های مختلف از کشاورزی، مهندسی و خدمت رسانی که در مقیاس بزرگتر در دولت وجود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه وجود معاونت مطبوعاتی در بسیج ذیل وزارت ارشاد امری ضروری است گفت: این سازوکار می تواند به عنوان مدعی العموم رسانه ها اعمال مرجعیت کند، در سایه بودن چنین تشکیلاتی بسیار مهم است.
 
گنجی با اشاره به اینکه تغییر دولت‌ها روی رسانه ها تاثیر می گذارد تصریح کرد: بسیج رسانه می تواند پناهگاه خوبی باشد همانطور که بسیج و سپاه محل رجوع مردم هستند.
 
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد: باید مخاطب شناسی بر تولید محتوا اولویت داشته باشد
 
محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر با بیان اینکه کرونا انسان ها را به خدا نزدیکتر کرد گفت: بشر صحبت از هوش مصنوعی و دستکاری در ژن به میان می اورد اما یک ویروس همه دنیا را به هم ریخت.
 
وی با اشاره به اینکه در کشورمان با جنگ اقتصادی و کرونا مواجه بودیم افزود: جنگ اقتصادی برای تحقیر و به زانو در آوردن ملت ایرات در یک جنگ روانی بود، آمریکایی ها حقی برای ملت ها قائل نیستند و در جنگ کرونا هم از چیزی علیه ملت ایران دریغ نکردند.
 
معاون مطبوعاتی وزرات ارشاد با اشاره به اینکه صداهای پرتکرار و اطلاعات غلط برای تضعیف روحیه مردم علیه ملت ایران به کار گرفته شد ادامه داد:در آلبانی، اسراییل، جده، فرانسه و لندن اتاق خبر علیه ایران وجود داردکه اطلاعات را جمع آوری می کنند و هدفشان ناکارامدی، سومدیریت، فساد و تبعیض است می خواهند ثابت کنند حکومت دینی دارای فساد است و سومدیریت دارد.
 
وی با اشاره به اینکه امروز باید در خط مقدم مقابله با جهل و عناد قرار بگیریم تصریح کرد: باید خالصانه در این میدان باشیم تا قرائت آمریکایی از تحولات ایران به مردم ایران داده نشود. 
 
 
معاون مطبوعاتی وزرات ارشاد با اشاره به اینکه در یک سال گذشته قدرت اصلی ما قدرت همفزایی بود گفت: کادر اول در قسمت اول و کادر دوم در رسانه با اطلاع رسانی توانستیم کرونا را مدیریت کنیم. یک سال تلاش مومنانه و صادقانه رسانه را در دوران کرونا مرور کنیم که در پیچیده ترین بحران کمترین مخاطرات را پشت سر گذاشتیم.
 
 
خدادی با بیان اینکه یادمان نرود اجازه واردات هیچ دارویی را ندادند و اعلام تحریم کردند گفت:اعلام تحریم یعنی اعلام تحقیر اما مردم با حضور در همه عرصه ها و رسانه ها در میدان اطلاع رسانی با نقش آفرینی رهبر انقلاب به عنوان یک الگو و رهبر مدیریت کنند.
 
 
وی با اشاره به اینکه حتما باید یک سال گذشته رسانه ها را واکاوی کنیم ادامه داد: با شروع کرونا کسی نمی دانست چه کار باید بکنیم چون ماهیت کرونا ناشناس است، هنوز هیچ درمان مشخصی برای آن وجود نداشته و ندارد اما رسانه ها در همان ابتدای کار باور ماسک زدن را به ۹۷ درصد رساندند.
 
خدادی ادامه داد:هر تجمعی میزان مرگ را افزایش می دهد، که باید از سوی رسانه ها به یک باور تبدیل شود، ماسک، فاصله گذاری و دوری از تجمع باید به یک باور تبدیل شود، جریان رسانه ای باید قرائت واحد در کشور از این موضوع ایجاد کند.
 
وی با اشاره به اینکه البته نقض ما در ارائه اطلاعات در سوی دستگاه های مرتبت است گفت: در طول یک سال گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا جلسات متعدد برگزار کردیم و تلاش کردیم سیاست رسانه ای واحد ایجاد کنیم.
 
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به اینکه اثر جشنواره ابوذر باید در شروع این مهارت اثرگذار باشد گفت:باید مخاطب شناسی بر تولید محتوا اولویت داشته باشد.
 
 
سردار حسن زاده: رسانه با شرایط جدید و فناوری های نو در افکار عمومی بسیار اثرگذار است
 
سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در ادامه این جشنواره با بیان اینکه آثار ارسالی به این جشنواره قابل توجه بود گفت: رسانه با شرایط جدید و فناوری های نو در افکار عمومی بسیار اثرگذار است.
 
وی با اشاره به اینکه این جشنواره ها سطح فعالیت ها را ارتقا می دهد تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی در کشور می تواند از اثرگذاری بالایی برخوردار باشد به ویژه در شرایط کنونی و اثرگذاری در بحث فرهنگی می تواند به خوبی بدرخشد.
 
 
سردار حسن زاده ابراز امیدواری کرد این جشنواره در دورانی به دور از کرونا با وسعت بیشتر در کشور و در سطوح مختلف برگزار شود.
 
 
 
مستند "مثل برادر" که روایتی از زندگی همرزم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد
 
به گزارش دانا همزمان با آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر مستند "مثل برادر" که روایتی از زندگی شهید حسین پورجعفری همرزم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد.
 
قرار است این مستند در ایام نوروز از رسانه ملی پخش شود.

 

سردار حسن زاده

https://www.dana.ir/1717213
ارسال نظر
نظرات