شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:49 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717250
معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان مرکزی:

مجوز فعالیت «معدن مس راوه» بیشتر از محدوده موافقت شده توسط سازمان منابع طبیعی بود

مجوز فعالیت «معدن مس راوه» بیشتر از محدوده موافقت شده توسط سازمان منابع طبیعی بود
گراوند، معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان مرکزی گفت: در زمانی که استعلام فعالیت معدن مس راوه گرفته شد، مساحت بسیار کمی از محدوده معدن، آن هم صرفا برای پی‌جویی مورد موافقت همکاران بنده قرار گرفته بود. ولی مجوزی که نهایتا توسط سازمان صمت صادر شده، بیشتر از محدوده ای بوده که منابع طبیعی با آن موافقت کرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ معدن مس راوه چند وقتی است که خبرساز شده است. از طرفی مالک خصوصی معدن و سازمان صمت استان بر قانونی بودن فعالیت معدن اصرار دارند و مجوزهای صادر شده در سال ۱۳۸۴ را سند ادعای خود می دانند. از طرف دیگر سازمان محیط زیست و مردم روستای راوه به دلایل زیست محیطی، معترض به فعالیت آن هستند.

یکی از سازمان هایی که برای فعالیت یک معدن باید از آن استعلام شود، سازمان منابع طبیعی است. طبق گفته مالک معدن، گواهی کشف این معدن سال ۸۹ توسط سازمان کشف معادن که عالی‌ترین رکن معدنی کشور است تصویب و ابلاغ شده است و در این شورا سازمان منابع طبیعی نیز نماینده داشته است.

فدایی فروتن معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه برای صدور مجوز فعالیت این معدن از نهاد های مختلف استعلام شده، گفت: اداره کل منابع طبیعی نیز اعلام کرده است که گونه‌های خاصی در منطقه وجود ندارد که به تنوع‌زیستی و گیاهی منطقه آسیب وارد شود.

برای اطلاع از کم و کیف ماجرا با معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان مرکزی گفتگو کردیم. منوچهر گراوند در گفتگو با دیارآفتاب در پاسخ به این سوال که آیا منابع طبیعی استان فعالیت این معدن را تایید کرده است، گفت: مجوز بهره برداری از معدن توسط سازمان صمت صادر می شود و برای صادر شدن این مجوز، از سازمان منابع طبیعی استعلام می شود.

وی با بیان اینکه سازمان منابع طبیعی وضعیت اراضی ملی را بررسی می کند و سپس موافقت یا عدم موافقت خود جهت فعالیت در آن زمین را اعلام می کند، افزود: تا جایی که به خاطر دارم در زمانی که استعلام فعالیت معدن در آن محدوده گرفته شد، مساحت بسیار کمی از محدوده معدن، آن هم صرفا برای پی‌جویی مورد موافقت همکاران بنده قرار گرفته بود. ولی مجوزی که نهایتا توسط سازمان صمت صادر شده، بیشتر از محدوده ای بوده که منابع طبیعی با آن موافقت کرده بود.


برای اطلاع بیشتر از این موضوع، کلیک کنید:

علت اعتراضات روزهای اخیر مردم روستای «راوه» چه بود/ مردم و محیط زیست، معترض به تاسیس معدن مس در نزدیکی روستا

محیط زیست کشور و استان مخالف احداث معدن مس در نزدیکی «راوه» هستند/ وزارت صمت پاسخ دهد

معدنی مشابه معدن مس راوه در نزدیکی دلیجان فعال است/ نماینده مردم دلیجان، پیگیر حقوق مردم باشد و با رفتار دوگانه مراجع ذیربط مقابله کند


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1717250
ارسال نظر
نظرات