شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/25 شناسه خبر: 1717366
رئیس سازمان صمت خراسان رضوی مطرح کرد؛

تشدید نظارت‌ها بر بازار شب عید/۲۰۰۰ تن پرتقال و سیب تنظیم‌بازار توزیع می‌شود

تشدید نظارت‌ها بر بازار شب عید/۲۰۰۰ تن پرتقال و سیب تنظیم‌بازار توزیع می‌شود
مس‌فروش گفت: طرح تشدید نظارت بر اصناف و تأمین کالاهای اساسی از یک ماه گذشته شروع شده است و تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا مس‌فروش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون اقدامات انجام شده برای نظارت بر بازار شب عید، اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید و تأمین کالاهای اساسی از یک ماه گذشته شروع شده است و تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد.

وی افزود: این طرح شامل چهار مرحله است که در مرحله اول، آسیب شناسی در خصوص اقدامات سال گذشته انجام می‌شود و در مرحله دوم و با کمک اهالی رسانه اقداماتی که قرار است در طرح نظارت بر شب عید انجام شود به اطلاع مردم می‌رسد و در مرحله سوم هماهنگی‌های لازم با اتحادیه‌های توزیعی و اتحادیه‌های خدماتی انجام می‌شود.

مس‌فروش خاطر نشان شد: در مرحله چهارم بازرسی‌ها از بازار و مراکز نگهداری، سردخانه‌ها و انبارها انجام می‌شود تا از بروز تخلفات جلوگیری شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با افراد متخلف برخورد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در خصوص بالارفتن قیمت مرغ و کمبود آن در بازار گفت: بخشی از وظایف نظارت بر شبکه توزیع بر عهده سازمان صمت است در همین خصوص تیم‌های نظارتی سازمان صمت نظارت دقیقی بر شبکه توزیع مرغ دارند اما کمبود مرغ تنها مربوط به خراسان رضوی نیست از طرف دیگر در برخی استان‌ها قیمت‌گذاری جدیدی در خصوص مرغ انجام داده‌اند اما در خراسان رضوی اسرار بر عرضه این کالا بر قیمت مصوب وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه کمبودی در خصوص تأمین کالاهای اساسی از جمله مرغ و روغن در خراسان رضوی وجود ندارد، گفت: متأسفانه زمانی که زمزمه‌های بالا رفتن قیمت یک کالا به گوش می‌رسد مردم اقدام به خرید بیش از مایحتاجشان می‌کنند و آن را در خانه‌های خود ذخیره می‌کنند اما قطعاً تخلفاتی در شبکه توزیع در حال رخ دادن است که بازرسان ما در حال شناسایی آن‌ها هستند که در همین راستا تاکنون ۱۰ پرونده با مضامین اخلال در بازار تشکیل و به مقامات قضایی ارسال شده است.

مس‌فروش ادامه داد: در ستاد تنظیم بازار تصویب شد تا برای کنترل قیمت مرغ در مرحله اول در ۱۵۰، در مرحله دوم در ۳۰۰ و در مرحله سوم در ۶۰۰ مرکز فروش در سطح شهر مشهد مرغ با قیمت مصوب به مردم ارائه شود که لیست این مراکز موجود است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطر نشان شد: در این ۱۵۰ مرکز فروش مرغ با قیمت ۲۰۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد و در صورتی که در این مراکز مرغ بالاتر از این قیمت به فروش برسد قطعاً تخلف بوده و با آن‌ها برخورد می‌شود و مردم در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند و بدون فوت وقت پرونده تشکیل و با افراد متخلف برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اداره پشتیبانی امور دام خراسان رضوی به موضوع مرغ منجمد ورود داشته است و باید این اختیار به آن‌ها داده شود که به بحث مرغ تازه نیز ورود کند، گفت: در ابتدای شروع طرح تنظیم بازار مرغ اداره پشتیبانی امور دام خراسان رضوی ۸۰۰ تن مرغ منجمد داشت و هفته گذشته نیز ۵۰۰ تن سهمیه برای استان گرفته شد.

مس‌فروش افزود: مرغ منجمد ارائه شده در بازار دارای بالاترین کیفیت است و هیچ‌گونه تفاوتی با مرغ گرم ندارد از طرف دیگر تلقی ما این است که با تزریق مرغ منجمد به بازار تا حدودی التهاب‌های ایجاد شده کم شده است و پیش‌بینی می‌کنیم تا یک هفته آینده التهابات بازار مرغ به صورت کامل فروکش کند و در سال جدید هیچ‌گونه مشکلی در این بازار نباشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در خصوص اقدامات انجام شده برای تأمین میوه شب عید، گفت: ۱۵۰۰ تن پرتقال و ۵۰۰ تن سیب ارومیه برای خراسان رضوی تهیه شده است طی چند روز آینده به صورت تنظیم بازار در استان با قیمت ۱۱۸۰۰ تومان برای پرتقال و ۸۹۰۰ تومان برای سیب، توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1717366
ارسال نظر
نظرات