شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717244
امام جمعه درگز:

ضرورت مواجهه معقول با فضای مجازی/ متولیان فضای مجازی کشور ضعف مفرط دارند

ضرورت مواجهه معقول با فضای مجازی/ متولیان فضای مجازی کشور ضعف مفرط دارند
حجت الاسلام ایروانی گفت: در متولیان فضای مجازی کشور ما ضعف مفرط وجود داشته و اصلا اراده ای بر این موضوع ندارند و این مساله کار فعالان انقلابی در عرصه فضای مجازی را سخت تر می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به ضرورت های عقلی و نقلی ورود موثر به فضای مجازی اظهار کرد: مهم ترین دلیل نقلی بر اهمیت فضای مجازی تاکیدات مکرر رهبری در این خصوص و اثرگذاری فضای مجازی در زندگی امروز انسانهاست.

وی با بیان اینکه مواجهه معقول با فضای مجازی یعنی در نظر گرفتن تهدیدها در کنار فرصت ها، عنوان کرد: امروز تهدیدات فضای مجازی در تمام عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... وجود دارد. اگر آمارهایی وجود داشته باشد که بتوانیم اثرات مخرب استفاده نادرست از فضای مجازی را به نمایش بگذاریم آنگاه خواهیم فهمید این فضا چه بلایی بر سر اقشار مختلف مردم اعم از بزرگ و کوچک آورده است.

امام جمعه درگز تاکید کرد: شرایط کرونا بسیاری از خانواده ها را مجبور کرده که این دنیایی از تکنولوژی را در اختیار فرزندان خود قرار دهند؛ این برای کسانی که سواد استفاده از رسانه را ندارد یعنی قتلگاه؛ چرا که قدرت رسانه دست دشمن ماست و هر طور که دوست داشته باشد حق و باطل را وارونه معرفی کرده و خوراک فکری و فرهنگی در اختیار مردم قرار می دهند.

حجت الاسلام ایروانی تبیین کرد: در کنار همه اینها از فضای مجازی استفاده های خوبی هم می توان در راستای رساندن پیام دین، دفاع از مظلوم و بیان مسائل فرهنگی و انسانی داشت. زمانی در مساجد و نمازهای جمعه می توانستیم این مطالب را مخاطب چندصد نفری برسانیم، امروز در فضای مجازی صدها و هزاران نفر هستند که این پیام قابلیت انتقال به آنها داشته باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه برعکس دشمن که به شدت در فضای مجازی کار می کند، در متولیان فضای مجازی کشور ما ضعف مفرط وجود داشته و اصلا اراده ای بر این موضوع ندارند. این مساله کار فعالان انقلابی در عرصه فضای مجازی را سخت تر میکند. امروز جوانان ما همچون هشت سال دفاع مقدس، با دست خالی در برابر شدید ترین ابزار تهاجمی دشمن ایستاده اند.

امام جمعه درگز تاکید کرد: وقتی رهبری پیام آتش به اختیار در عرصه فرهنگ و فضای مجازی را صادر می کنند یعنی کسی که باید موضوع را فرماندهی کند خواب است و هر کاری از دستتان بر می آید باید انجام دهید. به جرات می توان گفت اگر بسیج پای کار فضای مجازی نبود، سیل انحرافات و هجمه های سنگین دشمن کشور ما را برده بود.

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطرنشان کرد: باید برویم به آن سمت و این مساله را درک کنیم که اگر فرمانده ما در فضای مجازی رهبری بودند چه انتظاری از ما داشتند؟ انشالله با فعالیت گسترده تر، تولید محتوی بیشتر و با کیفیت تر بتوانیم تهدیدات فضای مجازی را رفع کرده و از فرصت ها بهترین استفاده را کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717244
ارسال نظر
نظرات