شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717282

واکنش علوم پزشکی یزد به ابتلای کادر درمان به کرونا پس از تزریق واکسن

واکنش علوم پزشکی یزد به ابتلای کادر درمان به کرونا پس از تزریق واکسن
سلمانی با اشاره به خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ابتلای دو کادر درمان یزد به کرونا پس از تزریق واکسن کووید ۱۹ گفت: ۶ هفته پس از دریافت دوز دوم واکسن حداکثر ایمنی در برابر ابتلا به کرونا در بدن ایجاد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ابتلای دو کادر درمان یزد به کرونا پس از تزریق واکسن کووید ۱۹ گفت: این مورد هنوز مشاهده نشده و باید این ادعا بررسی شود تا مشخص شود صحت دارد یا خیر.

 
وی ادامه داد: تعداد اندکی از کادر درمان استان یزد که دوز اول واکسن اسپوتینک را دریافت کرده‌اند دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند و تقریبا ۸۰ درصد کادر درمان استان هنوز دوز دوم این واکسن را دریافت نکرده‌اند این در حالی است که ۴ تا ۶ هفته پس از دریافت دوز دوم واکسن اسپوتینک میزان آنتی بادی به حدی می‌رسد که حداکثر ایمنی در برابر ابتلا به کرونا  در بدن ایجاد می‌شود.
 
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد عنوان کرد: بلافاصله پس از تزریق واکسن ایمنی در بدن ایجاد نمی‌شود و ایجاد ایمنی در بدن به ۴ تا ۶ هفته زمان نیاز دارد و در ضمن هیچ واکسنی در دنیا نیست که به طور ۱۰۰ درصد از ابتلا به ویروس جلوگیری کند و واکسن اسپوتینک نیز با وجود بالا بودن کارایی آن که در مجلات غربی هم منتشر شده کارایی آن ۹۳ درصد است و به طور کامل و ۱۰۰ درصد نیست.
 
سلمانی همچنین از افزایش بستری های مشکوک به کرونا در استان خبر داد و گفت: امروز بستری های مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان به ۱۹۳ تن رسیده که از پنجم دی ماه، امروز بیشترین تعداد بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان به ثبت رسیده است.
 
وی ادامه داد: ر حال حاضر از این تعداد، ۳۶ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.
 
سلمانی خاطرنشان کرد: با توجه به شناسایی موارد مثبت کرونای انگلیسی در استان و سرعت انتقال بالای ویروس جهش یافته و همزمانی آن با روزهای پایانی سال، همشهریان  بیش از پیش شیوه نامه های بهداشتی را رعایت و برای کارهای غیرضروری از حضور در اجتماعات جدا خودداری کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1717282
ارسال نظر
نظرات