شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:49 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717249
استاندار مرکزی خبر داد

اختصاص سهمیه از طرح اقدام ملی مسکن برای خبرنگاران استان مرکزی/ مطالبه گری و پرسشگری از شاخصه‌های شادابی و پویایی رسانه‌ها است

اختصاص سهمیه از طرح اقدام ملی مسکن برای خبرنگاران استان مرکزی/ مطالبه گری و پرسشگری از شاخصه‌های شادابی و پویایی رسانه‌ها است
آقازاده گفت: از ۸ هزار واحدی که در طرح اقدام ملی مسکن از ماه آینده شروع می‌شود سهمیه‌ای برای اصحاب رسانه و خبرنگاران در نظر گرفتیم که میزان آن در شورای مسکن بعد از تصویب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در مراسم اختتامیه جشنواره مطبوعات گفت: امروز مطبوعات شرایط خوبی را تجربه نمی‌کنند و این ناشی از علل مختلفی است که مهمترین آن رقیب سرسخت فضای مجازی است که سهم زیادی از اطلاع رسانی گرفته و امسال هم با توجه به شیوع کرونا مشکلات زیادی برای مطبوعات به وجود آمده است.

آقازاده اظهار کرد: امروز توجه به مطبوعات و رفع مشکلات یک امر حیاتی و لازم است که باید در ابعاد مختلف رقم بخورد چراکه در خیلی از کشورها مطبوعات هنوز جایگاه مهم خود را حفظ کرده اند و نقش پر رنگی دارند.

وی ادامه داد: امروز شرایط در اطلاع رسانی باید به نحوی تغییر کند که مطبوعات جایگاه خود را پیدا کنند و سنت روزنامه نگاری و روزنامه نویسی که سنت حسنه ای از دیرهنگام بوده احیاء شود.

فضای مجازی به عنوان یک تهدید بزرگ برای مطبوعات است

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه فضای مجازی به عنوان یک تهدید بزرگ برای مطبوعات است و این هنر را با مشکلاتی روبه رو کرده افزود: نیاز است نقش مطبوعات جایگاه قبلی خود را پیدا کنند و این علاوه بر حمایت های دولت نیاز به فرهنگ سازی دارد که خود اصحاب رسانه باید پیش قدم باشند.

آقازاده ادامه داد: امروز علم رسانه پیشرفت های قابل توجهی پیدا کرده و شرایط آن با یک دهه گذشته بسیار متفاوت است و در این میان مطبوعات نوشتاری بسیار مظلوم واقع شده اند و این دلایل مختلفی دارد که باید به طور ویژه بررسی شوند.

وی یادآور شد: نیاز است اداره ارشاد و خانه مطبوعات برای رفع مشکلات و عبور از مقطع فعلی که گریبان گیر مطبوعات شده راهکار عملیاتی ارائه دهند تا جایگاه مطبوعات به خوبی احیاء شود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: متاسفانه مطبوعات با رکود شدیدی مواجه هستند و نیاز است برای خروج از رکود آن تلاش های جدی برای فرهنگ سازی و ترویج مطبوعات انجام داد.

آقازاده گفت: سال ۹۹ علیرغم مشکلات بسیار زیادی که در حوزه مطبوعات و رسانه ها وجود داشت اما تلاش های این قشر زحمتکش همواره چشمگیر و قابل توجه بود که جای تقدیر دارد.

وی بیان کرد: اصحاب رسانه در خصوص مبارزه با بیماری کرونا در راستای توجیه شدن و اقناع سازی تلاش های زیادی کردند و توانستند فرهنگ رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در جامعه جا بیندازند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: امروز در همه نقاط کشور شاهد یک عادی انگاری در برابر بیماری کرونا هستیم اما در استان مرکزی این مسئله کمتر است که نتیجه تلاش و زحمات اصحاب رسانه است.

مطالبه گری و پرسشگری از شاخصه های شادابی و پویایی رسانه ها است

آقازاده افزود: پرسشگری و مطالبه گری رسانه ها در زمینه های مختلف رسالت خبرنگاری را همواره زنده نگه می دارد و یکی از شاخصه های شادابی و پویایی رسانه ها مطالبه گری و پرسشگری آنها است.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ها در خیلی از فاکتورهای سیاسی و اقتصادی بسیار اثرگذار هستند بیان کرد: اگر جامعه ای موفق است بخشی از موفقیت آن به رسانه ها برمی گردد و رسانه های استان مرکزی علیرغم مشکلات و محدودیت هایی که دارند تلاش های جدی داشتند.

استاندار مرکزی یادآور شد: تخصصی و حرفه ای عمل کردن رسانه ها به وضوح قابل نمایش است و این نشان از موفقیت اصحاب رسانه است.اثرگذاری رسانه ها بر روی رفتارهای اجتماعی مردم به وضوح قابل نمایش است و اگرچه رسانه ها تاثیرگذاری تدریجی و طولانی مدت دارند اما اثرگذاری به مرور زمان قابل نمایش است.

رسانه ها می توانند در مشارکت و حضور پرشور مردم اثرگذار باشند

وی با اشاره به اینکه انتخابات پیش رو انتخاباتی حساس برای نظام اسلامی محسوب می شود و بسیار سرنوشت ساز است بیان کرد: نقش رسانه ها در این خصوص بسیار مهم و حیاتی است چراکه علاوه بر اینکه می توانند در انتخاب اصلح موثر باشند می توانند در مشارکت و حضور پرشور مردم اثرگذار باشند.

آقازاده اضافه کرد: انتخابات یک پروژه و رویداد بزرگ در کشور است که رسانه ها نقشی اثرگذار در این پروژه حیاتی دارند و باید تلاش های جدی آنها در امر برگزاری باشکوه انتخابات با قوت ادامه داشته باشد.

اختصاص سهمیه از طرح اقدام ملی مسکن برای خبرنگاران استان مرکزی

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: از ۸ هزار واحدی که در طرح اقدام ملی مسکن از ماه آینده شروع می‌شود سهمیه‌ای برای اصحاب رسانه و خبرنگاران در نظر گرفتیم که میزان آن در شورای مسکن بعد از تصویب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1717249
ارسال نظر
نظرات