شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717329
مسئول بسیج اصناف استان مرکزی خبر داد؛

مشارکت ۹۰کاسب امین در استان جهت توزیع کالاهای اساسی/ ۷۵بازرس از بسیج اصناف بر قیمت اقلام شب عید نظارت می کنند

مشارکت ۹۰کاسب امین در استان جهت توزیع کالاهای اساسی/ ۷۵بازرس از بسیج اصناف بر قیمت اقلام شب عید نظارت می کنند
فراهانی مسئول بسیج اصناف استان مرکزی، گفت: در سطح استان مرکزی بیش از ۹۰ کاسب امین در طرح توزیع کالاهای اساسی شامل برنج، مرغ، تخم مرغ، روغن، میوه، قند و شکر مشارکت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد فراهانی مسئول بسیج اصناف سپاه روح الله استان مرکزی در حاشیه نشست قرارگاه ۱۷ ربیع استان در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در سخنرانی ۱۵ اسفند ماه سال جاری ساماندهی و علاج قیمت های بازار و خصوصا شب عید بود که همه باید برای رفع این معضل تلاش کنیم و دستگاه های مسئول باید به وظیفه خود به خوبی عمل کنند.

 
وی افزود: از مهمترین نکات بیانات رهبر معظم انقلاب وجود راه کارها و ارائه آن به مسئولین است که این نشان دهنده اهمیت موضوع می باشد و امروز نتیجه جلسات و ارائه راهکارها باید برای مردم قابل نمایش باشد.
 
فراهانی با بیان اینکه بسیج اصناف از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار دستگاه های متولی و اصناف بوده است، گفت: بسیج اصناف با حمایت ها و فعالیت های خود سعی کرده نقش بسزایی در راستای کنترل بازار داشته باشد. در همین راستا در طی چند ماه گذشته، طرح کاسبان امین در دستور کار قرار گرفت که با اجرای این طرح به دنبال رفع مشکلات تامین کالاهای اساسی نیز بودیم که خوشبختانه این طرح در مراحل مختلفی که اجرا شد با موفقیت همراه بود.
 
مسئول بسیج اصناف تصریح کرد: امروزه کاسبان امین در سطح استان به شکل مویرگی در حال فعالیت هستند و این نشان دهنده استقبال خوب کسبه از این طرح است و همه کاسبان می توانند به آن بپیوندند. در سطح استان مرکزی بیش از ۹۰ کاسب امین در طرح توزیع کالاهای اساسی مشارکت دارند و بسیج اصناف با رویکرد هدایت، حمایت و نظارت به دنبال رفع کامل مشکلات مربوط به بازار است و طرح کاسبان امین مهمترین اقدام در این راستا می باشد.
 
وی گفت: اگر دستگاه های متولی از طرح کاسبان امین حمایت لازم را داشته باشند قطعا برای تامین کالاهای اساسی مردم، صف ها را شاهد نخواهیم بود. در حال حاضر در طرح کاسبان امین توزیع هشت کالای اساسی از جمله برنج، مرغ، تخم مرغ، روغن، میوه، قند و شکر را اعلام آمادگی کرده ایم.
 
فراهانی با بیان اینکه اقشار آسیب پذیر باید بیش از پیش مورد حمایت قرار بگیرند، گفت: یکی از اولویت هایی که جهاد کشاورزی و اداره صمت باید به آن توجه داشته باشند تامین کالاهای اساسی در مناطق محروم است چراکه اقشار آسیب پذیر و کم برخوردار باید همواره در اولویت باشند.
 
وی اضافه کرد: بیش از ۷۵ بازرس از بسیج اصناف با هدایت های معاونت بازرسی سازمان صمت در سطح استان آموزش تخصصی دیده اند که در قالب قرارگاه ۱۷ ربیع در راستای برقراری آرامش در بازار و ایجاد تعادل خدمت رسانی می کنند.
 
مسئول بسیج اصناف گفت: متاسفانه در برخی از سطوح زنجیره تولید، تامین و توزیع شاهد وجود دلالانی هستیم که تاثیر بسزایی در افزایش قیمت ها خصوصا در میوه و کالاهای اساسی دیگر شده اند و نیاز است با همیاری و مشارکت همه جانبه دستگاه های مسئول دست دلالان از بازار قطع شود تا زنجیره دچار مشکل نشود و کالاها به خوبی به مردم عرضه شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از طرح های بسیج اصناف در آستانه نوروز اجرای رزمایش کمک مومنانه است که در قالب های مختلف اجرا می شود و امروز با مشارکت هیئت امنای بازار سرپوشیده اراک و حوزه علمیه آقا ضیاء الدین بیش از یکصد بسته معیشتی بین جامعه هدف توزیع می شود.
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1717329
ارسال نظر
نظرات