شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717344
فرماندار خلیل‌آباد خبر داد؛

نام‌نویسی ۹ داوطلب در انتخابات شورا‌های شهر در خلیل‌آباد/ فرایند ثبت‌نام ۷ داوطلب نهایی شد

نام‌نویسی ۹ داوطلب در انتخابات شورا‌های شهر در خلیل‌آباد/ فرایند ثبت‌نام ۷ داوطلب نهایی شد
قاسم‌پور با بیان اینکه ثبت‌نام ۷ نفر در شهرستان خلیل‌آباد تا ظهر امروز ۲۵ اسفندماه نهایی شده که ۳ نفر مربوط به شهر خلیل‌آباد و ۴ نفر در شهر کندر است، گفت: ۲ نفر هم ثبت‌نام اولیه خود را انجام داده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قاسم‌پور، فرماندار خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص فرایند اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: ۳ انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بعد از دستور وزیر کشور فرایند اجرایی انتخابات در شهرستان خلیل‌آباد آغاز شد و امروزه در حال ثبت‌نام از داوطلبان شورای شهر هستیم، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام ۷ نفر در شهرستان خلیل‌آباد تا ظهر امروز ۲۵ اسفندماه نهایی شده و ۲ نفر هم ثبت‌نام اولیه را انجام داده‌اند که ۳ نفر مربوط به شهر خلیل‌آباد و ۴ نفر در شهر کندر است.

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه افرادی که قصد ثبت‌نام دارند آن را به روزهای آخر موکول نکنند، تصریح کرد: همچنین باتوجه‌به ایام کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اپلیکیشنی برای ثبت‌نام طراحی شده که می‌توانند از آن طریق یا دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان حتی برای تحویل مدارک نیاز به حضور نیست به جز شرایطی که نقص مدارک یا موارد خاصی وجود داشته باشد، اذعان کرد: امیدواریم این انتخابات با حضور همه مردم شهرستان خلیل‌آباد برگزار شود کمااینکه انتخابات در سالیان گذشته در شهرستان خلیل‌آباد نشان داده که مردم در مشارکت سیاسی انتخابات‌های مختلف پیشرو بوده‌اند.

قاسم‌پور با بیان اینکه تمام جوانان، بزرگسالان، معتمدین، نخبگان، فرهیختگان و همه اقشار جامعه که این توانمندی را در خود می‌بینند می‌توانند به‌عنوان داوطلب ثبت‌نام کنند، عنوان کرد: شرایط را در وزارت کشور به سمتی برنامه‌ریزی‌شده که حق و حقوقات انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان همراه با هم در بحث مشارکت سیاسی در قالب مردم‌سالاری دینی در انتخابات تجلی پیدا کند و این اتفاق در شهرستان خلیل‌آباد رقم خواهد خورد.

وی با تأکید بر اینکه ثبت‌نام از داوطلبان شوراهای اسلامی در روستاها از ۱۶ فروردین آغاز خواهد شد و ما هم در روستاهای بخش مرکزی و ششطراز آغاز خواهیم کرد، افزود: هیئت‌های اجرایی شهرستان و بخش‌ها تشکیل شده و آماده تأیید صلاحیت داوطلبان هستند و بعد از اتمام ثبت‌نام‌ها این امر آغاز خواهد شد.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما این است که بیش از ۱۰۰۰ نفر اعم از نیروهای نظارت، بازرسی، اجرایی، امنیتی با کمک مردم فرایند اخذ رأی را انجام خواهند داد، تشریح کرد: به جز مرحله اخذ رأی که به‌صورت الکترونیکی در شهرستان خلیل‌آباد نیست تمامی مراحل به‌صورت تمام الکترونیکی انجام می‌شود.

وی همچنین در پایان بیان کرد: امیدواریم در انتخابات‌های آتی شرایطی فراهم شود که این انتخابات تمام الکترونیک سهم شهرستان خلیل‌آباد هم شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717344
ارسال نظر
نظرات