شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717251
با هدف پیشگیری از وقوع بیماری‌های واگیردار انجام شد؛

واکسیناسیون ۳۶۰هزار راس دام سبک و سنگین علیه بیماری بروسلوز در سیستان و بلوچستان

واکسیناسیون ۳۶۰هزار راس دام سبک و سنگین علیه بیماری بروسلوز در سیستان و بلوچستان
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در سال ۹۹ حدود۳۶۰ هزار راس دام سبک و سنگین از جمعیت های دامی استان علیه بیماری بروسلوز واکسینه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود اصغری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در بحث بیماری ها همیشه پیشگیری مقدم بر درمان بوده است چرا که می توان با هزینه کمتر از تلفات و خسارات بیشتر پیشگیری نمود؛ به همین دلیل پایش و تشخیص بیماری قبل از وقوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: از جمله بیماری های واگیر که در صورت عدم رعایت توصیه های بهداشتی و واکسیناسیون به موقع منجر به ایجاد خسارت در صنعت دامپروری خواهد شد بیماری بروسلوز یا تب مالت است که مشترک بین انسان و دام بوده و در صورت بروز علاوه بر جمعیت دامی، تهدیدی برای سلامت جامعه انسانی نیز به شمار می آید.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اذعان کرد: از مهمترین روش های تشخیص بیماری انجام نمونه گیری، اقدامات آزمایشگاهی و همچنین واکسیناسیون علیه بیماری های واگیر است در این راستا، در سال جاری طی عملیات خونگیری از حدود ۵هزار راس گاو و گوساله جهت تشخیص بیماری بروسلوز نمونه برداری شده و همچنین بیش از ۷هزار تست سل انجام شده است.

اصغری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون کارشناسان دامپزشکی استان با هدف پیشگیری از وقوع و شیوع بیماری واگیر بروسلوز در جمعیت دامی استان بیش از ۳۵۰ هزار راس دام سبک و سنگین را علیه این بیماری واکسینه کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717251
ارسال نظر
نظرات