شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717341
در جلسه شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد؛

شهردار باید در چارچوب سیاست‌ نظام شورایی گام بردارد/ تصویب طرح دریافت بهای خدمات اتوبوسرانی به روش هوشمند در مشهد

شهردار باید در چارچوب سیاست‌ نظام شورایی گام بردارد/ تصویب طرح دریافت بهای خدمات اتوبوسرانی به روش هوشمند در مشهد
رئیس شورای شهر مشهد گفت: شهرداران، جایگاه حقوقی خود را به خاطر منتخب شدن از سوی شورای شهر کسب می‌کنند، پس باید در چارچوب سیاست‌های نظام شورایی گام بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد صبح امروز در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد با گرامیداشت سالروز شهادت شهید باکری و روز شهردار گفت: مهم‌ترین نیاز امروز مدیریت شهری تغییر نگاه و رویکرد به شهرداری است.

وی با بیان اینکه نباید از شهرداری خارج از چارچوب وظایف و مأموریت‌هایش توقع داشت، افزود: در این دوره تلاش کرده‌ایم و تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه می‌دهد، در حوزه‌های دیگر نیز ورود کرده‌ایم.

حیدری ادامه داد: افتخار می‌کنیم که در این دوره مدیریت شهری، فضای نیمه‌‌تمام آسایشگاه جانبازان را به سرانجام رساندیم.

وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه از دولت توقع داریم بحث ایمن‌سازی و خرید واکسن را به‌طور جدی پیگیری کند، هم‌چنان به مردم توصیه می‌کنیم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت و در ایام نوروز از سفر‌های غیرضروری پرهیز کنند.

 رئیس شورای شهر مشهد گفت: شهرداران، جایگاه حقوقی خود را به خاطر منتخب شدن از سوی شورای شهر کسب می‌کنند، پس باید در چارچوب سیاست‌های نظام شورایی گام بردارند؛ سیاست‌هایی که در قالب برنامه عملیاتی، بودجه سالانه و در بعد نظارتی تجلی پیدا می‌کند.

وی افزود: از دولت توقع داریم بحث ایمن‌سازی و خرید واکسن را به‌طور جدی پیگیری کند، هم‌چنان به مردم توصیه می‌کنیم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و در ایام نوروز از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

دولت‌مردان به فکر مردم باشند

علیرضا شهریاری نیز عضو شورای اسلامی شهر مشهد در نطق پیش از دستور این جلسه گفت: دولت‌مردان باید شهروندان را مجاب کنند که جز رفع تبعیض‌ها و حل مسائل مردم، هم‌وغم دیگری ندارند. اما متأسفانه برخی مسئولان چنین نگاهی ندارند.

به گفته وی، امروز وظیفه همه سیاست‌مداران و نخبگان این است که در اندازه وسع خود برای رفع این اعتمادسوزی تلاش کنند. برای خروج از وضعیت کنونی، مدیران و مسئولان باید دست به تغییرات بزنند و تصمیمات نوین بگیرند. من وزیر بهداشت و همکاران ایشان را به حضرت عباس قسم می‌دهم که به‌جای قسم‌دادن مردم، هرچه سریع‌تر با تولید و خرید واکسن، واکسیناسیون را به‌طور گسترده آغاز کنند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد تاکید کرد: امروز وظیفه همه سیاست مداران و سخنوران و نخبگان دلسوز جامعه که آرزوی توسعه همه جانبه ایران را دارند، این است که به قدر وسع خود برای مبارزه با این اعتمادسوزی تلاش کنند و دولت و نهادهای عمومی را وادار کنند تا با محرم و صاحب حق تلقی کردن مردم، دیوار بلند بی‌اعتمادی بین مردم و خود را تخریب کنند.

تصویب طرح دریافت بهای خدمات اتوبوس رانی مبتنی بر QR Code با قید دوفوریت

ماده واحده: شهرداری مشهد مقدس مکلف است، با عنایت به فرسودگی تجهیزات الکترونیکی دریافت بهای خدمات اتوبوسرانی و عدم صرفه اقتصادی در نوسازی آن (بدلیل تغییرات سریع در حوزه‌های فناوری مرتبط و برآورد بالای هزینه نوسازی، نگهداری و پشتیبانی این تجهیزات در برابر بهای خدمات ناچیز دریافتی از مسافران) و در راستای تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی و دستیابی به شهر انسان مدار و هوشمند، نسبت به انجام مطالعات امکان سنجی استفاده از روش‌های هوشمند و با صرفه در دریافت بهای خدمات اتوبوسرانی از قبیل رمزینه پاسخ سریع - QR Code با همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر و نظارت کارگروه فناوری اطلاعات کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر اقدام و نتایج آن را حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ جهت بررسی و تصویب، به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.

تبصره- نحوه اجرای پروژه طراحی و تولید سامانه شهری جامع اتوبوسرانی  و هزینه کرد اعتبارات مربوطه، منوط به نتایج مطالعات امکان سنجی و تصویب موضوع در شورای اسلامی شهر خواهد بود.

تصویب لایحه اصلاح و متمم بودجه سال ۱۳۹۹ موسسه فرهنگی شهرآرا

ماده واحده: اصلاح و متمم بودجه سال ۱۳۹۹ موسسه فرهنگی شهرآرا که از حیث منابع به مبلغ ۰۰۰، ۲۲۳، ۴۳۶، ۴۶۵ چهار صد و شصت و پنج میلیارد و چهار صد و سی و شش میلیون و دویست و بیست و سه هزار ریال و از حیث مصارف به مبلغ ۰۰۰، ۲۲۳، ۴۳۶، ۴۶۵ چهار صد و شصت و پنج میلیارد و چهار صد و سی و شش میلیون و دویست و بیست و سه هزار ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه سال ۱۳۹۹ به میزان ۷۵ درصد افزایش داشته است به شرح آلبوم پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717341
ارسال نظر
نظرات