شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717253
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب:

۴۰ هکتار از باغ‌های انگور خنداب داربستی شدند/اختصاص ۵ دستگاه تراکتور به کشاورزان شهرستان

۴۰ هکتار از باغ‌های انگور خنداب داربستی شدند/اختصاص ۵ دستگاه تراکتور به کشاورزان شهرستان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: در سال ۹۹ تعداد ۵ دستگاه تراکتور به کشاورزان شهرستان خنداب اختصاص داده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: در شهرستان خنداب حدود ۲۰۰ نفر متقاضی تراکتور داریم ،سالیانه به هر تعدادی که سهمیه تراکتور به شهرستان اختصاص یابد کمیته ویژه تشکیل می شود و از بین اسامی واجد شرایط قرعه کشی به عمل می آید.

اسماعیلی اظهار کرد: در سال ۹۹ تعداد ۵ دستگاه تراکتور به کشاورزان شهرستان خنداب اختصاص داده شد با توجه به اینکه تعداد متقاضیان زیاد بود کمیته ای با حضور نماینده جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری، رئیس نظام صنفی، رئیس شورای بخش مرکزی و بخش قره چای تشکیل و بعد از قرعه کشی تراکتورها به ۵ نفر منتخب اهدا شد.

وی در ادامه به مزیت داربستی کردن باغ ها انگور شهرستان اشاره کرد و گفت: از جمله مزیت های باغ های داربستی، ارتقاءکیفیت محصول و نفوذ مستقیم نور به بوته ها عنوان کرد که موجب می شود عملکرد آن دوبرابر شود.

 

 مدیر جهاد کشاورزی خنداب تصریح کرد: تاکنون ۴۰ هکتار از باغ های خنداب داربستی شده اند و اخیرا ۲۰ نفر از کشاورزان مبلغ حدود ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت نموده اند  که مجموعا  ۶۰ هکتار معادل ۶۰۰ جریب  از باغ های خنداب داربستی می شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1717253
ارسال نظر
نظرات